Pizza s štorovkami

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

tema odprta - 3. okt 2010 9:33 | ogledi: 7.247 | odgovori: 8

Živijo,rada bi naredila pizzo in dala gor štorovke.

Zanima me če je katera že delala tako pizzo in kako se pripravi štorovke?

Hvala za odgovore!

čebulka

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

3. okt 2010 11:05

Ni nujno na čebuli. Lahko samo na olju. Pražena čebula da pici precej neobičajen okus - vsaj meni.

Sergej

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

3. okt 2010 22:29

Hvala a ima še kdo kakšno idejo lepo prosim! čebulka

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

3. okt 2010 23:05

Jah kako pa narediš pizzo z "navadnimi" gobami? Verjetno se potem štorovke pripravi enako Sem sicer velik sovražnik gob na pizzi tako, da nimam kej veliko pojma kakšne so za tam, ampak kolikor se spomnim iz preteklosti, ko je kaka goba prečakal mojo pizzo je bila vložena. Torej vloži štorovke v majhne kozarčke in lepo ko pečeš pizzo jih dodaš na vrhu. Viva Meier

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

3. okt 2010 23:42

, nikar vloženih gob na pizzo, vsaj meni "kislica" prav nič ne tekne, že tako so gobe na pizzi lahko malo "težke".

Poskusi jih najprej opariti v vreli vodi, nato pa "posušiti" v ponvi na olivnem ojlu, ne predolgo, par minut. Naprej pa...A imaš namen narediti pizzo samo s štorovkami?  Ali klasika s štorovkami? Malo podatkov manjka...   Lahko pa narediš nekaj tretjega, samo podobnega pizzi in dodaš proti koncu peke malo kisle smetane, zmešane s svežim timjanom, v "kupčkih"  razporejene po testu...

lp

mišzmoke

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

4. okt 2010 9:00

Mišzmoke! Gobe se lahko vlagajo tudi v slanico. ;)

Sergej

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. okt 2010 13:41

Gobe se vlagajo tudi v olje ;)-so odlicne za na pizzo. Mislim, da storovke niso najbolj posrecena izbira. Morda v kombinaciji z drugimi, torej mesane. Sicer pa poskusi, velike skode ne more biti... Zelo na hitro jih prevri v slaniem kropu, splakni, odcedi, ponovno prevri ( s tem vsaj delno odstranis neprijetno sluz, znacilno za storovke), dobro odcedi, poprazi na olju, posoli in daj na pizzo. Ce imas gobji prah, ga tik preden je pecena, potresi po pizzi. . lp lučka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

4. okt 2010 14:27

Sergej C je napisal/a:

Mišzmoke! Gobe se lahko vlagajo tudi v slanico. ;)

Sergej

 , ups, imaš prav, pa lucka52 tudi, a kot prava bom zdaj nadaljevala: ja, a meni tista slanica in olje prav nič ne tekneta na pizzi..

 

čebulka, si že porabila gobe?!

lp

mišzmoke

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti