Najpiškot 2009

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

tema odprta - 30. sep 2010 14:44 | ogledi: 7.753 | odgovori: 2

Ali ima kdo recept od najpiškota 2009 iz Lise in sicer tiste Slastne lunice? Lepo prosim za recept. Hvala za pomoč in lep dan še naprej.

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

30. sep 2010 14:48

Evo še recept iz revije Lisa: Slastne lunice - NAJpiškot 2009 Sestavine: za testo: 240 g masla, 5 rumenjakov, 5 žlic sladkorja, 350 g moke, 1 pecilni prašek za nadev: marelična marmelada, 5 beljakov, 240 g sladkorja, 350 g sesekljanih orehov Priprava: Maslo narežite, dodajte rumenjake in sladkor ter gladko zmešajte. Nato dodajte moko in pecilni prašek. Testo enakomerno nanesite na pekač (jaz sem ga kar razvaljala na peki papirju in položila skupaj s papirjem na pekač) in namažite z marelično marmelado. Iz beljakov in sladkorja stepite trd sneg (sladkor dodajamo med mešanjem). Vanj vmešajte sesekljane orehe in maso razmažite po testu. Testo pecite 25 do 30 minut (jaz sem pekla na 190 malo manj kot 25 minut). Še toplo testo narežite na lunice (zvezdice, smrečice...). Lahko pa bi tudi sama "zalaufala" google in s ključnimi besedami, ki si jih zapisala v svoj post, brez problemov našla link ali dva ... http://sarrasin-en-fleur.blogspot.com/ nekje v spodnji polovici strani najdeš recept ... s0ncek*

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

2. okt 2010 8:07

s0ncek* prav lepa hvala za pomoč. Sem iskala preko googla, ampak mi ni uspelo najti tega recepta.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti