Krt na dvorišču

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

18. okt 2010 17:53

Evo, še ena s tako težavo kot pri meni. Negujem zelenico 100 na uro, potem pa pogledaš, pa je slabše kot najbolj zanemarjena njiva.

En nasvet je bil zliti v krtovo luknjo mehčalec, pa izgleda, da so se potem veselo šamponirali tam pod zemljo, ker jih je bilo še 5 x več....

No, potem smo jih pa pregnali s tem, da smo natresli v luknje tisto zastrupljeno koruzo, ki jo po navadi nastavimo glodalcem po kleteh.

Zdaj je pa mir.

Upam, da sem kaj pomagala, naj bodo koristni kak hočejo, samo prosim ne pri meni.....

Titta

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

18. okt 2010 22:16

titta je napisal/a:

Negujem zelenico 100 na uro, potem pa pogledaš, pa je slabše kot najbolj zanemarjena njiva.

.....

No, potem smo jih pa pregnali s tem, da smo natresli v luknje tisto zastrupljeno koruzo, ki jo po navadi nastavimo glodalcem po kleteh.

Zdaj je pa mir.

Upam, da sem kaj pomagala, naj bodo koristni kak hočejo, samo prosim ne pri meni.....

Titta

Predvidevam, da imate za negovanje zelenice "100 na uro" dovolj časa. Upam, da vam to predstavlja poseben užitek in ne samo neprestanega stresa zaradi krtin in drugih "napak" na travi.

 

Glede na tvoj tretji odstavek pa srčno upam, da pri hiši oz. v soseščini nimate majhnih otrok, mačk ali psa - predvsem pa upam, da se na vaš vrt ne hodijo sprehajat ptice pevke. Strup za glodavce je za zgoraj naštete namreč smrtno nevaren.

 

PS: Strup za glodavce prav tako ne odstrani ličink raznih hroščev, ki so ponavadi najpogostejši vzrok za "napake" na skrbno negovanih zelenicah, živijo pod zemljo in uničujejo travo.

Za odpravljanje prevelikega števila teh ličink so edino zares učinkovito in za naravo neškodljivo "sredstvo" prav krti in ptice pevke.

Mojca

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

18. okt 2010 22:37

titta je napisal/a:

En nasvet je bil zliti v krtovo luknjo mehčalec, pa izgleda, da so se potem veselo šamponirali tam pod zemljo, ker jih je bilo še 5 x več....

No, potem smo jih pa pregnali s tem, da smo natresli v luknje tisto zastrupljeno koruzo, ki jo po navadi nastavimo glodalcem po kleteh.

Zdaj je pa mir.Titta

Vi niste normalni. Vse za estetiko a ne, pa tudi če nedolžna bitja v mukah umirajo na ta račun. Edina napaka vaše zelenice ste vi s svojim nehumanim ravnanjem.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. okt 2010 23:47

Ljudje se nič ne učimo od narave.Le-ta nas opozarja na vse možne načine, pa nič.Ne vidimo dalj od svojega nosu.Meni so na vikendu tudi narili nekaj zemlje, pa kaj.Imam grablje, pa pograbim.Res ne gojim angleške travce, pa saj ni važno.Vsak, ki ga krti tako motijo, naj si le ogleda, magari na netu, zakaj so tako koristni. Ljudje dragi, ne misliti, da smo edino zveličavna bitja na tem planetu mi, ki hodimo pokonci.Naš napuh nas že drago stane, pa še nas bo.Titta, razmisli malo.

naor

pkucler  

član od: 2.1.2005

sporočila: 69

18. okt 2010 23:57

Jaz sem jih ujel sigurno 10 s pomočjo ene plastične cevi. pkucler

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. okt 2010 0:12

Si lahko zamislite, da vtakneš v krtovo luknjo čip z melodijo Slovenija, od kod lepote tvoje. Tržna niša ?

F r i n a

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

19. okt 2010 0:30

pkucler je napisal/a:
Jaz sem jih ujel sigurno 10 s pomočjo ene plastične cevi.pkucler

In?

Kaj si naredil potem? Upam, da nič takega, kar bi jim povzročilo trpljenje.

 

Za razmislek vsem, ki vidijo na svojih negovanih parcelah samo sovražnike, citiram 2., 3. in 4. člen Zakona o zaščiti živali.

Kot vsi vemo, smo zakone dolžni spoštovati VSI - in niso sami sebi namen.

2. člen

Zaščita živali po tem zakonu je dolžnost vseh pravnih in fizičnih oseb, ki so v kakršnemkoli odnosu do živali, zlasti pa skrbnikov živali; lokalnih skupnosti in države; veterinarskih, živinorejskih, znanstveno-raziskovalnih in pedagoških zavodov; lovskih, kinoloških in drugih organizacij, ki združujejo rejce živali; društev proti mučenju živali in drugih društev, ki so se ustanovila za uveljavljanje in izvajanje deklaracije o pravicah in zaščiti živali.

3. člen

Nihče ne sme brez utemeljenega razloga povzročiti živali trpljenja, bolezni ali smrti.

4. člen

Mučenje živali je:

– vsako ravnanje ali opustitev ravnanja, storjeno naklepno, ki živali povzroči hujšo poškodbo ali dalj časa trajajoče ali ponavljajoče trpljenje, ali škodi njenemu zdravju;

– nepotrebna ali neprimerna usmrtitev živali.

Vir:

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=19
Mojca

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

19. okt 2010 0:42

Pa da ponovimo vajo:

sonci je napisal/a:
Trikrat hura za krte, pa tudi žabe, kače in kar je še podobnih, KORISTNIH (!!) živali na vrtu. Pa ... gleda estetiko! Lep pozdrav sonci

 

lp

mišzmoke

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

19. okt 2010 7:46

pkucler je napisal/a:
Jaz sem jih ujel sigurno 10 s pomočjo ene plastične cevi. pkucler

Lej jo, še ena tržna niša.  Lastniki zemljišč, ki imajo hude težave s travo ravno zaradi ogrcev majskega/junijskega hrošča (o tem se je obilo pisalo in govorilo), bi jih bili gotovo veseli.

Ali pa  so te težave pri njih nastale zato, ker so prej spodili ali zastrupili vse krte.

Tistim, ki jih motijo krtine, deževniki, regrat  itd. med travico, priporočam, da kupijo kar plastično. Na voljo so zelo dobri približki in potem bo  vse leto mir .

Cila

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. okt 2010 10:40

Cila, tale tvoja plastika me je spomnila na zgodbo, ki se pri nas kar nadgrajuje vsako leto.Na prelepem delu Slovenije imamo majhen vikend in okoli malo trave, ki jo je treba seveda pokosit, da ne preraste v gozd. Čeprav sva oba " igralca" v tej zgodbi rojena in živiva v mestu, je čut z naravo v meni dosti močnejši kot v mojem sopotniku. Zato so vsako leto hude borbe, zakaj je treba kositi travo, lej kako lepe rožice, ti bi pa vse to pobila itd. Vsako leto znova, leta in leta.No in pred časom je naš prijatelj predlagal, da bi vse asfaltirali in poklicali otroke, jim dali barvice, naj lepo narišejo cvetlice in drevesa in za vedno smo rešeni košnje in skrbi. To mi prihaja na misel tudi vedno, ko preganjamo živali v naravi.Imeli bi samo tiste, ki so nam všeč. Ptice, ampak, da ne pojedo semen, kužka in muco, ki ju imamo pod nadzorom, konja v ogradi, da ne najedam dalje. Seveda se proti škodljivcem vsi borimo, ampak če imamo nekaj krtin na travniku, pa res ni razloga za paniko, lepo prosim! Mene najbolj boli, da človek ne čuti več z naravo, veliko nas.V naravi je vse v ravnovesju, človek pa je s svojimi posegi velikokrat res naredil neravnovesje, ki ga plačuje drago. Spremenil strugo reke in danes se čudi, da reka poplavlja.Itd, itd. 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti