Goveji steak

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

tema odprta - 4. okt 2010 14:41 | ogledi: 63.985 | odgovori: 197

Mene pa zanima iz katerega kosa običajno pečete steake?

Jaz sem jih ponavadi delal iz medaljončkov pljučne ali pa ramstek varianta...samo to vse zverinsko stane...zadnjč pa -lejga šmenta - ugotovim, da je tako opevani "Sirloin" steak po slovensko navaden "šimbas"....odfrčim do mesarja...si dam prodati en lep kos mladega šimbasa za neke "male pare" ..ga vtaknem za 3 dni v "oljno kopel" - potem pa direktno na žar! In povem vam- zadeva je bila vrhunska

trimix

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. okt 2010 15:19

Z oljem ne narediš nič, če že počiva naj leži v vakuumu, če ni opcije pa vseeno če sploh ne. Mora biti že predhodno uležano meso in kvalitetno meso. Jaz imam najraje florentinca, takoj za njim T-bone steak, medaljoni in pljučna me sploh ne zanima. Pečeš ga 2-4 minute na vsaki strani, soliš ko je že pečen, predno ga daš počivat za par minut. Edini pravi žar je žar na oglje s pokrovom, ameriški bbq.

Če kaj od tega fali ali je več od tega, je vse skupaj kompromis za moj okus.

Je pa odprtih že kar nekaj tem o steakih.

 

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 04.okt 2010 15:19

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 04.okt 2010 15:19

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

4. okt 2010 15:47

hmmm..pol ga pa najbrz redko ješ- razen če oglje redno uvažaš iz amerike..ce je slovenski namreč to ni več to :-P.. Hvala za komentar sicer - ampak oprosti moji ignoranci - v čem je pa razlika md florentincem in T bone steakom? ;-) http://www.napovednik.com/dogodek147610_vecer_florentin trimix

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. okt 2010 16:05

trimix, šimbas je odličen del govejega mesa, saj spada pod hrbet oziroma rostbif in sicer je to nizki ali ledveni hrbet. Prsni oz. rebrni del hrbta imenujemo pa bržola. In prosim, povej mi, kje prodajajo šimbas za "male pare", ga grem takoj kupit!!!!!

Razlika med florentincem in T- bone steakom je pa po moje samo v teži in velikosti - pravi florentinc ima ponavadi četrt kile, lahko tudi več, ni uležan oz. predhodno pripravljen ali začinjen, solimo ga pa šele na krožniku.

Če sem pa kaj fouš napisala, me pa popravite, prosim!

lp

cervus

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. okt 2010 16:39

trimix je napisal/a:
hmmm..pol ga pa najbrz redko ješ- razen če oglje redno uvažaš iz amerike..ce je slovenski namreč to ni več to :-P..Hvala za komentar sicer - ampak oprosti moji ignoranci - v čem je pa razlika md florentincem in T bone steakom? ;-)http://www.napovednik.com/dogodek147610_vecer_florentin
Ne vem zakaj sprašuješ potem po nasvetih, če te odgovori ne zanimajo. Ne vem kje sem omenil karkoli povezano z  ameriškim ogljem. Ameriški žar se precej razlikuje od "slovenskega", predvsem je razlika da je naš, na katerega smo vajeni odprt, zato sem povdaril da naj bo ameriški.

T-bone se razlikuje od florentinca po tem, da florentinec ne vsebuje pljučnega dela. Nisem pa mesar, da bi ti točno navedel kje se kateri nahaja, se da pa vse poguglat če je volja. Čeprav je najbrž odvisno kje se steak peče in kdo ga peče, verjamem da se znata oba pojaviti pod istim imenom.

 

Potem je pa še kar nekaj trikov za pripravo steakov, ampak te bo najbrž spet kaj zmotilo.

 

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 04.okt 2010 16:42

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

4. okt 2010 16:39

..aha..sem si medtem ze ogledal se malo kravje anatomije na netu hvala Šimbas dobiš relativno poceni na pokritem delu tržnice v BTC-Ljubljana- pri Arvajevem mesarju ki "dila" samo in izključno govedino...pa ne me sedaj prasat za ceno kilograma prosim, ker res ne vem koliko je bilo.....vem pa a sem kupil konkreten kos mesa pa se neko hrenovko ali nekaj podobnega pa je bilo 4 eur trimix

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

4. okt 2010 16:45

dragi zzak1977! Ce si natancno ogledas moj post, bos opazil, da sem vprasal eno samo konkretno stvar -takoj v prvem stavku! Ja? Kar se tice "ameriskega zara" - tudi v ameriki ne kurijo vsi samo izključno zaprto variantu in npr v Texasu se precej uporablja povsem navaden , odprt mrezni nacin za pripravo mesa....pa v Namibiji, kjer pozrejo na tone steakov -tudi! Efekt "zaprtega zara" pa precej dobro resis s kosem alu folije s katero meso pokrivas in odkrivas in dosezes identicen efekt... Trikom sem pa vedno pripravljen prisluhnit z veseljem....;-) trimix

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. okt 2010 16:56

Če se spoznaš na Namibijsko, Teksaško in najbrž še kakšno eksotično peko, potem pa res nimam kaj pisat. Sicer ne vem čemu potem vprašanja.

In ne, peka v pokritem žaru ni isto kot meso pokrito s folijo. Daleč, daleč od tega.

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

4. okt 2010 17:18

Pa mi vidva stručkota odgovorita kje v LJ. se da dobiti dobro uležano goveje meso. Želim si dobrih stakov, pa v domači marinadi tudi po 14 dneh niso bog ve kaj. Hvala za odgovor swarovski

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

4. okt 2010 17:43

Imaš zasebno sporočilo, da ne bo nepotrebne reklame.

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

4. okt 2010 17:50

Zzak1977, kater del stavka :"Mene pa zanima iz katerega kosa običajno pečete steake?" ne razumes?!? In ce zopet natancno preberes: rekel sem da je identicen efekt- in ne da je isto!.. swarovski, po mojih izkusnjah jih v LJ pripravljajo, ulezijo in se zvakumirajo pri mesarju Petrin v Zupancicevi jami....seveda pa mozno in vrjetno da se kje..... ..pa ne delam reklame za nobenga - samo morda bo se kdo zelel vedet to informacijo, zato jo pisem na javno... trimix

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti