Očala z dioptrijo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. okt 2013 19:54

Kaj pa tisto..."da te bolje vidim!"???

Reci mu, da bosta po okvirjih šla izbirat še linžerijo. Malo več odločnosti, pa bo šel.

 

Sonja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. okt 2013 20:23

Na zennioptical.com so zelo ugodna in kvalitetna očala. Smo jih že naročili in so preverjeno dobra. Moj mož ima dioptrijo okrog - 7 in je dal z 3 -no stanjšavo, antirefleksom, okvirji  38 evrov. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. okt 2013 20:32

lucka52 je napisal/a:

Merne pa zanima, kako izbirate okvirje  tisti, ki imate progresivna očala in bolj slabo vidite  v ogledalu,  kakšne lp

Nazadnje je bila z mano prijateljica, no, je že nekaj let od takrat, očala pa še kar dobro služijo, očitno so bila, tako okvirji kot stekla (kako se jim reče, če so plastična) zelo dobro izbrana.

rimljanka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. okt 2013 20:33

Trixi, progresivnih očal pač ne moreš izbirati po netu.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. okt 2013 22:21

lucka52 je napisal/a:

Ja limnol, ko sem mo žu to predlagala sem dobila odgovor , da preveč kompliciram, ker.... očala so pač očala  in da zaradi novih okvirjev ne bom nič mlajša... .

 


lp Lučka

 

Okvirji te komot naredijo 10+ let starejšo. Ajoj, moj dragi bi bil v velikih težavah, če bi kaj takega izjavil. 

Vanja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. okt 2013 22:37

Da ne bo pomote, moj mož je bil na okulističnemu pregledu in je očala naročil na osnovi pregleda V bližnji optiki bi bila očala z njegovo dioptrijo  nad 200 evrov. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. okt 2013 23:20

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

lucka52 je napisal/a:

Ja limnol, ko sem mo žu to predlagala sem dobila odgovor , da preveč kompliciram, ker.... očala so pač očala  in da zaradi novih okvirjev ne bom nič mlajša... .

 oć


lp Lučka

 

Okvirji te komot naredijo 10+ let starejšo. Ajoj, moj dragi bi bil v velikih težavah, če bi kaj takega izjavil. 



Vanja

Ja saj v tem je štos, jaz bi imela okvirje v katerih bi zgledala malo bolj mladostno, moj pa pravi, da bom kljub novim špeglom ravno toliko stara kot prej... na papirju seveda...kar je sicer čisto res.

Imam    dolgočasne  klasične okvirje, pravijo da imam že tako prevč izrazit obraz  in da poudarjen ali barvast okvir ni zame.

Ampak sem si zapičila v glavo in jih bom zamenjala.Žal se pr teh očalih ne da  zamenjati samo okvir,  so

preveč natančno centrirana in je tako strošek bistveno večji, ker je treba zamenjati tudi stekla.

 

 

lp Lučka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. okt 2013 2:11

rimljanka je napisal/a:

 kot stekla (kako se jim reče, če so plastična) 



rimljanka

 

Leče. (se zgodi) 

 


lucka52 je napisal/a:

 

 pravijo da imam že tako prevč izrazit obraz in da poudarjen ali barvast okvir ni zame.

 


lp Lučka

 

 

Bla, bla, bla...pravijo tisti, ki nimajo pojma! 

 

 

 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. okt 2013 9:01

Trixi je napisal/a:

Da ne bo pomote, moj mož je bil na okulističnemu pregledu in je očala naročil na osnovi pregleda V bližnji optiki bi bila očala z njegovo dioptrijo  nad 200 evrov. 


Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Potem je še zelo dobro prišel skozi - progresivne leče z dioptrijo in cilindri, tanke plastične in z antirefleksijskim premazom, stanejo že kar tam okoli 150 € kos. Potrebuješ 2 + okvirje + delo + recept, pa se kar hitro pogovarjamo o 400+.

Sicer pa - hm, očala, okvirji. Glede na to, da jih imaš stalno na obrazu, že morajo biti v redu, taki, da se z njimi dobro počutiš. In če se malo potrudiš, najdeš tudi prav lepe, žal običajno ne takrat in tam, ko si daš narediti očala. Tako sem se navadila, da, ko prihaja čas za menjavo, kupim tiste okvirje, takrat in tam, ko jih vidim in me navdušijo (kar je lahko kjer koli, sem jih že prinesla domov tudi z dopusta in tudi že s službene poti).  In če so ti všeč in se z njimi sama sebi zdiš super, potem te že ne morejo postarati.

Lučka, torej - očala te že ne bodo postarala. Te pa postara tak mož in bi si zaslužil en blag vzgojni ukrep. Poskusi s kakim dobrim odvajalnim čajem za večerjo (saj vem, saj vem, mušnice so protizakonite), naslednji dan bo pa lahko čistih misli s tabo kupoval okvirje (če prav pomislim, je pa za tako delo vseeno boljša kaka dobra prijateljica).

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. okt 2013 18:07

Lučka, ko boš naslednjič na našem koncu, se javi, grem s tabo izbirat okvir (mi gre to približno tako dobro kot izbiranje oblačil).

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti