Očala z dioptrijo

Tiha n1  

član od: 6.10.2009

sporočila: 2

14. jun 2012 12:49

Klarka je napisal/a:

Živjo!

Da ne odpiram nove teme: zanima me, kaj naredite z očali, ki jih več ne nosite? Sama nosim očala z dioptrijo že več kot 10 let in v teh letih se je nabralo kar nekaj premajhnih očal oz. očal s premajhno dioptrijo, ki mi "kradejo" prostor v omari. Jih kje zbirajo za predelavo/za ponovno uporabo?

Hvala za vaše odgovore in lep, po dolgem času, sončkast dan!



Klarka

 

Včeraj sem na Očesni kliniki v Ljubljani opazila škatlo za odrabljena očala. Ne vem, kaj z njimi naredijo, očitno pa jih zbirajo.

 

Tiha n1

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

14. jun 2012 12:49

Občasno so akcije zbiranja starih očal za tiste, ki jih potrebujejo v 'državah tretjega sveta'.

Sama s tem nimam izkušenj, ker svoja nosim toliko časa, da so na koncu že čisto izmučena in samo še za v smeti.

trac

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

14. jun 2012 12:56

Saj se da nove leče vstaviti tudi v stare okvirje, a ne? Sicer pa po nekaj letih postanejo stari okvirji spet moderni. Če so ti všeč in se z njimi dobro počutiš, jih nikar ne daj iz rok. 

Sonja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

14. jun 2012 13:03

Pa ambulanta za brezdomce in ljudi brez zdravstvenega zavarovanja. Mislim, da tudi tam z veseljem sprejmejo zdravila in očala, ki nam ne pridejo več prav.

zeta

Klarka  

član od: 8.9.2008

sporočila: 52

23. apr 2013 20:03

Spet se oglašam v zvezi z zbiranjem starih, odsluženih očal. V Hoferju sem videla, da imajo ob blagajni postavljene škatle za zbiranje starih očal. Če se vam stara očala valjajo po predalih, je to krasna priložnost, da jih oddamo - mogoče pa nekomu pridejo zares prav... Več pa na http://recikliraj-ocala.si/

Klarka

vijolicarumena  

član od: 30.11.2010

sporočila: 11

23. apr 2013 20:10

Jaz pa sem jih žal pred kakim letom vrgla proč...Ko sem pred kratkim brala o tej hoferjevi akciji mi je bilo zaradi tega prav hudo. Pa sem jih hranila precej let. In se potem končno odločila... stran z njimi... žal kako leto prezgodaj...

vijolicarumena

Sporočilo je spremenil(a) vijolicarumena dne 23. 2013 20:11

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. okt 2013 15:16

Merne pa zanima, kako izbirate okvirje  tisti, ki imate progresivna očala in bolj slabo vidite  v ogledalu,  kakšne okvirje za nova očala  vam dajo na nos, oz. katera oblika vam najbolj pristoji?

 

 Že nekaj let imam progresivna, zelo zadovoljna z njimi, od prvega dne brez problemov.

Zatakne  se, ko je treba izbrati okvir, jaz  novih  okvirjev brez starih  očal seveda ne vidim najbolje, saj zato imam pa očala, ne ..., pa sem se doslej zanašala le na dober okus in profesionalnost optika.

Kako torej izbirate okvirje? Vam dajo leče za enkratno uporabo ali kako drugače rešite problem ?

lp Lučka

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

5. okt 2013 15:57

Tako, da se pogledam čisto od blizu (skoraj imam nos prislonjen ob ogledalo). Seveda se pa malo zanašam tudi na mnenje prodajalca, za katerega upam, da ve vsaj približno kakšni okvirji zgledajo dobro na kakšnem obrazu.

tamalaursa

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. okt 2013 17:41

Ga skoraj ni, ki ne bi imel na mobitelu kamere (če nimaš ti, ima pa zanesljivo tvoj sin ali vnuk ali nečak). Pomagaj si s tehnologijo, natakni na nos okvirje, daj se poslikat in si potem lepo v miru z očali oglej, kako zgledaš.

Najbrž pa premore kamero tudi kateri od optikov.

Sonja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. okt 2013 18:39

Ja limnol, ko sem mo žu to predlagala sem dobila odgovor , da preveč kompliciram, ker.... očala so pač očala  in da zaradi novih okvirjev ne bom nič mlajša... .

Očitno bom morala sama po nove.

 

 

 

 

 

 

 

lp Lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti