Čevapčiči

neznan uporabnik

8. mar 2001 12:55

predlagam postrvi, pečene na žaru na suho. Očiščene postrvi na debelo nasolimo vsaj za dve uri. Operemo in popolnoma osušimo, ampak res do suhega. Tudi žar mora biti suh nemasten. Ribe obrnemo samo enkrat. Ko so obrnjene, lahko dodamo še oamko: olje, česen, peteršilj,malo soli.

neznan uporabnik

6. apr 2001 14:40

quote:
....lepo te prosim,pa še ne ven kako dobri niso.....hetero
Če smo iskreni, so lahko čevapčiči (ustrezno pripravljeni seveda) ena boljših mesnih zadev, ki se jih naredi na žaru, če nisi obseden kotleto/klobasožer. Pa če ne štejemo rib. In ob tem ko se bo/je Vladimir matral s štruklji, gotom mirne volje lahko naloži obračanje čevapčičev, saj roko na srece lepo predstavljajo del slovenske kulture. Še hujše stvari jemo, ne le balkanske.

neznan uporabnik

6. apr 2001 15:25

Se popolnoma strinjam s tabo, Malan, res ne vidim niti najmanjšega razloga, da bi se sramovali žara, ker ni najbolj slovenski. So marhamburgerji kaj drugačni od pleskavic? Sploh pa dnevno jemo jedi, ki niso slovenskega izvora in se nič ne pritožujemo. Če mi je jed všeč, jo jem, ne glede od kje izvira.

neznan uporabnik

6. apr 2001 18:24

Po mojem okusu (ne znanju) hamburger ni isto kot je pleskavica. Gasper, poslji lepo prosim oba recepta za primerjavo. Hvala in lep pozdrav Henri

neznan uporabnik

11. apr 2001 11:25

Gre za to, da je osnovn koncept isti. Mleto meso z začimbami, pečeno na žaru. Ne zdi se mi toliko pomembno iz kakšne vrtse mesa je (svinjina, junetina, jangentina oz. različne kombinacije le-tgea). Natančnega recepta ne poznam, vem samo, da sem dosedaj najboljše čevapčiče in pleskavice jedel v Banja Luki

neznan uporabnik

11. apr 2001 11:25

Gre za to, da je osnovn koncept isti. Mleto meso z začimbami, pečeno na žaru. Ne zdi se mi toliko pomembno iz kakšne vrtse mesa je (svinjina, junetina, jangentina oz. različne kombinacije le-tgea). Natančnega recepta ne poznam, vem samo, da sem dosedaj najboljše čevapčiče in pleskavice jedel v Banja Luki

neznan uporabnik

11. apr 2001 11:26

Gre za to, da je osnovn koncept isti. Mleto meso z začimbami, pečeno na žaru. Ne zdi se mi toliko pomembno iz kakšne vrtse mesa je (svinjina, junetina, jangentina oz. različne kombinacije le-tgea). Natančnega recepta ne poznam, vem samo, da sem dosedaj najboljše čevapčiče in pleskavice jedel v Banja Luki

neznan uporabnik

11. apr 2001 11:26

Gre za to, da je osnovn koncept isti. Mleto meso z začimbami, pečeno na žaru. Ne zdi se mi toliko pomembno iz kakšne vrtse mesa je (svinjina, junetina, jangentina oz. različne kombinacije le-tgea). Natančnega recepta ne poznam, vem samo, da sem dosedaj najboljše čevapčiče in pleskavice jedel v Banja Luki

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

15. feb 2006 10:00

Čao, ja, že res, da žar ni prava slovenska hrana, pa naj bo to kotlet, čevapčič, ražnjič, riba, burger..... torej, ali pravi slovenski štruklji, repca, žganci, potica, gibanica, klobase..... ali pa "internacionalni" žar, ki mu lahko rečemo slovenski, balkanski, ameriški..... pa naj bo mleto meso v obliki čevapčiča, pleskavice ali kroglice.... dober je v vsakem primeru, samo ne vem kakih novitet pa tako tujcem ne moreš pokazati. Jaz osebno imam od mesa najraje jedi, ki so pripravljene z mletim mesom, od polnjenih paprik, sarm, do čevapov, pleskavic in lovskih pečenk, samo dober mora biti in dobro začinjen. čav Lep pozdravček, S.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti