Kaj jesti za večerjo in, da je zdravo?

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

tema odprta - 15. okt 2010 19:12 | ogledi: 56.138 | odgovori: 115

Kaj jesti za večerjo in, da je zdravo?

Poznam osliča, kuhana jajca, pusta skuta + banana, tuna v lastnem soku, pusti zrezki (piščančje, puranje, goveje, konjsko...)iščem podobna živila, ki so zdrava.

Temo je spremenil(a) pkucler dne 15. okt 2010 23:54

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. okt 2010 19:24

Za večerjo je najbolj zdravo, če nič ne ješ. Drugače pa mlečni riž, mlečni zdrob, prežganka....

lp

cervus

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. okt 2010 21:22

elaphus je napisal/a:

Za večerjo je najbolj zdravo, če nič ne ješ. Drugače pa mlečni riž, mlečni zdrob, prežganka....

lp

cervus

In kaj je tu zdravega? Hidrati zvečer?

 

Jaz prakticiram ravno te stvari ki si jih opisal, pkucler. Tako da se tudi sam priporočam za kako idejo v tem stilu.

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

15. okt 2010 21:28

Pri nas zvečer radi pojemo kakšno zelenjavno juhico - npr. porovo, bučno, korenčkovo ali mešano. Mislim, da je to ustrezno živilo za zvečer. Če ti paše skuta - moja hči ima za večerjo zelo rada skuto z nasekljanim drobnjakom. Z možem pa si poleti za večerjo privoščiva solate, čeprav je menda zvečer bolj priporočljiva kuhana/blanširana zelenjava. Zdajle sem pogruntala, da si fantek in ti je zelenjavna juha najbrž čisto premalo konkretna Dobrojedka Sporočilo je spremenil(a) Dobrojedka dne 15.okt 2010 21:29

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

15. okt 2010 21:28

Že nekaj časa me muči tole: kako prepoznati zdravo živilo? Kako nezdravo? Hvala za razsvetljenje.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. okt 2010 21:35

Na voljo imaš prenešteto internetnih strani, forumov, nasvetov, štejejo izkušnje prijateljev, znancev...

Seveda pa prehrano prilagodiš sebi in poslušaš telo, kaj mu ustreza in kaj ne. Sam sem se ravno spustil v to in pomaga precej in zelo hitro.

 

Primer, svinjska krača je pač nezdrava kakorkoli jo obrneš ali odrežeš, 250g testenin na šus tudi... skleda zelene solate najbrž nikomur ne škodi? Ali liter vode namesto deci šnopca?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. okt 2010 22:30

Za zdravo večerjo pijte vodo, jejte jogurt ali zeleno solato. Če vas to osreči.

Vse, kar je dobro, ni zdravo ali pa redi. Jaz imam nekaj kil preveč, zdravje je tako tako, zato pa uživam v hrani in jem, kar mi tekne, brez štetja ejev, kalorij in drugih vrednosti. Če mi zapaše zaseka, si jo privoščim, če mi tekne samo jogurt, pač pojem le to mlečno zadevo.

Sem se ravno vrnila iz Sarajevo bureka - tri bureke, dve rezini krompiruše  in na vrh pol porcije čevapov. Super je bilo. Pa šnopček za digestiv.

 

Bi bila hvaležna za definicijo, kaj je to zdravo. Je to pusta, nekalorična hrana, eko - bio pridelave? Ali tisto, kar ti tekne in te naredi srečnega, zadovoljnega? Mamamia

mamamia

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

15. okt 2010 23:55

http://maxximum-portal.com/forum/viewtopic.ph http://maxximum-portal.com/forum/viewtopic.ph Sem že pred tedni vse pregledal recepte, ampak skoraj v vsakem receptu je ta dodatek, čigar jih jest ne kupujem, čeprav bi jih takrat, ko sem bil na dieti ˝moral˝jemati. Poskusil bi narest, kakšne pleskavice iz piščančjega in puranjega mesa, ampak puranje meso ima tak čuden von. V te pleskavice bi dal en kup zelenjave. pkucler

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

16. okt 2010 0:02

mamamia je napisal/a:

Za zdravo večerjo pijte vodo, jejte jogurt ali zeleno solato. Če vas to osreči.

Vse, kar je dobro, ni zdravo ali pa redi mamamia

Seveda, kar je okusno tudi ni čisto popolnoma zdravo, redi pa, če si v presežku v sufictu. pkucler

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

16. okt 2010 0:19

mamamia je napisal/a:

Sem se ravno vrnila iz Sarajevo bureka - tri bureke, dve rezini krompiruše  in na vrh pol porcije čevapov. Super je bilo. Pa šnopček za digestiv.mamamia

" I tata bi, sine!"

mišzmoke

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

16. okt 2010 0:25

Mah pozabte, bo treba jest vsega po malem in imet povdarek na zdravi prehrani pkucler

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti