Kaj se dogaja z nami

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

28. sep 2010 16:55

Ta izjava je tudi mene zbodla v oči "...Da starejši ljudje, seveda so to pretežno upokojenci, da ti so pa jezni na ves svet, menda zato, ker se zavedajo, da bodo kmalu umrli. In zato svoje frustracije sproščajo kjer jih lahko (na tamladih menda)..."

Kaj sploh imamo za komentirat v temi  "Kaj se dogaja z nami", če se nekdo tako zaničevalno obnaša do drugih (ni važno ali so mladi ali stari) in napiše nekaj, kar že meji z mero dobrega okusa.

 

Pozdravček!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. sep 2010 17:35

Veri je napisal/a:
Starejši bodo prej ko slej pomrli, verjetno so jezni na cel svet in zato sproščajo frustracije tam, kjer jih lahko. Na žalost na tebi. Ampak poglej jih kot nesrečneže, ki niti toliko energije nimajo, da bi se lahko nasmehnili in zahvalili. Starejši se dostikrat počutijo ogroženi in so takoj nastrojeni zelo obrambno - čeprav bi s prijaznostjo več dosegli. Ampak včasih se jih da vseeno prepričat, da se nasmehnejo in potem so od takrat naprej prijazni:).

Oprosti, tole je huda žalitev marsikoga, že med člani in članicami KulSlo ti jih lahko kar nekaj naštejem.

 

rimljanka

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

28. sep 2010 18:14

Da obrnem temo: ljudje smo ali nismo prijazni, moja vera je pač prijaznost. Na začetku sem bila kdaj užaljena, ker se je kdo brez razloga zdrl name ali bil jezen nase in na cel svet, zdaj pa sem vklopila vse moje motorčke, da so še ekstra prijazni do takih talentov in že prav uživam v tem, da sem ultra cukr v takih primerih. Npr. bivši šef nikoli ni pozdravil - več ljudi kot je bilo prisotnih, bolj na glas sem kričala 'dober dan'. En dan sem prejela klic, ki se je začel direktno z ''p*** m*** '' in nadaljeval v podobnem slogu - madona sem bila sladka, da bi celo zimo čaj kuhal z mano.... poslovna etika mora bit a ne? Mogoče bo takim kdaj vklopilo, da jim hočem s tem nekaj namignit, če ne pa.... z nečim se mora človek tudi zabavat a ne? Staša

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

28. sep 2010 19:12

Veri je napisal/a:
Starejši bodo prej ko slej pomrli, verjetno so jezni na cel svet in zato sproščajo frustracije tam, kjer jih lahko. Na žalost na tebi. Ampak poglej jih kot nesrečneže, ki niti toliko energije nimajo, da bi se lahko nasmehnili in zahvalili. Starejši se dostikrat počutijo ogroženi in so takoj nastrojeni zelo obrambno - čeprav bi s prijaznostjo več dosegli. Ampak včasih se jih da vseeno prepričat, da se nasmehnejo in potem so od takrat naprej prijazni:).

Ne se prerivat, vsi boste prišli na vrsto! Je zavpil sv. Peter, ko je odprl vrata in se zazrl v globino.

Zakaj le, naj bi bili starejši tako zagrenjeni, če pa vemo, da tudi za tja nimajo nobenih pravih kriterijev izdelanih in kličejo kar mimo vrste, vse prepogosto.

zeta

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

28. sep 2010 20:06

dragička je napisal/a:

Roncolino je napisal/a:
Jaz sem letošnji avgust v večini preživela po trgovina kot degustatorka. Po koncu meseca mi je šlo na jok že vsakič ko se je stranka zdrla nad mano.Kljub vsemu tako slabega odnosa kot v City parkovem Sparu nisem doživela nikjer po Sloveniji.Večina ljudi se sploh ne odzove na lepo besedo, še več te kar ignorira, najhujše so družene s tristo otrki "tamali pridite se najest in napit" in potem ko omeniš,da je to samo za degustacijo te nahuriljo,kdo si da boš njegovemu otroku zavračal hrano.Ko ti tamali zmečejo v glavo kozarčke,polijejo s sokom in starši bruhnejo v smeh,bi pričakoval vsaj besedo OPROSTITE?!Poleg tega si sami naočijo za pit,brskajo pod pultom, odpirajo zaprte stvari ipd.Osd nekdaj sem vedno pozdravljala in se zahvaljevala in človeku anmenila vsaj kakšen nasmeh. Po tem ko sem pri 15 prvič polnila police v Mercatorju in se soočala z nesramnostjo strank bi najraje vsako prodajalko peljala na kavo.Sovražim ljudi,in mi gre včasih na bruhanje ko se moram zaradi službene dolžnosti 12h na dan smehljati,pozdravljati tečn folk okrog sebe. prav zapra bi vse skupaj in naj se pobijejo s svojim egotom in nikakršnim bontonom.Se pa strinjam,da je veliko mladih precej bolj prijaznih kot upokojenci in starejši. Ti so itak jezni na vse...Roncolino

 

Draga moja, za hiter in dober denar je treba marsikaj požreti.

 

Pozdravček!

Dragička, tega pa nisem čisto dobro razumela?! K

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. sep 2010 20:59

Ojej, spet se oglašajo žrtve nekulture, nespoštovanja, nevljudnosti, neprijaznosti in kar je še takih nemarnosti.

Seveda so vse te žrtve brez izjeme obzirne, izredno ljubeznive in že od malih nog izžarevajo prav posebno prijaznost in veliko spoštljivost prav do vsega in vsakega, ki jim pride na pot.

Hec, da marsikateri iz teh tarnajočih vrst spodrsne že na anonimnem postu na kuharskem portalu.Pa ne prvič. Katere so to, je hitro jasno, kakšna že malo ovenela bo seveda forever young, drugim prijaznim in nedolžnim žrtvam pa mogoče le nekaj v razmislek.

Tehle petdeset prijaznih in ljubeznivih, redno razžaljenih zaradi nekulture bi vprašala, kaj pravzaprav pričakujejo?

Na petih straneh so se oglašale samo enoumno ljubeznive osebe, nobene, ki bi kdaj imela slab dan, bila raztresena, ali pa enostavno revoltirana zaradi neprimernega pristopa personala, ni bilo slišati.

Le kje je ta tretjina neotesancev ki jo opisujejo?

Ker nas je cela tretjina prebivalstva (po statističnih izračunih trafikantk v glavnem hropcev), se bom že zaradi dialoga javila jaz, ki sem starejša, žal res nisem vedno prijazna, ljubezniva in skoraj nikoli izjemno spoštljiva.

Predvsem se v vsaki situaciji trudim, da sem vljudna in korektna.

To in samo to pričakujem tudi od naključnih sogovornikov.

Spoštljivost seveda sodi zraven, ampak gotovo pa ne izjemna. To ohranjam za tiste, ki jih spoštujem izjemno. Vse druge pa pač kot soljudi, če ne zamočijo, četudi samo na kašnem kuhinskem portalu, tistih ne več.

Prijazna skušam biti tudi med  neznanci, včasih mi uspe, včasih pa ne. Ljubeznivost je pa za moje ljudi in za tiste, ki se mi resnično smilijo.

 

 

 

 

 

 

nola

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. sep 2010 0:31

dragička je napisal/a:

Roncolino je napisal/a:
Jaz sem letošnji avgust v večini preživela po trgovina kot degustatorka. Po koncu meseca mi je šlo na jok že vsakič ko se je stranka zdrla nad mano.Kljub vsemu tako slabega odnosa kot v City parkovem Sparu nisem doživela nikjer po Sloveniji.Večina ljudi se sploh ne odzove na lepo besedo, še več te kar ignorira, najhujše so družine s tristo otroki "tamali pridite se najest in napit" in potem ko omeniš,da je to samo za degustacijo te nahuriljo,kdo si da boš njegovemu otroku zavračal hrano.Ko ti tamali zmečejo v glavo kozarčke,polijejo s sokom in starši bruhnejo v smeh,bi pričakoval vsaj besedo OPROSTITE?!Poleg tega si sami naočijo za pit,brskajo pod pultom, odpirajo zaprte stvari ipd.Osd nekdaj sem vedno pozdravljala in se zahvaljevala in človeku anmenila vsaj kakšen nasmeh. Po tem ko sem pri 15 prvič polnila police v Mercatorju in se soočala z nesramnostjo strank bi najraje vsako prodajalko peljala na kavo.Sovražim ljudi,in mi gre včasih na bruhanje ko se moram zaradi službene dolžnosti 12h na dan smehljati,pozdravljati tečn folk okrog sebe. prav zapra bi vse skupaj in naj se pobijejo s svojim egotom in nikakršnim bontonom.Se pa strinjam,da je veliko mladih precej bolj prijaznih kot upokojenci in starejši. Ti so itak jezni na vse...Roncolino

 

Draga moja, za hiter in dober denar je treba marsikaj požreti.

 Pozdravček!

 

Dragička, mislim, da delo degustatorke ni ravno hiter in dober denar. Morda se motim.

Roncolino, oprosti, tudi jaz sem tista, ki gre mimo, ne da bi se ozrla na degustatorko - imam svoj seznam in dva otroka na vozičku in si niti pod razno ne morem privoščiti, da bi se ob vsaki ustavila .

tulka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. sep 2010 1:48

Nola, napisala si, da se trudiš, da si v vsaki situaciji vljudna in korektna.Jaz mislim, da je to več kot dovolj.Ni treba, da človek dobi sladkorno v trgovini ali pri zdravniku.Ali kjerkoli drugje.Dnevno pa se preko medijev lahko prepričamo, da ni problem samo prijaznost ali neprijaznost, ampak tudi nasilje, grobost v stilu, kaj hočeš, kdo pa si ti ipd.Nobeden od nas ni vedno v dobri koži, ampak v času moje službe smo si večkrat rekle kolegice, da naj slaba volja ostane zunaj pisarne.In se odlično razumele.Še danes se dobivamo po mnogih letih.Kar se pa Veri tiče, si samo želim, da se ji je zareklo oz. zapisalo.Taka izjava, če nič drugega marsikoga zaboli in prizadene, o avtorju pa tudi veliko pove.Nisem jaz tista, ki bi se zgražala, bi bila pa zelo žalostna, če bi izvedela, da moja hčerka samo pomisli na kaj takega, kaj šele, da bi napisala.

 

naor

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

29. sep 2010 8:43

Dragička, mislim, da delo degustatorke ni ravno hiter in dober denar. Morda se motim.

 

Nisem prepričana, da se jim kaj slabega godi, razen, da so besne na nas kupce (kot se iz zgoraj napisanega vidi).

 

Pozdravček!

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. sep 2010 11:07

Pri takih tematikah se jasno izrazijo izkusnje ki jih imamo. Zamislila sem nad sabo in priznam da sem v Tisti tretjini. V kioskih v glavnem ne pozdravljam, v trafikah pa. Sem sicer vljudna (tole prosim, 5eur na urbano prosim,....) vendar neosebna. Pravzaprav nikoli nisem razmisljala kako se pocuti oseba na drugi strani, tako da hvala syu za pogled z druge strani. Tudi Roncolinina zgodba me je prav pretresla, in odkar sodelujem v forumih cisto verjamem da si ne zmisljuje, se vec - ravno v Dragickinih zapisih vidim slab odnos ki ga imajo kupci do degustatorjev (ONE dobijo hiter in dober MOJ denar, zato sem JAZ lahko nesramna, nic slabega se jim ne godi).

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti