Goveji steak

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. maj 2016 10:42

Torej - kako se nekaj peče 5 cm? Ne dojemam vsebine.

 

Sonja

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

11. maj 2016 11:27

V včerajšnjem katalogu sem zasledila, da bo četrtka naprej v hipermarketih najboljši sosed nudil vrhunsko zorjeno govedino ponudnikov iz Slovenije (Kodila s Pika popustom, Z'dežele), v le nekaterih mesnicah pa bo moč kupiti tudi  govedino Kobe (ribeye, 229,99€/kg) in govedino ponudnikov iz Italije in Avstralije. Dobro, govedina Kobe je izredno cenjena, vendar se mi oglaševana cena za kg vseeno zdi pretirana. Je res tako vrhunske kakovosti in božanskega okusa, da je vredna tega denarja?

Lep pozdrav vsem,

 

Katarinči

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

11. maj 2016 12:13

limnol je napisal/a:
Torej - kako se nekaj peče 5 cm? Ne dojemam vsebine.

 

Sonja

Ko se zacne peci sesti centimeter, obrnes oz. odstavis z ognja. kaj tu ni jasno?

Commis débarrasseur

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. maj 2016 12:15

zzak1977 je napisal/a:
limnol je napisal/a:
Torej - kako se nekaj peče 5 cm? Ne dojemam vsebine. 

Sonja

Ko se zacne peci sesti centimeter, obrnes oz. odstavis z ognja. kaj tu ni jasno?

Commis débarrasseur

Pri 3 do 4 cm debelem kosu mesa si to pač težko predstavljam. Mislim, da nisem edina.

rimljanka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

11. maj 2016 12:27

Verjetno je mišljeno, da pečeš ta enkratni zrezek - steak  pokonci? 



Katrca11

Sporočilo je spremenil(a) Katrca11 dne 11. 2016 13:40

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. maj 2016 17:52

Ojej, punce, hvala, hvala, hvala, tako zelo ste mi polepšale dan z vašimi iskricami, da si ne morete misliti!!!!

lp

cervus

rodin  

član od: 10.5.2016

sporočila: 13

12. maj 2016 22:33

No, pa poizkusimo še enkrat, čeprav je tu več raznovrstnih čistunov kot ljubiteljev kuhinje, kar naj bi bil topic. Moj prejšnji post je bil sicer malo nergav, to pa zato ker mi gredo vse dlake pokonci ob IQ forumašev, ki na vprašanje "kaj si ponudila zraven", obvezno začenjajo odgovor z "zraven sem ponudila..." Get it ? Dvomim, vsaj za večino prisotnih. Admina je že tu verjetno kap zadela, a moj namen je le razjasniti osnovne pojme o steakih. Če koga moti moj način pisanja, naj ga pač ignorira in se posveti modrostim kot so "zraven sem ponudila..." Bo forum bolj čistunski a manj kulinaričen. Pri steakih namreč slo kmečka tradicija, ki na žalost determinira 90% prebivalstva, ne pomaga, saj so naše babice kuhale žgance in ne mesa, za velike praznike pa kvečjemu kak wienerschnitzel, v najboljšem primeru. Tu pa je govora o steakih. In tega se je treba učiti v okoljih, ki imajo s tem največ tradicije, i.e. Argentina, Brazilija in ostale LA države a la Urugvaj, Texas, ipd. Slo mesarji florentinca še odrezati ne znajo, da ne zahajamo globje. Naslednja stvar je enako pomembna - steaki so moška stvar. Jasno ? To ne trdim zaradi sexizma, (čeprav priznam, da sem alergičen na reklame za higienske vložke in me ne zanimajo fenomeni vaginalne flore & favne, s katerimi nas dnevno masovno posiljujejo feminizirani mediji), temveč preprosto za to ker ženske v veliki večini pač nimajo odnosa do napol surovega mesa. Naj torej uživajo v tofu-ju, to naj ostane njihova izbira, ki nas kavboje zanima manj kot njihova vaginalna flora. Cool ? Sem pa umiral od smeha ob modrovanjih, koliko časa se peče 5 cm mesa. Typo, halo ?! Pravilno je seveda 5 minut, vse ostalo drži. Torej nikakor čez 50 C in obvezno počivanje odkritega, da se ustavi naraščanje temp. O soljenju tokrat ne bi ker je to stvar okusa, a sam sem pristaš grobe morske soli po eno uro na vsak inch (2,54 cm) debeline steaka. Seveda se to obriše pred peko. Zdaj pa me zanima, ali se bo admin in kuharice tipa "zraven sem ponudila..." uspeli osredotočiti na kulinaričen point mojega posta ali bodo raje zganjali čistunstvo. Čeprav mi je odgovor jasen. 

rodin

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. maj 2016 22:42

Sploh ne vem zakaj se mi je ob temle branju v misel prikradel vol - saj je zrezek lahko tudi volovski, a ne? 

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. maj 2016 22:50

Meni pa tole.

rimljanka

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 801

12. maj 2016 22:51

Kavboj Rodin, zakaj misliš, da ženske ne bi zmogle "enga steaka dol udart"? Jih poznam (z mano na čelu) kar nekaj, ki uživajo pri medim steaku.

malaga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti