Kaj jesti za večerjo in, da je zdravo?

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

26. maj 2012 13:16

Večerja? Meni je vseeno, lahko tudi ostanki kosila. Samo, da so zdravi

zeta

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

26. maj 2012 14:34

mamamia je napisal/a:

Češnje so polne sladkorja. Ko sem bila na dieti iz zdravstvenih razlogov in sem morala paziti na vnos kalorij in maščob, so bile češnje na seznamu odsvetovanega oziroma prepovedanega sadja. Enako melona, lubenica, grozdje. Ampak škodilo ti ne bo,brez skrbi. Imaš vsaj sladke sanje, kajne?

mamamia

Saj sem si mislila, sem to nekje že prebrala, da so polne sladkorja ...

Sanje so pa zato res zelo sladke ...  (pa prebava urejena ), pa je ostale hrane zato manj in je češnjeva zadeva urejena 

Mayisa

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

26. maj 2012 20:21

Mayisa, če ne bo zraven še cel kup druge hrane, le češnje, se nimaš česa bat. V prvem letniku sem na ta način v 3 tednih zgubila okrog 7 kil! Na žalost nimamo več češenj 

Med tednom so kosila tako pozna, da so v bistvu že večerja. Tko da čimveč zelenjave ali skleda solate, zraven pa kak pohan polpet in žemlja, testenine s kakšno lahko omako itd. Sladoled na konuc je pa zakon 



OlivaB

Sporočilo je spremenil(a) OlivaB dne 26. 2012 20:22

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

27. maj 2012 8:36

Jaz si za večerjo pripravim največkrat mislije z jogurtom, če mi pa zapaše topel obrok, pa pripravim  umešana jajca, včasih s sirom, včasih z zelenjavo, kdaj kaka zelenjavna juha če ostane od kosila...nikoli pa ne jem kruha.

Teka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. jul 2013 20:40

Sedaj, ko je končno večji del težke poti za mano KONČNO uživam tudi v večerjah.
Kot jih zapisujem, lahko vidite da nom nomam in se mastim ob dobrotah 

Prevladuje skutica, rženi kosmiči, razni proteinski praški. Vmes pade kakšen super sataraš, jajčko na oko z ogromno čebule ter kosom domačega kruha (popečeno na pol žličke zaseke. Kvalitetno dobil od kolegice, kjer vem kako ravnajo z gospodi pujčeki. Kvalitetne maščobe), kakšna fižolova solata, pol puranje hrenovke, ovsena kaša z različnimi semeni...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. jul 2013 7:17

Brando, konec poti bo, ko nas bodo zvrnili v jamo.  Glede na vse tvoje proteinske praške in karamelove paste brez kalorij, bo tvoja pot še naprej kar težka, če si res ne moreš izbiti iz glave fiskne ideje, da jih potrebuješ in da ti koristijo. Raje uživaj na svoji poti v tem, kar imaš, in zlagaj na kupček bankovce, ki jih zmečeš stran za svoja koncentrirana krmila, stavim, da se bo v letu nabralo za lep dopust.

Sicer pa včeraj za večerjo: ostanek zeljne solate od kosila in svež ledeni čaj.

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

29. jul 2013 7:47

Ah pa kje, draga limnol...hihi...nisem jaz FITNESAR oz BB ampak uporabljam praške kot dodatek k uravnoteženi prehrani. Tudi sam sem bil nekoč. tako kot vi, proti temu, a ko sem zadeve preštudiral, se posvetoval tako z amaterji kot strokovnjaki, je bilo ugotovljeno da so to zadeve katere samo pripomorejo da zaužijem dovolj esencialnih zadev. V tem primeru pREDVSEM beljakovin, katere drugače ne dobim dovolj. 
Seveda pa, draga limnol, jaz to ne uporabljam tako kot tisti v treningu, ampak se omejujem na 3-4 šejke TEDENSKO!! In ne, kot pri večini dvigovalcev uteži, 3-4 dnevno.
Imam pač tisto fiksno idejo v glavi, da prah je vseeno prah in ni ravno naravno (čeprav so to TOP kvalitetne zadeve in še noben ni niti umrl, niti zbolel na ledvicih, niti se mi ni zmanjšala zmožnost dobiti potomce, hihi) zatorej pa kombiniram. 
Tisti dan ko ni meseka in dovolj zaužitih B, si privoščim te slastne zadeve in uživam. Raje mi privoščite kot da grajate a ne? LEPO JE ŽIVLJNENJE in tudi sladkanje v takšni obliki samo dodaja k veselju, NJAAAM. 
Imam pa cirka 4 jupol boce z različnimi okusi in kombiniram. To je pri meni za celo leto, a otrok kot sem, si še kar dokupim kaj, saj me vse tiste svetleče boce in vrečke prav premamijo, hihi. Sploh pri kakšnih NJAAAM okusih ala PISTACIJA ali pa SNICKERS se pa res ne morem upret in pol že kupim manjše pakiranje. Tiste 3kilce novih proteinčkov in še kilca stare zaloge pa bo do decembra ravno pošla. Takrat pa pride novi okus :)


Včeraj:
- Ovseno/koruzna kaša s kokosovo moko, mandlji, mletimi orehi ter žlico presnega kakava
- kombinacija tetke skute in domače skute iz Trešnjevke (o tem, da sem dol padel ko sem jo probal pa ne bom. Je sedaj v top 3 med skutami. TETA je TAKOOO ZADELA moj okus, da ji nogice ljubim v kolikor mi bo vedno to dostavia ko pride na obisk. Mislim...skuta je zapakirana v folijo in ker sem še mojim pustil eno pakiranje, za kar mi je sedaj žal, ter jih čez par dni povprašal o skuti, so se samo čudili kam sem jo skril, saj nista vidla nič v hladilniku. Nato pa ugotovimo, da sta skuto imela za sir in tega sploh nista vedla. HAHA, jaooo. Jap, tako kompaktna, suha in trda je!! Reže se z nožem. Hrvati DEFINITIVNO obvladajo. Sploh kajmak, skute in siri so TOP.NJAAAAAM. grem kojci eno žlico zasadit v skuto)
- par domačih piškotov
- pola litra čaja

Danes:
Kino dan in večerja že v izdelavi;
- presna ajdova kaša
- primešan MAXXDESSERT pannacotta proteinski puding z domačim Tinjskim mlekom
- žlica ovsenih in koruznih kosmičev
- mešanica TETKE/TREŠNJEVKE skute
- radenska
+ WOLVERIN 3D!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Binko83  

član od: 18.3.2011

sporočila: 92

29. jul 2013 9:57

limnol je napisal/a:

Brando, konec poti bo, ko nas bodo zvrnili v jamo.  Glede na vse tvoje proteinske praške in karamelove paste brez kalorij, bo tvoja pot še naprej kar težka, če si res ne moreš izbiti iz glave fiskne ideje, da jih potrebuješ in da ti koristijo. Raje uživaj na svoji poti v tem, kar imaš, in zlagaj na kupček bankovce, ki jih zmečeš stran za svoja koncentrirana krmila, stavim, da se bo v letu nabralo za lep dopust.

Sicer pa včeraj za večerjo: ostanek zeljne solate od kosila in svež ledeni čaj.



Sonja

 

Podpis.

Brando, ti pa si popolnoma napačno razumel, kaj ti je napisala. Pot iz motenj hranjenja je težka ... predvsem pa, ljudje, ki jo majo, tega ne obešajo na veliki zvon tako kot ti. Tvoja pot bo res še zelozelozelo dolga.

 

Moja večerja včeraj: zelenjava in sir.

Binko83

UrskaaM  

član od: 23.1.2016

sporočila: 2

23. jan 2016 17:17

pkucler je napisal/a:
Ste se razpisal, ene 10 mesecev nazaj sem sam začel z dieto (pač pusta nepredelana hrana) in sem dal dol skoraj 35kg.

Zato tudi sprašujem, če je še kaj, kar se smatra za zdravo.

pkucler

Pozdravljeni,

Prebrala sem vaso objavo in, ker se bom sama zacela ukvarjati z dieto in sportanjem, ker bi rada izgubila vecje stevillo kilogramov, bi vas prosila, de mi lahko bolj podrobno napisete vas sistem hujsanja in prehrane, ki ste jo imeli in vsega prosim, da bi tudi jaz izgubila nekaj kilogramov.

Lep pozdrav,

Urska

 

UrskaaM

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. jan 2016 18:30

UrskaaM je napisal/a:
pkucler je napisal/a:
Ste se razpisal, ene 10 mesecev nazaj sem sam začel z dieto (pač pusta nepredelana hrana) in sem dal dol skoraj 35kg.

Zato tudi sprašujem, če je še kaj, kar se smatra za zdravo.

pkucler
Pozdravljeni,

Prebrala sem vaso objavo in, ker se bom sama zacela ukvarjati z dieto in sportanjem, ker bi rada izgubila vecje stevillo kilogramov, bi vas prosila, de mi lahko bolj podrobno napisete vas sistem hujsanja in prehrane, ki ste jo imeli in vsega prosim, da bi tudi jaz izgubila nekaj kilogramov.

Lep pozdrav,

Urska

 

UrskaaM

Ne vem, ali se naš pkucler še kaj oglaša, pred petimi leti je zadnjo objavi napisal.

Si nova na Kulslo, pa verjetno nisi opazila datuma.

 

Dobrošla, pa lp, mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti