Žajbelj

bozjakova  

član od: 7.12.2009

sporočila: 60

tema odprta - 4. okt 2010 9:42 | ogledi: 5.782 | odgovori: 5

Malo čudno vprašanje,vendar vseeno me zanima.Poleti sem imela zunaj v posodi posajen žajbelj,zanima me,če bi ga lahko presadila v posodo in ga imela doma v kuhinji? Če ima katera izkušnje bi bila zelo hvaležna,isto me zanima z sivko...ali se lahko sadi v kombinaciji zžajbljem v isti posodi?Hvala,hvala...

bozjakova

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

4. okt 2010 10:41

Jaz ga pustim kar na balkonu. Ni posebej občutljiv na zimske temperature, mogoče ga prvo leto malo zaščiti ob najnižjih, pa ne ga pozabit zalivat. Lahko ga presadiš tudi na vrt (če ga imaš). Dobrojedka Sporočilo je spremenil(a) Dobrojedka dne 04.okt 2010 10:42

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. okt 2010 10:43

In zakaj ju ne bi imela kar zunaj v isti posodi? Presanjanje zdaj ni ravno pametno, kuhinja bo za žajbelj poretopla in premalo svetla. Čisto OK prezimi zunaj, enako velja za sivko. Sta pa lahko posajena skupaj, ker imata podobne zahteve za rast.

 

 

 

rimljanka

bozjakova  

član od: 7.12.2009

sporočila: 60

4. okt 2010 10:50

Hvala za odgovore,zelo rada bi jih imela v stanovanju zato,ker sta mi preprosto ušeč...imam starinsko opremljeno stanovanje...tako da bi mi zelo polepšala stanovanje.Zanimalo me je če je sploh mogoče,da uspevata v stanovanju...stokrat hvala za odgovore. bozjakova

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. okt 2010 11:37

V toplem stanovanju dišavnice (in ostale zunanje trajnice)  rade zdivjajo in so idealno gojišče za uši. Preživela bosta oba, ne vem pa, kako boš zadovoljna z njima. Velja poskusiti.

Cila

bozjakova  

član od: 7.12.2009

sporočila: 60

4. okt 2010 13:13

o.k bom poizkusila z žajbljem,v kuhinji na mizi....vam sporočim. bozjakova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti