Še kaj drugega iz hokaido buče?

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

tema odprta - 2. okt 2010 18:20 | ogledi: 14.262 | odgovori: 4

Do sedaj sem kuhala samo tole fino juhco, pa me zanima, ali tovrstno bučo uporabite še ako drugače?

BABI 2+2

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

2. okt 2010 18:35

Ja, seveda. Nareži jo na krhlje in daj v pekač, malo posoli in na vrhu daj nekaj kosmićev masla, potem pa v pečico. Sweetie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. okt 2010 22:59

Vanjina bučna pita je enkratna (glej recept 'Saj ne morem verjet, da je to bučkina pita'), meso lahko uporabiš namesto pire krompirja ali pa ga zmešaš s krompirjem. Iz buč včasih spečem tudi mafine ali piškote (slednji sicer niso bili uspešnica ). Juh je kar nekaj. Bučno meso je nekaterim všeč tudi ocvrto kot krompirček.

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

3. okt 2010 0:38

Jaz jo uporabljam namesto krompirja za pire, namesto fižola za v čili, spečem Sladko rulado z bučkinim pirejem, bučkin creme brulee, uporabi bučkin pire za tole pito, je enako dobro. Bučkin flan, bučkin cheesecake...

Bučke narežeš, preliješ z bešamelom, v katerega si dodaš pest sira in popečeš.

Narežeš na rezine, preliješ z mešanico smetane in mleka z dodatkom muškatnega oreščka in spečeš v pečici. Pečene kot krompir iz počice, nekateri jih tudi cvrejo, kot pomfri ali čips...

Popečene iz pečice dodaš solati z nekaj piščančjega mesa in orehi kot samostojno jed lahko kosilo ali večerjo.

Skratka, ko jih enkrat začneš uporabljati v kuhinji, ugotoviš, kako uporabne so v resnici.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti