Čokoladna krema za princeske

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

4. okt 2010 15:49

poročam: torta s smetano,ki jo je predlagala KatarinaK mi je odlično ratala. Do sedaj sem pač uporabljala smetano-katerokoli-od zdaj še samo od Ljubljanskih mlekarn Mu, res je fajna trda in čvrsta hvala za info, Danica

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

4. okt 2010 18:00

dokaj naporen pekarski vikend je za mano. tudi zaradi vaše pomoči sem bila pohvaljena, hči pa je bila zelo vesela. Čokoladno kremo sem naredila tako, da sem tovarniško čokoladno kremo (2 vrečki) stresla v sladko smetano (250 ml) in stepla. V stepeno zmes sem nato dodala nekaj žlic nutele in 250g maskarponeja.Nastala je odlična trda krema s katero sem napolnila košarice in pa košarice, ki sem jih naredila iz čokolade. katka hvala http://www.mojalbum.com/tajda

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

6. okt 2010 4:58

Mogoče še moj nasvet, pa za kdaj drugič. Skuhala bi klasično slaščičarsko kremo, kot za kremšnite in v še vročo dodala po želji jedilno čokolado, da se stopi. Nato pa bi v hladno vmešala še nekaj stepene rastlinske smetane. Tako bi dobila čokoladno varjanto klasične kreme za princeske. S tako kremo jaz včasih tudi polnim torte. tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti