Potovalna agencija,prosim za nasvet ali mnenje

btadeja  

član od: 20.2.2010

sporočila: 13

17. okt 2010 11:48

Bom še jaz pripisala svojo (oz. od staršev) izkušnjo. Ravno tako so bili ''izžrebani'' za nagrado. Gre sicer za malce drugačno zadevo, ampak cilj je isti - nateg ljudi. Mami naj bi kao prejela potovanje v Španijo za eno osebo in dejansko je tudi dobila bon. Vendar pa mora iti na potovanje z njo še nekdo in tisti nekdo mora seveda potovanje plačati. Ko sta z očetoma malce pobrskala po internetu bi povem isto potovanje pri Kompasu prišlo ceneje za oba, kot bi preko ''tiste-pozabila ime'' agencije prišlo samo za očeta (mama bi pač imela zastonj). Šlo je samo za skušanje prodati čim več s pomočjo naivnosti. Moja dva sicer nista nasedla, ampak veliko jih pa verjetno je,... btadeja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. okt 2010 12:22

Ja, moja svakinja.Ne vem, če ve oz.če bi ji povedala.

naor

kljukec  

član od: 7.9.2006

sporočila: 20

17. okt 2010 13:34

Moja svakinja je že dolgo član neke agencije iz tujine, pred cca 18 leti so vplačali 8000 takratnih DM in s tem "zakupili" apartma na različnih destinacijah po celem svetu. Vsako leto imajo pravico do 14 dni koriščenja na lokaciji, kjer je pač prosto. Tako so bili že večkrat (tudi letos v septembru) na Sardiniji, pa na Madžarskem, v Španiji, Portugalski, Grčiji, Franciji, Nemčiji, Švici, Nizozemska, Tunizija in nekje čez lužo, ampak si nisem zapomnila imena države (pač neka v sklopu ZDA). Svakinja pravi, da je v tistem času še ena agencija ponujala takšno sodelovanje in so kupci ostali "dolgih nosov". Torej ne gre kar vseh metati v isti koš, kot povsod, tudi na tem področju velja, da so poštenjaki in barabe v "špilu". kljukec Sporočilo je spremenil(a) kljukec dne 17.okt 2010 13:38

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. okt 2010 13:40

Ampak na vseh področjih velja da ima vsaka dobra storitev neko ceno. Zelo dvomim da so enkrat plačali 2000 DEM in še zdaj hodijo okrog "for free".

Oz. drugače. Brezplačenga kosila ni. Lahko dobiš malo bolje ali malo slabše, torej razlike med ponudniki so, nekateri so bolje organizirani, imajo manjše stroške. Zastonj kosila pa NI.

Primer: Če nekdo prodaja nov hišni kino po oglasu za 400 EURO v trgovini je pa 500 EURO ima pač dobro ceno, ker ga ne potrebuje. Če ga nudi za 250 EURO se mu lahko res mudi in ga res ne rabi. Če ga pa prodaja za 30 EURO je pa ukraden.

V 40 letih nisem razen od družine in nekaterih prijateljev dobil NIČ, kar bi bilo prelepo da bi bilo res. To so že modreci pred ne vem koliko časa ugotovili. Če je prelepo da bi bilo res, ni res.

Jernej - zasebno mnenje

kljukec  

član od: 7.9.2006

sporočila: 20

17. okt 2010 16:48

Prvotno se mi je narobe zapisala cena 2000 DEM, plačali so 8000 DEM, kar je bilo za tiste čase ohoho denarja in so bili deležni tudi precejšnjega posmehovanja na račun naivnežev. Zdaj vsakič, ko gredo (če so kapacitete proste, gredo 2 x letno, sicer 1 x), plačajo le stroške obratovanja, torej za elektriko, vodo, komunalo...in jih pride cena najema apartmaja za 6 ljudi manj kot 100 evrov. Po Evropi največkrat potujejo z lastnim prevozom in tako vse skupaj združijo še z ogledom kakšne zanimivosti med potjo. Zdaj, če se računa oni vložek + obresti, je pa že druga pesem. Oni še vedno trdijo, da je bila oz. je zadeva rentabilna. Ima pa agencija tudi svojo spletno stran, če koga ekstra zanima, lahko na zs dobi podatke. kljukec

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

17. okt 2010 17:06

Ja to je pa druga cena. Ker danes je malo takih, ki delajo zastonj in v dobro ljudi (no, razen naših politikov ;-))))). Kapitalistična definicija podjetja je pa tako ali tako, da ustvarja dobiček.

Jernej - administrator

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti