Kam po kostanj?

cvetka5  

član od: 30.9.2010

sporočila: 44

tema odprta - 7. okt 2010 11:38 | ogledi: 20.896 | odgovori: 46

No ker se je že začela sezona kostanja, bi ga bilo dobro iti tud kaj nabrati :)

Ampak........KAM???

A kdo pozna kakšno dobro lokacijo kjer je veliko kostanja? Sploh na Gorenjskem??

cvetka5

Ebonlass  

član od: 25.8.2002

sporočila: 242

7. okt 2010 15:22

Mi smo ga včasih hodili nabirat na Črnivec (pri Brezjah) - parkirali smo pri gostilni pri Adrijanu, in potem po poti v gozd, je pa res da me že par let ni blo tam, tako da upam da je kostanj še :) Ebonlass

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. okt 2010 17:42

Veliko kostanja??? Hm, po mojih predvidevanjih, bi zadostovalo že eno drevo ali dva - če imapa familja zelooooo rada kostanj, pa pridejo v poštev tri drevesa

lp

cervus

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

7. okt 2010 18:26

Moj odgovor je bolj strog: v svoj gozd ali v trgovino. Imamo par gozdov, kjer izginjajo jurčki, kostanji, divje češnje, jabolka in borovničke. Aja, in smrekice ko so dovolj velike za novoletni drevešček. Pa če bi kdo vsaj vprašal za dovoljenje, da si postreže, bi šla še z njim trgat... Tako pa veliko dobrega sploh ne raste več zaradi nemarnosti naključnih pobiralcev, ki po možnosti ne odnesejo le vrečkice zase ampak kolikor se le da. Da ne govorim, da se je gobar celo že jezil name, ker sem nabirala jurčke v domačem gozdu, ampak sem očitno bila na 'njegovem teritoriju'. Prosim lepo! Zelo redki pomislijo, da za parcelo od katere upaš, da boš mel nekaj koristi, plačuješ tudi katastrski dohodek oz. davek na dobrine, ki ti jih nudi parcela.... Če kdo želi ropati, naj se pozanima, kje so državni gozdovi... Staša

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

7. okt 2010 18:39

Zakonodaja pa pravi drugače, stasafrank.

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

7. okt 2010 19:18

No lepo prosim. Me prav zanima, koliko lastnikov gozdov pomisli, da tudi jaz plačujem opremljenost s cestami, javno razsvetljavo itd., ko s svojimi bencinarji in dizli onesnažujejo mojo ulico. Tudi, ko parkirajo na mestu, ki ga jaz plačujem in utopično pričakujem, da bom od njega imela korist, nič ne vprašajo, če lahko. Pa nikomur ne rečem, da mi ropa prostor in zrak, tudi če diha s polnimi pljuči. Objestnost tako ali tako ni dobrodošla nikjer. Za tiste, ki podirajo smrekce, zbrcajo gobe, ki jih ne poznajo in sploh uničijo vse, kar jim je v napoto, pa tudi v državnih gozdovih ne bi smelo bit prostora.

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

7. okt 2010 19:42

Bravo Staša. Sicer nimam gozdov, mislim pa da je lastnino treba spoštovati. Kaj bi rekli nekomu, ki bi si iz vašega hladilnika postregel s pijačo in jedačo, ali z vašega vrta odnesel košaro ali dve lepe zelenjave, ker je imate tako ali tako dovolj in še preveč. Zakaj bi za gozd veljalo drugače. Vem da zakonodaja pravi drugače, pa vendar... Če smo že v EU bodimo tudi v EU tudi s takimi zakoni, ki so mogoče manj priljubljeni. Mislim da je pri naših sosedih v Avstriji in Italiji popolnoma drugače urejeno, pa čeprav se ti sosedje pri nas čisto drugače obnašajo, kar je pa res žalostno. Varuhi reda pa nič. Da pa ne zaidem povsem iz teme - po kostanj, če nimaš svojega drevesa, v trgovino ali k nekomu, ki drevo ima in kostanj prodaja. tedyka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. okt 2010 19:49

tedyka, taista stasaferank priporoča ropanje državnih gozdov. Dvoličnost.

rimljanka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. okt 2010 20:42

cvetka5 je napisal/a:
No ker se je že začela sezona kostanja, bi ga bilo dobro iti tud kaj nabrati :)Ampak........KAM???A kdo pozna kakšno dobro lokacijo kjer je veliko kostanja? Sploh na Gorenjskem??cvetka5

 

Na Jančah imajo kostanjeve nedelje.

Tam ponudijo tudi dobrote iz kostanje.

In kostanjevih dreves je tam res kar veliko,ravno tako nabiralcev.

Mislim,da če se v gozdu obnašamo kulturno je kostanja in gob za vse dovolj.

Sama pa sem ga prejšni vikend nabirala v gozdovih nad Kresnicami.Ni Gorenjska,ampak kostanj pa je.

anaeva

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

7. okt 2010 20:46

V ZOOju je kar nekaj kostanja

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

8. okt 2010 9:01

Gotovo bos veliko dobrega kostanja dobila na "BURNJAKU". To je praznik kostanja, ki ga ze leta organizirajo v Nediskih dolinah, predvsem v Gorenjem Tarbiju. Tu lahko KUPIS kostanj, jabolka, domace dobrote. Lahko pa se odzoves tudi na "VABILO NA KOSILO", to je pobuda, med katero v krajevnih gostilnah po primernih cenah ponujajo degustacijski meni s tipicnimi specialitetami. PS: v tuje gozdove pa jaz ne bi hodila pobirat kostanja brez dovoljenja lastnika. V Italiji je to grobo krsenje lastninske pravice (kako je to v Sloveniji ne vem). ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti