Njoki, svaljki, cmoki, dodole...

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. dec 2011 15:43

Mene pa zanima, ali je na kak preprosr način mogoče oblikovati testo v njoke, ki bo obliki spominjajo na tiste iz trgovine.

Kako oblikovati krompirjevo/skutno testo v oblike, ki niso svaljki ti. špičniki, ali odrezani deli testene klobase ?

Hvala za ideje.

F r i n a

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

13. dec 2011 15:59

Poskušaj odrezani del testa pritisniti z vilico?

 

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. dec 2011 16:12

Jaz naredim svaljek in ga režez z nožem, nastanejo taki njoki, malce sploščeni po robovih. Če imam čas, v vsakega s hrbtno stranjo vilice vtisnem vzorec, če časa zmanjkuje, dam njoke brez zarezic kuhat.

mamamia

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

13. dec 2011 16:50

Malce debelejši svaljek, pa malce krajše odrežeš in če se ti ne da z vilico, kot ti je že bilo že svetovano, vsakega "zapelji" po ožemalniku limon. To je za prvi del vprašanja.

Za drugi del:

1. iz testa narediš poljuben svaljek, ga odrežeš, (do tu je enako, kot za njoke) in nato s palcem potisneš, da se zavrti okoli sebe

2. iz testa narediš tanke svaljke, jih odrežeš in zlepiš v obroč.

 

Upam, da sem prav razumela vprašanje

lp

 

 

mzm

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. dec 2011 18:48

Odlično, pa še italijansko se učiš. Molto bene, grazia Nola!

 

naor

cedevita  

član od: 23.2.2008

sporočila: 52

18. jun 2013 10:15

Tole kar kaže gospa na tem linku, pa bom danes tudi jaz probala :) 

cedevita

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

21. jun 2013 11:08

Jaz sem nekaj dni nazaj naredila skutine. So hitro gotovi in še manj se 'packajo'. So bili enkratni z jurčki in piščancem v omakci z malo smetane.

Lopatka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. jun 2013 11:28

Skutni se meni manj razkuhajo - zato cmoke vedno delam iz skutnega testa. Ampak po okusu pa zame še vedno zmagajo "navadni" krompirjevi.

Sonja

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

16. sep 2013 13:51

Jaz pa iščem en recept za velike cmoke, brez polnila, ki se jedo s sadno omako. Pred leti sem hodila na malico v Zdravstveno zavarovalnico na Miklošičevo v Lj. in tam so se  včasih dobili. Dobil si dva velika rahla cmoka (ali tri ) sredi krožnika, okrog pa je bila podlita sadna omaka. Mislim, da cmoki ni so bili nič sladkani, nekateri so si jih zato  še posuli s sladkorjem, meni pa je bilo tako ravno prav sladko. Ne vem, ali je bila notri skuta, zdrob, ostra moka, jajca?

Pregledala sem že nešteto receptov, vpisovala vse mogoče sestavine, pa žal nikakor ne najdem recepta . Rada bi jih naredila, ker otroka ne marata cmokov s sadjem, ki jih delam s skuto, samo testo pa jesta. Sem jih že tudi sama poskušala naredit, pa mi nikakor ne pridejo tako rahli . Lepo prosim za pomoč, če kdo pozna take cmoke .

zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti