Kaj jesti za večerjo in, da je zdravo?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. maj 2012 21:22

Zelo zdravo danes povečerjala široke rezance z govejim golažem, zeleno solato in sladoled za desert. Zelo daleč od nič... Filanje zalog, jutri gremo za cel šiht v hribe

Loni Makaroni

tejčola  

član od: 3.5.2012

sporočila: 27

25. maj 2012 21:59

Komaj čakam, da bom lahko jedla blitvo iz vrta. Mi si jo včasih privoščimo, kar s pikico olja in veliko česna. Noro Dobro

tejčola

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

26. maj 2012 11:33

Zdaj ko se je začela sezona češenj ... večerjam nenormalne količine češenj ... ne morem si pomagati. Naravnost obožujem jih ... Tako, da popoldan začnem in nadaljujem pozno v noč - s češnjami, da se razume. 

So domače in upam, da je to zdrava "neredilna" večerja .



Mayisa

Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 26. 2012 11:34

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. maj 2012 12:26

Mayisa. je napisal/a:

Zdaj ko se je začela sezona češenj ... večerjam nenormalne količine češenj ... ne morem si pomagati. Naravnost obožujem jih ... Tako, da popoldan začnem in nadaljujem pozno v noč - s češnjami, da se razume. 

So domače in upam, da je to zdrava "neredilna" večerja .



Mayisa



Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 26. 2012 11:34

 

Češnje so polne sladkorja. Ko sem bila na dieti iz zdravstvenih razlogov in sem morala paziti na vnos kalorij in maščob, so bile češnje na seznamu odsvetovanega oziroma prepovedanega sadja. Enako melona, lubenica, grozdje. Ampak škodilo ti ne bo,brez skrbi. Imaš vsaj sladke sanje, kajne?

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

26. maj 2012 13:16

Večerja? Meni je vseeno, lahko tudi ostanki kosila. Samo, da so zdravi

zeta

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

26. maj 2012 14:34

mamamia je napisal/a:

Češnje so polne sladkorja. Ko sem bila na dieti iz zdravstvenih razlogov in sem morala paziti na vnos kalorij in maščob, so bile češnje na seznamu odsvetovanega oziroma prepovedanega sadja. Enako melona, lubenica, grozdje. Ampak škodilo ti ne bo,brez skrbi. Imaš vsaj sladke sanje, kajne?

mamamia

Saj sem si mislila, sem to nekje že prebrala, da so polne sladkorja ...

Sanje so pa zato res zelo sladke ...  (pa prebava urejena ), pa je ostale hrane zato manj in je češnjeva zadeva urejena 

Mayisa

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

26. maj 2012 20:21

Mayisa, če ne bo zraven še cel kup druge hrane, le češnje, se nimaš česa bat. V prvem letniku sem na ta način v 3 tednih zgubila okrog 7 kil! Na žalost nimamo več češenj 

Med tednom so kosila tako pozna, da so v bistvu že večerja. Tko da čimveč zelenjave ali skleda solate, zraven pa kak pohan polpet in žemlja, testenine s kakšno lahko omako itd. Sladoled na konuc je pa zakon 



OlivaB

Sporočilo je spremenil(a) OlivaB dne 26. 2012 20:22

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

27. maj 2012 8:36

Jaz si za večerjo pripravim največkrat mislije z jogurtom, če mi pa zapaše topel obrok, pa pripravim  umešana jajca, včasih s sirom, včasih z zelenjavo, kdaj kaka zelenjavna juha če ostane od kosila...nikoli pa ne jem kruha.

Teka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. jul 2013 20:40

Sedaj, ko je končno večji del težke poti za mano KONČNO uživam tudi v večerjah.
Kot jih zapisujem, lahko vidite da nom nomam in se mastim ob dobrotah 

Prevladuje skutica, rženi kosmiči, razni proteinski praški. Vmes pade kakšen super sataraš, jajčko na oko z ogromno čebule ter kosom domačega kruha (popečeno na pol žličke zaseke. Kvalitetno dobil od kolegice, kjer vem kako ravnajo z gospodi pujčeki. Kvalitetne maščobe), kakšna fižolova solata, pol puranje hrenovke, ovsena kaša z različnimi semeni...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. jul 2013 7:17

Brando, konec poti bo, ko nas bodo zvrnili v jamo.  Glede na vse tvoje proteinske praške in karamelove paste brez kalorij, bo tvoja pot še naprej kar težka, če si res ne moreš izbiti iz glave fiskne ideje, da jih potrebuješ in da ti koristijo. Raje uživaj na svoji poti v tem, kar imaš, in zlagaj na kupček bankovce, ki jih zmečeš stran za svoja koncentrirana krmila, stavim, da se bo v letu nabralo za lep dopust.

Sicer pa včeraj za večerjo: ostanek zeljne solate od kosila in svež ledeni čaj.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti