Kruhovi cmoki

pija  

član od: 10.9.2003

sporočila: 56

tema odprta - 17. okt 2003 12:31 | ogledi: 12.334 | odgovori: 19

zdravo

a ima kdo dober in enostaven recept za kruhove cmoke za recimo 5 ljudi

pozdrav vsem

pija

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

17. okt 2003 16:25

Star, bel kruh narežem na majhne kocke. Po njih polijem nekaj mleka, da se malce umehčajo (cca 1-2 dcl). V lončku stepem 2 jajca, ki jima dodam še sol. To zlijem na kruh, narežem nekaj peteršilja, nato pa zabelim z zaseko (malo) na kateri sem zarumenila čebulo. Potem to zmešam. Zmesi nato dodam še nekaj žlic moke. Vse to delam po občutku, zato količin ne morem pisat! Kuham jih cca 15 minut. Martina

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

17. okt 2003 16:35

Meni se ne ljubi "peštati" cmokov, zato v približno takšen recept kot je zgornji dodam več jajc in manj moke in dam v ozek podolgovat pekač v pečico, da se speče. Važno je, da je fino začinjeno z vegeto in poprom, jajca zadevo fino zrahljajo in je super, tako za k omakam ali pa kar tako za k solati, takrat dam noter narezane koščke slanine ali kar je pač ta dan v hladilniku (salama, pasja radost, sirčki).

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

17. okt 2003 17:21

Bel kruh narežeš ali strgaš na majhne koščke (ni nujno da je star) poliješ ga z mlekom da se zmehča (ne preveč mleka) nato nasekljam peteršilj, popram, soliš in dodam na koščke narezano slanino ali šunko ter sesekljan česen in jajce ali dva. Če mi ostanejo jih dam tudi v skrinjo.

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

18. okt 2003 11:43

Na kocke narežeš pol štruce belega kruha, starega vsaj en dan, polovico kruha popečeš, da zarumeni in vse skupaj poliješ z mlekom, v katerem stepeš 2-3 jajca. Količina mleka je odvisna od starosti kruha, zato točne količine ni mogoče predpisati. Na olju prepražiš na drobno narezano srednje veliko čebulo, da porumeni in dodaš namočenim kockam kruha. Dodaš sesekljan peteršilj, zdrobljen majaron, nariban muškatni orešček, malo začinke, sol in poper po okusu. Masa mora biti tako gosta, da se dajo oblikovati večji cmoki, ki jih oblikuješ s pomokanimi rokami. Kuhaš jih v slanem kropu cca 10 minut, narežeš na četrtine in po želji še popečeš v vroči pečici. Lahko pa maso oblikuješ v štruco na pomokanem prtiču, zviješ in kuhaš najmanj 30 minut v osoljenem kropu. Kuhane narežeš na rezine. lenca

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

19. okt 2003 20:01

Jaz pa kruh narežem na 0,5 cm kocke. Dodam sol(ne preveč) poper, peteršilj, drobnjak, ocvrto čebulo na maslu jajca ter zalijem z dobro govejo juho. Dobro ugnetem, naredim cmoke, ter skuham na sopari v cca 20-30 minut. Dober tek!! LP Saša

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

20. okt 2003 22:30

Dobre pol štruce vsaj 1 dan starega pariškega kruha narežem na 0,5 cm kocke, ki jih popečem pod infra spiralo. Na olju prepražim 1 drobno sesekljano čebulo, da postane zlatorumena, odstavim, dodam žlico sesekljanega česna in 2 zlici sesekljanega peteršilja, Ohladim. Iz dobrega pol litra mleka, dveh jajc in moke pripravim testo, po gostoti med testom za palačinke in "šmornom", dodam sol, poper in 1 žlico majarona, ki ga dobro zmanem med dlanmi. Tej masi primešam čebulo z dodatki in vse skupaj prelijem preko kruhovih kock, dobro premešam in pustim stati kakih 15 minut. Masa mora držati skupaj, vendar morajo biti še vidne krihobe kocke! Če je zadeva preredka, jo zgostim z drobtinami, če je preredka, dodam malo mleka. Nato z mokrimi rokami oblikujem ne prevelike cmoke in jih vlagam v slani krop. Kuham jih kakih 20 minut. Cmoki pri kuhi kar precej narstejo. Pa dobet tek, zlasto ob slastnih zrezkih v pikantni omaki!

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

21. okt 2003 11:48

Kaj pa ponavadi jeste poleg kruhovih cmokov?

pija  

član od: 10.9.2003

sporočila: 56

21. okt 2003 13:05

o koliko dobrih receptov za cmoke , hvala vsem, naredila sem jih v soboto po receptu iz kulinarične slovenije, zraven sem pa naredila struganov omako, to je omaka iz govejega mesa narezanega na trakce, pa vse začimbe ki pašejo zraven in tenstaš, cca na polovic dodam polovico suhe klobase , čisto na koncu pa zgostim z malo moke in dodam še 1 ali dve kisli kumarici, bilo je zelo dobro pozdrav vsem pija

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

21. okt 2003 14:01

V omako stroganoff gre poleg kumaric še gobice ter slanina. LP Saša

skrlj  

član od: 13.9.2001

sporočila: 24

22. okt 2003 14:01

Jaz pa imam pri kruhovih cmokih naslednji problem: ko so še v vodi , so lepi, veliki in rahli. Nato jih poberem ven in v eni minuti se stisnejo in postanejo zelo trdi. Kaj delam narobe? simi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti