Kis na 43 uporabnih načinov

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

7. okt 2010 11:40

Kakšen pa je ta alkoholni kis, če slučajno veš? Ocetna kislina namreć nastane s fermentacijo alkohola. Je to kis narejen samo iz etanola in vode - brez arom in drugih snovi iz sadja ali je samo naknadno dodan še alkohol in vse skupaj sterilizirano, da se prepreči proces pretvorbe?

Sergej

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

7. okt 2010 12:06

Kakšen je? Za mene je dober, se ne spuščam v kemijo.

pictures_134_290

Pozdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. okt 2010 12:40

Sergej C je napisal/a:

Pridelava kisa je biologija, ker delajo kvasovke. ;)

Hvala in tudi tukaj nekaj piše: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9770

Sergej

Ne bo držalo, predelava kisa je sicer lahko biologija, ampak delajo ga pa bakterije ocetnokislinskega vrenja, ki so aerobne, alkoholno vrenje je pa nujno anaeroben proces.

Sicer je pa zame razlika med kisom, nastalim iz vina in kisom, nastalim iz ocetne kisline, ki nastane pri suhi destilaciji lesa, če se prav ne motim (sem bolj v biologiji doma kot v kemiji, popravite me, kemiki, prosim). In slednji seveda nima marsikatere spojine, ki jo naravni kis ima. rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 07.okt 2010 12:43

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

7. okt 2010 13:08

Ker je tema namenjena kisu in imam priliko a te lahko malo 'zaslišujem', če smem?

- Mikroorganizme sem vedno razumel kot področje biologije. Je nesporazum ali sekam mimo?

- Ocetnokislinske bakterije torej niso iz rodu kvasovk?

- Ali alkoholno vrenej povzroča samo ena vrsta kvasovk ali jih je več sorodnih?

 

Pri suhi destilaciji lesa dobiš med drugim tudi etanol in tega lahko potem naprej predelaš v ocetno. Torej, če prav razumem, delajo alkoholni kis iz vode in čistega etanola.

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti