Izkušnje z pralnim strojem,ki se polni zgori,mam nagledanega od boscha,kako se obnesejo?

Dečko1  

član od: 30.6.2010

sporočila: 4

tema odprta - 27. sep 2010 8:28 | ogledi: 9.248 | odgovori: 24

Pozdravljeni

Zanima me,če imate izkušnje z pralni stroji,ki se polnijo zgori?Mam nagledanega od Boscha.Za vaša mnenja in informacije se vam prav lepo zahvaljujem.

 

lp

Dečko1

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

27. sep 2010 9:15

Mi imamo že cca. dve leti in pol Gorenjev "toploader" in smo z njim zelo zadovoljni . Je enostaven za polnjenje in praznenje, ne premakne se z mesta  (vsi prejšnji pralni stroji so nam ob centrifugiranju "potovali" po prostoru ) in ni problema, če želiš naknadno, ko stroj že dela, dodati kakšen kos oblačil .

Jaz tega pralnega stroja ne bi zamenjala za "navadni" pralni stroj in ko bo prišel čas za nakup novega, bom spet kupila "toploaderja" . Po možnosti kar Gorenjevega (če bo le Gorenje ostalo nad vodo) .

Katja D.

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. sep 2010 9:31

Jaz ga imam že 14-to leto, dela brezhibno, do sedaj še brez vsakršnega popravila. Zelo zadovoljna sem z njim.

zeta

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

27. sep 2010 9:35

Mami ima Boschevega in ni zadovoljna. predvsem je problem v tisti uteži na dnu bobna, ki jo je treba odstranit, če hočeš očistiti filter (ki se kar hitro zamaže). Ko je prvič jemala tisto utež dol se ji je nekaj odlomilo, pač njena krivda in smo naročili novo. Sedaj ko je gor nova pa spet ne sede notri 100% in je stroj zaradi tega kar precej glasen. Meni osebno tudi niso všeč programi, saj so kar dolgi. Morda so zdaj že kaj spremenili, vendar ko sva z mami po nakupu gledale ostale top loaderje, sva videli da imajo nekateri filtre spodaj (tako kot običajni pralni stroji) in glede na naše izkušnje bi raje kupili takega. Morda ima Gorenje to bolj poštudirano? Lp Lp, polona

tasyka 2  

član od: 7.11.2009

sporočila: 56

27. sep 2010 10:06

Midva imava od Elektroluxa,pa je tudi super,samo glasen je mal preveč,za to sva kriva midva,ker nisva posvečala toliko pozornosti na to.No,saj je itak dovolj oddaljen,se ga toliko ne sliši :D. tasyka 2

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

27. sep 2010 11:41

Ena od stvari, ki se je moraš zavedati, ko se odločaš za nakup stroja z zgornjim polnenjem je, da ga ne moreš uporabljati kot odlagalno površino, saj morajo zgornja vratca po uporabi, ostati odprta. V nasprotnem začne notranjost plesneti (boben z zunanje, nam nedosegljive strani). Pooblaščen serviser mi je prav tako močno odsvetoval tekoče pralne praške v primeru, da se pere le na 40 ali 60 stopinj (kar pa jaz sem), ker se je v notranjosti nabral ostanek tekočega praška, ki pa ga stopi le kuhanje na 90 stopinj. In pa še nekaj praktičnega: če bi se ponovno odločala za nakup, bi vsekakor kupila takega, kateremu se odprtina, po končanem pranju, ustavi zgoraj (in ne tam kjer pač je, ko se konča centrifugiranje). No, to je pač nekaj nasvetov, ki stroje z zgornjim, ločijo od tistih s stranskim polnenjem. Tehnične lastnosti, so pa tako ali tako pogojene s proiz.in ceno. Srečno. sooonck

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. sep 2010 12:11

Neeeeee. Jaz sem preletela od Poncija do Pilata in plačala eno roko in eno nogo, da sem kupila evropskega. Namreč, do pred kratkim, so poznali Američani samo top-loadarje in zdaj zelo počasi prehajajo na normalne, ker jim je bilo dokazano, da bolje perejo.

 

Vanja

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

27. sep 2010 12:32

Imam takega, ki se polni odzgoraj in sem super zadovoljna :))

tasyka 2  

član od: 7.11.2009

sporočila: 56

27. sep 2010 12:36

Pooblaščen serviser mi je prav tako močno odsvetoval tekoče pralne praške v primeru, da se pere le na 40 ali 60 stopinj (kar pa jaz sem), ker se je v notranjosti nabral ostanek tekočega praška, ki pa ga stopi le kuhanje na 90 stopinj. sooonck[/citat] ,to pa jaz nisem vedela.Vseskozi uporabljam samo tekoči prašek. Zaenkrat ni bilo še nič narobe tasyka 2

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. sep 2010 12:48

@Vanja: evropski top-loaderji so drugače narejeni od ameriških (vsaj pri tistih, ki sem jih jaz videla, os bobna je pri ameriških pravokotna na tla, pri evropskih pa vzporedna z njimi) in je njihova mehanika menda celo boljša od klasičnih. Jaz imam Brandt top-loader kombinacijo pralno-sušilnega, in ko mi bo crknil, bom kupila natančno enakega (oziroma tistega od naslednikov, ki bo takrat na tržišču). lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. sep 2010 15:32

tasyka 2 je napisal/a:
Pooblaščen serviser mi je prav tako močno odsvetoval tekoče pralne praške v primeru, da se pere le na 40 ali 60 stopinj (kar pa jaz sem), ker se je v notranjosti nabral ostanek tekočega praška, ki pa ga stopi le kuhanje na 90 stopinj. tasyka 2

Pri nas vseskozi uporabljamo tekoč prašek, pa ni nobenih težav. Kje naj bi se pa nabiral? Kako ga lahko stopi (saj je ja tekoč) in šele 90 stC, če je namenjen pranju pri nižjih temperaturah?

Sicer pa imamo doma tak stroj, ki se polni zgoraj in je več kot odličen, sploh za starejše, ki se težko sklonijo, da res poberejo vsak kos perila iz običajnega stroja.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 27. 2010 15:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti