Čevapčiči

neznan uporabnik
tema odprta - 16. feb 2001 13:03 | ogledi: 5.864 | odgovori: 20

Imam problem, ki zadeva čevapčiče in njihovo poreklo. Kmalu dobim goste iz tujine in bi jim rad pripravil tudi kake jedi iz žara. Ker jaz in tudi moji gostje vemo, da čevapčiči niso slovenskega porekla, me zanimajo tipične slovenske alternative tej jedi.

lp

Vladimir

neznan uporabnik

16. feb 2001 21:10

lahko jim pripraviš krajnske klobase na žaru.Drugače pa saj veš,polenta,žganci,kisla repa,zelje....

neznan uporabnik

17. feb 2001 8:13

Oprosti,ampak čevapčiči ZA GOSTE IZ TUJINE....lepo te prosim,pa še ne ven kako dobri niso.....včasih so tudi po naših slovenskih gostilnah nudili povsod in samo čevačiče,ražnjiče....danes je hvala bogu drugače,zato ti svetujem,da gostom pripraviš slovenske stare jedi... lahko izvirne iz okolja kjer si doma,če pa teh ni (kar dvomim)pa jim pripravi kakšno drugo slovensko jed...npr.IDRIJSKE ŽLINKROFE Z BAKALCO.....RAZNORAZNE DOMAČE ŠTRUKLJE....AJDOVE ŽGANCE S KISLIM ZELJEM IN DOMAČO KLOBASO.....variant je kolikor hočeš,če pa nisi vešč kuhanja,je pa najboljše in veliko boljše,da jih pelješ v kakšno dobro DOMAČO GOSTILNO,kot pa da doma packaš čevapčiče....daj premisli malo predno nam narediš kakšno sramoto.... hetero

neznan uporabnik

17. feb 2001 9:01

Hetero - morda niste dobro prebrali Vladimirjevega sporočilca, ampak je omenil, da išče ALTERNATIVNE jedi z žara, ker VE, da čevapčiči niso slovenski.

neznan uporabnik

17. feb 2001 10:23

Ja res je.....moje opravičilo,iskreno se opravičujem!!!! Kar pa se tiče alternative čevapčičem,pa mislim,da je ni...nasplošno ŽAR ni tipičen za SLOVENIJO... hetero

neznan uporabnik

17. feb 2001 13:03

To s kranjsko klobaso je že dober predlog. Verjetno bi lahko uporabil tudi pečenice, toda pozor, želim pripraviti nekaj, kar ni podobno klobasam. Torej a obstajajo kaki recepti za žar glede rib, svinjskega ali govejega mesa(slovenski)? Vladimir

neznan uporabnik

17. feb 2001 16:46

Pozdravljeni ! Vladimir svetujem ti da poisces kje recepte Jedi na zaru ki jih je veliko po kuharskih knjigah,tudi tu na spletu se bi gotovo kaj taksnega naslo, ce nimas casa povej pa ti jaz poiscem par recetov. par predlogo: koltlet na zaru , ribe pecene na zaru ,zvito prekajeno meso na zaru in se kaj se bi naslo kje te recepte imam, pa ti jih lahko posljem po emailu ce zelis. Lep pozdrav Dule

neznan uporabnik

17. feb 2001 18:34

Pozdravljen Dule, če imaš recepte, mi jih pošlji po mailu, bi ti bil zelo hvaležen. Vladimir

neznan uporabnik

18. feb 2001 11:56

Živjo! Kot je že bilo predlagano - ribe in sicer postrvi jim speči na žaru. Natri jih s soljo in povaljaj v koruzni moki, pa bodo videli kako dobro je to. Zraven pa kuhan krompir in zelenjavo. Za sladico pa sladki sirovi štrulkji. Pozdrav, darja

neznan uporabnik

4. mar 2001 11:59

Živijo. Res je da žar ni Slovenski,vendar tudi čisto balkanski ni saj ga uporabljajo tudi v Ameriki. Na žaru,ki je kurjen z ogljem se lahko pečemo različno meso,zelenjavo in sadje. Paziti moramo samo,da sestavine ne prebadamo ampak obračamo z prijemalko.Ne smemo pretiravati z začimbami in pa meso solite šele ko je gotovo,česen na mesu je obvozen. Glede ne to ,da niste vešči pripravljanja raznih nabodal,zarebrnicin zrezkov se obrnite na svojega masarja kateri sigurno pozna nekaj receptov,verjetno pa ima nekaj stvari stalno narejenih in na zalogi. Tudi moji so ljubitelji žara zato te stvari rešujem na ta način.Ne bojte in ne sramijte se žara saj je tako pripravljena hrana čudovita. stane

neznan uporabnik

6. mar 2001 15:34

Še nekaj za na žar: - hrenovka "hobotnica": hrenovke prerežete cez pol in vsako polovico križno zarežete po dolgem, tako da se potem, ko se spečejo zvijejo v obliki "hobotnice" - hitro je ter dekorativno! Ali: - hrenovka nadevana s sirom (po dolgem prerezano hrenovko nadenemo s rezino gauda ali kakšne druge vrste sira)in ovita s tankimi rezinami slanine 8najboljsa je hamburger) ter specena za žaru je prav tako zelo okusna! Poleg se odlicne priloge: gorcica, ajvar, cebula itd. irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti