Nalepke na kozarcih za vlaganje

baba  

član od: 20.5.2008

sporočila: 2

tema odprta - 28. sep 2010 21:20 | ogledi: 15.605 | odgovori: 14

Pozdravljeni!

Zanima me, če ima kdo dobro idejo kako bi izdelala lepo etiketo za vložene feferone ali pa paprike?

Vvožila sem jih nekaj več, pa jih bi nekaj lahko podarila za kakšen praznik sedaj ko se bližajo(miklavž, božič novo leto), vendar nimam prave ideje kako izdelat kaj takega.

Kdor je vešč v tem ga prosim če mi lahko pomaga..

baba

baba

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

28. sep 2010 21:56

če ti kaj pomaga, se v knjigarni kupijo samolepilne nalepke v obliki A4 pole - naleple so poljubnih dimenzij in pač izbereš tiste, ki ti najbolj ustrezajo. Nato pa v Wordu poiščeš med formatom lista izbrane nalepke. Nato pa bi jaz na to nalepko prenesla sliko paprike ali feferonov (poiščeš na netu), napisala kaj je notri in kdaj je bilo vloženo. Na podoben način sem naredila nalepke za škatle božičnih piškotov in med s sadjem. http://www.mojalbum.com/tajda

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

29. sep 2010 15:02

Predlagam ti, da kupiš samolepilno etiketo v polni dimenziji A4. Če kupiš etikete že zarezane na formate, boš imela polno težav, da oblikovanje nalepk spraviš v te formate. Nalepke lahko oblikuješ v Wordu, In Designu, Corell Drawu, Photo Shopu ... ali pa ti to stori prijatelj, ki je bolj prijazen z računalniki. Barvni tiskalnik na koncu naredi čudeže. Treba je le s škarjami razrezati nalepko A4 na manjše formate. Če potrebuješ nalepke za dlje časa, jih je dobro "posprejati" z enim od sprejev za obstojnost grafike. Dobiš jih v trgovinah s slikarskimi materiali. LP Boris booris

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

30. sep 2010 8:30

Vprašanje, ki je delno navezan na to temo. Kako odstraniš nalepko iz kozarca oz. steklenice, ki je trdovratno zalepljena ? Gre se za to, da sem iz tujine prinesla steklenico, ki je zelo lepe oblike in bi jo imela za vazico, pa ne gre nalepka dol, kljub ene 5 pomivanjem v pomivalcu. Hvala za vse ideje, pa LP http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. sep 2010 8:37

Namočiš v vodo in pustiš, lahko nekaj dni, potem pa podrgneš z nožem, spet namakaš, nadaljuješ z žično gobico,........ traja, ampak, počasi gre. Imam izkušnje.

Iz tega razloga uporabljam za nalepke na shrankih navaden papir, nalepim z navadnim lepilo, onim v šminki. V vodi gre brez problemov dol.

rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

30. sep 2010 8:46

Trdovratne nalepke je najlaže odstraniti z nitrorazredčilom. Mogoče bi šlo tudi z acetonom.  Malo teže, ampak gre, z nožem za čiščenje steklokeramike, z žično gobico, kot pravi rimljanka, še lepše od žične gobice pa steklo do čistega zdrgnemo z gobico, podobno Wipe-it. Jaz jih kupujem kar v Müllerju .

Cila

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

30. sep 2010 10:10

Nalepke, ki ne gredo dol z vodo, gredo ponovadi dol z oljem (ali drugo maščobo) - kapljico olja na kak košček papirja, fino natreti celo nalepko in pustiti času čas, nato pa postrugati s kozarca.

Zgornja metoda je preverjena - slišal, ne pa tudi preizkusil pa sem tudi one z bencinom, acetonom itd.

 

Mimogrede, za lepljenje imam najraje mleko. Torej, na navaden papir natisneš etikete, razrežeš, pripraviš krožniček mleka, vsako pomočiš s spodnjo stranjo vanj ter pritisneš na kozarec. Tudi to gre z vodo dol :)

666

strd  

član od: 21.4.2010

sporočila: 2

30. sep 2010 10:21

Meni so pa lepše na roko napisane nalepke kot natisnjene z računalnikom. Saj vlagaš domačo hrano ravno zato, da ni tako "industrijsko". Sploh pa, če bodo kozarci za darilca - tudi voščilnice najbrž pišeš na roko? Kar flomastre v roke in kanček truda, pa bo. strd

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti