Njoki, svaljki, cmoki, dodole...

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

18. sep 2013 8:44

o, hvala za vse te vaše izkušnje . V petek se jih bom spet lotila in poročam .

zvezdica55

11111  

član od: 11.11.2004

sporočila: 29

18. sep 2013 9:14

Pozdravljeni.

 

Mene pa zanima, če lahko cmoke, njoke ali "knedlčke" za juho naredim brez jajc, oziroma kako bi to naredila, da v vodi ne razpade.

 

Hvala lepa in lep pozdrav.

11111

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. sep 2013 9:38

11111 je napisal/a:

Pozdravljeni.

 

Mene pa zanima, če lahko cmoke, njoke ali "knedlčke" za juho naredim brez jajc, oziroma kako bi to naredila, da v vodi ne razpade.

 

Hvala lepa in lep pozdrav.



11111

Seveda lahko njokce vseh vrst delaš brez jajc, malo več moke dodaj, pa se bodo držali skupaj. Jaz jih delam prav danes iz nadeva za torteline - nimam več volje jih delat, pa sem v maso iz melanzan, česna, orehov, sira in skute zamešala še malo krušnih drobtin in malo moke.  Pa še ne vem, mogoče bom še z malo moke iz tega napravila njoke, ali bom pa kar zakuhala kot žličnike. Zabelim seveda z žajbljem, pocvrtem v maslu. 

 

nola

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

24. sep 2013 15:21

Napravila skutne cmoke:

vzela sem 0,5 kg skute, 17 dag zdroba in 3 dag ostre moke, ker mi je zdroba zmanjkalo, 4 jajca, 10 dag margarine, sol. Vse skupaj sem zmešala že zjutraj in pustila do enih popoldan. Nato sem maso zajemala z žlico, dala na roko, ki sem jo najprej posula z drobtinami, nato pa raje z ostro moko in jih nekako oblikovala v kroglico ter jih zakuhala. Prišli so zelo rahli in okusni cmoki, žal, še vedno ne takšni kot sem jih iskala

Zraven sem postregla omako iz sliv: slive sem dala kuhat, malo posladkala, dodala vanili sladkor in cimet ter zmiksala. Jedci so bili zelo navdušeni nad cmoki, nekateri so rekli, da so celo boljši kot polnjeni. Zagotovo jih bom še pripravila, saj je manj dela kot s polnjenjem .

Še enkrat hvala vsem za pomoč in nasvete

zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti