Večerjo dela 12 letnica

neznan uporabnik

13. okt 2010 18:02

Dobrojedka, bravo!

In bravo tvoji mami! Tudi sama sem začela davnega leta entisočdevetsto......na podoben način.Prve zvarke so brez zgražanja pojedli vsi, naslednjič je sledila korektura, potem mi je bilo pa včasih žal, da "tako dobro kuhaš, dej, boš ti to pa to danes pripravila", hehe...

Naši otroci so davnega leta začeli z mešanjem čebule, nadaljevali z vaseršpoclni, na vrečkah od makaronov so itak navodila, drobtine so najprej zažgali in so bile grenke, so potem ponovili vajo....

Kuhanje je ustvarjanje. To je bilo moje izhodišče od nekdaj. In so se naši otroci naućili iz nič pripraviti nekaj kolikor toliko prebavljivega.

Magari poparo iz starega kruha.

(lačni ne bomo nikdar KVAK)

japaja

princes  

član od: 3.8.2010

sporočila: 12

15. okt 2010 17:07

jooooj!koliko časa nisem uspela priti. pri vseh ki me optožujejo dan za zadnjem mojim komentarjem je hčerka nardila pizza kruhke. neki recept s kulinarike natančnega imene ne vem malo sem ji pomagala ampak bili so odlični!!!!! imeli so le eno napako. bilo jih je premalo. in prav kmalu bo delal kosilo: riž z omako. o tem je govoril nekdo na prvi strani. vseno pa je forum lahko še odprt saj je gotovo še kje kakšen mali nedobušneš kot je naša mala ki se hoče preizkusiti v kuhi1 princes življenje je plezanje, a razgled je krasen

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

15. okt 2010 18:03

Nasa 12-letnica pridno dela palacinke in skuha testenine z omako iz tunine in paradiznika. Ce je potreba skuha nasa 12-letnica sama vecerjo (omenjene testenine celo bolje kot nona - in to nona rade volje prizna), drugace pa se vedno mota po kuhinji in pomaga pri kuhi. Mimogrede se bo (je) naucila kuhati. Po njenih stopinjah gre tudi nasa 9 - letnica, ki ze sama kuha punding, zamesa testo za palacinke ali pomaga pri peki ali kuhi. Tako sem se naucila kuhati jaz (ob noni v kuhinji), pa njun oce in se marsikdo v nasi druzini. Se pa se spominjam, kaksen je bil prvi biskvit, ki sem ga popolnoma sama naredila. Beljake sem v rumenjake vmesala sem tako "rahlo", da so se beljaki spet utekocini in ko sem zlila v pekac je bila ena taka packarija po kuhinjskih tleh ...... Mama mi je samo pokazala, kje so cunje za pranje po tleh in rekla, naj pocistim kuhinjo. ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti