Očala z dioptrijo

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. okt 2010 19:59

Enonlass, a si prav izračunala?

 

naor

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

13. okt 2010 20:29

Ebonlass je napisal/a:
Ravno danes sem dobila nova očala leče so japonske, s 3 letno garancijo na antirefleks, dioptrije imam -5,50 na enem in -5,25 na drugem, obenem tudi cilindre, račun je bil 2x leče 172 okvir 85 - recept 80,00 eur se pravi sem plačala 177 eur. Ebonlass
Jaz imam dioptrije cca -7, novi okvirji 123, vsaka leča po 80, subvencije imam 50eur. Na koncu sem dala 243eur - optika Clarus. V ceno vključen brezplačen popoln pregled oči in resnično neverjetno prijazno osebje, ki se je cca 2 uri ukvarjalo z mano in iskalo primeren model okvirjev. Meni prijaznost ogromno pomeni. V Clarusu imajo pa ta mesec še ponudbo kupiš 1 korekcijska očala, dobiš dvoja. Ampak pri meni to ni prišlo v poštev, ker imajo to ponudbo samo do dioptrije -4/+4. V Mestni optiki pred cca 1 letom in pol sem dala pa za okvirje in očala okrog 400eur, s tem da sem še za pregled morala dodatno plačati, da ne znajo svetovat in da te odslovijo kakor hitro lahko. Največja katastrofa je pa to, da se mi je njihov antirefleks po 1 letu spraskal do neprepoznavnosti. Nikoli več v Mestno Optiko! Rakuncek Sporočilo je spremenil(a) Rakuncek dne 13.okt 2010 20:29 Sporočilo je spremenil(a) Rakuncek dne 13.okt 2010 20:31

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

13. okt 2010 21:11

Očala so defenitivno predraga. Morala bi jih menjati že v maju, pa kar odlašam ker gre denar za drug namen, nosim progresivne in pred dvemi leti in pol sem dala zannje 280 eu. Okvirje, vzamen cenejšo varijanto,važno mi je da so leče kvalitetne.Jezna sem na optika pri njemu kupujem že petnajst let in mi ne da popustado sedaj nisem dobila nikdar subvencije od države. adalbert

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

13. okt 2010 21:40

Pojdite v optiko Krhlikar -Lj, ali pa Optiko Gajšek na Teharje (Celje). Definitivno najboljša ponudba, osebje, strokovnost, dostopnost...

V Bosno pa raje ne... 

matineja

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

13. okt 2010 23:58

@naor - mogoče sem malo nerazumljivo napisala - cena je za obe leči in ne za eno, pa za recept od okulista so mi odšteli 80 eur, tako da sem čisto prav izračunala. Ebonlass

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. okt 2010 9:00

Ja, potem je ok.Sama sem plačala skoraj 200eur za navadna očala brez nekih cilindrov, le leče in okvirje ( iz lanske ponudbe ).Zdi se mi zelo drago, res pa je, da že dolgo nisem kupovala novih očal. So me prijateljice potolažile, da segajo cene tudi do 1000 eur in da sem lahko srečna, da lahko dam "samo" 200. 

naor

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

17. feb 2011 5:49

Da ne odpiram nove teme, bom vprašala kar tukaj. Naš skoraj štiriletnik bo žal moral nositi korekcijska očala. Recept smo že dobili, zdaj jih bo treba le še kupiti. V Ljubljani je tako veliko optikov, da ne vem, h kateremu naj se odpravim. Prosim za nasvet, lahko tudi na ZS, v pri katerem optiku imajo solidno ponudbo otroških okvirjev in tudi zaposlene, ki znajo svetovati.

Katja D.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. feb 2011 7:55

Že če zase gledam, sem od ta velikih (Clarus) presedlala na manjše. In iz kapitale na provinco. Čeprav pri otorških očalih je že fajn, da imaš optika v domačem kraju, ker je hitro kje kaj za popraviti. Imen ti niti ne morem dati, samo mnenja sem pa takšnega.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. feb 2011 9:16

Katja D je napisal/a:

Naš skoraj štiriletnik bo žal moral nositi korekcijska očala. Recept smo že dobili, zdaj jih bo treba le še kupiti. V Ljubljani je tako veliko optikov, da ne vem, h kateremu naj se odpravim.

Katja D.

 

Če ima otrok dioptrijo, se ne odlaša niti trenutka in se gre po petih minutah guglanja "otroški optik, očala za otroke" do optika - še posebej je to blazno enostavno ravno v Lj, kjer jih je res veliko. Kaj pa, če bi živela v kraju, kjer bi imeli 1 -2 optika, kaj bi pa takrat počela?

In štiriletnik, ki ima dioptrijo, je pač eden od mnogih štiriletnikov z dipotrijo in res ni potrebno dodajati besede "žal".  Kvečjemu se otroci z dioptrijo navadijo na očala in posledično začnejo na njih bolj paziti in nase tudi in zaradi tega imajo večjo verjetost, da se izognejo kakšni neumnosti in poškodbi, v katere otroci itak ves čas rinejo.

P.S.

Sama sem dobila očala pri treh letih. Stekla so bila taka kot dno bolj debelega pepelnika, okvir me je žulil in na uhljih sem dobila alergijo (danes se ne zgodi nič od tega, ker so boljši materiali). Pa je naše pleme ves čas govorilo, da pametni otroci nosijo očala in sem zato silno ponosno nosila tista očala in obliže zaradi strabizma tudi. Ker nikoli ni nihče uporabil besede "žal". A je bilo razumljivo?

Vendelina jr.

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

17. feb 2011 10:08

Vendelina, sonci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti