Recepti iz žurnala

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

tema odprta - 4. okt 2010 20:25 | ogledi: 8.017 | odgovori: 10

živjo vsem,

pred kratkim sem brskala po spletni strani Žurnala24 (http://www.zurnal24.si/recepti-sladice) kjer je kar veliko receptov, ki izgledajo res super. Me pa zanima, je kdo mogoče že kdaj preizkusil kakšen recept? Ker se je pojavilo pod recepti kar ene par komentarjev o tem, da so nepopolni, ampak vseeno ne vem, če je tem komentarjem za zaupat. Po drugi strani pa ne bi rada nekaj začela pripravljati, potem bi se pa izkazalo za polomijo ... Torej, ima kdo kakšne izkušnje s temi recepti?

lp

tunna

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

4. okt 2010 20:36

seveda zadoščajo, ampak človek kdaj ujame kaj, kar ga zanima in bi si želel poizkusiti ... saj isti princip velja tudi ko listaš revije in vidiš lepe torte itd... meni osebno je veliko večja inspiracija pripraviti nekaj, kar ujamem čisto "ponesreči", pač se mi je težko podati v teh 92 strani in slepo iskati nekaj kar mi bo všeč... tunna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. okt 2010 20:42

Potem se pa loti, če imaš inspiracijo, ...................

rimljanka

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

4. okt 2010 21:11

Receptom iz raznih "žurnalov" ne zaupam, ker so v glavnem od nekje prepisani in za njimi ne stoji nekdo, ki zna kuhat! (danes sem tako hudoben, da že kar po žveplu smrdi)

Sergej

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. okt 2010 21:24

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. okt 2010 7:40

Sergej, imaš kar prav, nisi prav nič hudoben. Pa četudi smrdi, imam zaradi nahoda še zmeraj zamašen nos

Loni Makaroni

Lakica  

član od: 24.7.2008

sporočila: 254

5. okt 2010 14:37

Jaz sem recepte izrezovala iz časopisa, ko so nam ga še pošiljali. Nekaj je bilo uporabnih, sem že pekla po njih. Sej se pa tudi na kulinariki najde kakšen nepopoln recept. Lakica

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. okt 2010 15:59

tunna, kar sprobaj kak Žurnalov recept, sem ga tudi jaz, pa ni bilo nič "pomanjkljivega", zelo dobri so tile čokoladni maffini, pa tudi mangova torta ni slaba. Moja v.d. snaha kar dosti sprobava žurnalove recepte, pa še nikoli ni vrgla ničesar vstran, je pa med začetnicami, kar se tiče kuhanja in pečenja. LP! galja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

5. okt 2010 16:40

Lakica je napisal/a:
Jaz sem recepte izrezovala iz časopisa, ko so nam ga še pošiljali. Nekaj je bilo uporabnih, sem že pekla po njih. Sej se pa tudi na kulinariki najde kakšen nepopoln recept. Lakica

Ja, le da tu ( KulSlo) lahko ob vsakem času koga pobaraš za nasvet, ko najdeš nepopoln recept!

lp

mišzmoke

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 05.okt 2010 16:41

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. okt 2010 8:35

Hm, že parkrat sem jih na Žurnalu zalotila, da so recept skopirali prav tu s Kulinarike, tudi fotko so vzeli od tu (v enem primeru je bila fotka od stana.r), za avtorstvo  so pa sebe podpisali. Enkrat sem se razjezila in v komentarjih pod receptom napisala, da so recept vzeli od tu in da naj spoštujejo avtorske pravice, pa so hitro dodali pripis z virom. Tako da jaz teh njihovih receptov ne šmirglam sploh iz principa, ker tako ravnanje je res nesprejemljivo.

tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti