Njoki, svaljki, cmoki, dodole...

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

7. okt 2010 10:16

Bisagolf,   , samo tako naprej.

 

Pozdravček!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. okt 2010 10:24

Dragička, kje pa so rokavice?

Kuharca Anamarija brez glave

maja99  

član od: 18.8.2009

sporočila: 27

8. okt 2010 15:14

Vedno ko delam pire krompir, ga namenoma naredim več in iz tega delam svaljke. Tako si prihranim čas !! Jih skuham, ampak ne čisto do konca! Kuhane prelijem še z malo olja, dam v vrečko za shranjevanje živil in zamrznem. Ko so za kosilo 'na sporedu' svaljki, jih zamrznjene dam v osoljen krop in do konca skuham. Lp, Maja maja99

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

9. okt 2010 7:39

jaz delam vse na oko. skuham krompir, ga pretlačim, malo ohladim, in ga dodam moki, pa še eno jajce zamesim zraven in to je to. Pripravim si jih na pomokano površino.Take pol dam v skrinjo. Vedno pazim, da ni preveč moke, da so lepi mehki. enako delam slivove cmoke, le da zavijem notri pečeno slivovo marmelado. Postrežem jih z drobtinami, ki sem jih malo "prepražla" na maslu nekaj sladkorja in cimeta. aja pa tudi jaz ne delam v rokavicah Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

9. okt 2010 8:04

Jaz pa delam svaljke iz 500g skute,400g moke in enega jajca.Zmešaš oblikuješ in skuhaš(5min.) in to je to.Niso prav nič pocasti.Lahko jih tudi zamrzneš in kasneje enako skuhaš.Lahko ji ponudiš s katero koli omako. Lp.Bojči bojči

Marjetek  

član od: 25.2.2010

sporočila: 12

9. dec 2011 8:51

Ko gledam recepte za cmoke, se vedno daje zraven bela moka.

Je katera poskusila belo moko zamenjati za črno ali rženo?

 

Lep pozdrav

Marjetek

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

9. dec 2011 10:50

Ne! Lahko uporabiš katerokoli moko. Samo dovolj beljakovin mora imet, da vse skupaj veže. Če jih ni, pač te nadomestiš z jajcem. Samo ne me prosim zdaj vprašat, koliko jajc za ajdovo ali rženo moko, ker to pa res nisem probal. S črno se delajo normalno... po občutku in ne receptu.

LP

Sergej

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

9. dec 2011 22:06

bojči je napisal/a:
Jaz pa delam svaljke iz 500g skute,400g moke in enega jajca.Zmešaš oblikuješ in skuhaš(5min.) in to je to.Niso prav nič pocasti.Lahko jih tudi zamrzneš in kasneje enako skuhaš.Lahko ji ponudiš s katero koli omako.

Lp.Bojči

bojči

 

Tudi jaz raje delam s skuto, ker se tako izognem dolgocajtnemu kuhanju in hlajenju krompirja in lupljenju itd itd.  ma za to varianto s krompirjem si moram res čas vzet. Tule pa flikneš vse skupaj v skledo, pustiš pol urice počivat, oblikuješ, basta.

rag_doll

Marjetek  

član od: 25.2.2010

sporočila: 12

13. dec 2011 10:00

Hvala Sergej C. Bom poskusila s črno moko.

 

Lp

Marjetek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti