Bolan mucek

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

25. sep 2010 23:16

Sreča v nesreči, da je prišel v vaše roke... kaj bo, ko bodo ostali mucki iz istega/naslednjega legla prišli v napačne... Kar se pihanja tiče - moja muca je pihala na prišleka 6 mesecev... sem bila že na robu obupa. Pa sta postali najboljši prijateljici. vesoljka

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

25. sep 2010 23:47

elaphus je napisal/a:

Ker imamo ravno tole temo o muckih odprto, bom kar semle napisala - danes je moja potomka dobila za rojstni dan mucka - od najboljše prijateljice in sem dobesedno poživinila.

ja madona, kaj pa prijateljičini starši pravijo na vse to? Jaz bi jih ornk v roke vzela. Ubogi mucek in po možnosti še mama, če so ji vse otroke pobrali.

Ko sem jaz malega enomesečnega klošarčka pobrala iz roba obvoznice, ga je čez nekaj dni tista staroselka, ki je najbolj pihala nanj, čisto za svojega vzela, kljub temu, da je sterilizirana. Umivala ga je, ko je kakal in lulal je vse pospravila, spala ob njemu, samo hranit ga ni mogla, ravno toliko se je odmaknila od njega, da je šla sama na wc in jest. Živalce so res ena zlata bitja.

PS Zelo sem vesela, da je Garfi prišel k sebi.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. sep 2010 12:11

@Elaphus, ko sem tole prebala, so mi šli kar lasje pokonci! Sočustvujem in se hkrati jezim s tabo.

Najprej bi ti rada posredovala nekaj nasvetov za oskrbo mačjega ladiča, da vam bo v tej situaciji vsaj nekoliko lažje.

http://www.macji-svet.org/forum/viewtopic.php?

Naslednje: glede na to, da te je tvoja potomka (ali celo prijateljičini starši?) označila za "grozno mamo", ne boš izgubila nič več "ugleda", če vsem jasno in glasno poveš, da je po zakonu prepovedano oddajati mačje mladiče, mlajše od 12 tednov (za pse velja 8 tednov). Glede na to, da so v tisti družini očitno precej brezbrižni do svojih živali (sicer otroku ne bi dovolili od matere odtujiti majčega dojenčka), bi bil z njimi potreben tudi temeljit pogovor o bodoči sterilizaciji njihove mačke. Če namreč mislijo, da se bodo vseh naslednjih legel lahko "znebili" tako, da bodo mladiče enostavno "potalali" med otroke, se motijo. Saj vsi vemo, zakaj zavetišča pokajo po šivih, ali ne? Konec koncev naj se zavedajo, da za dejanja svojih otrok pred zakonom odgovarjajo prav oni, starši!

Oprosti, Elaphus za malo bolj "trd" ton v mojem sporočil, vem , da ti nisi kriva nič, ampak takele stvari me resno vržejo s tira. Če ne bi kot prostovoljka enega od slovenskih društev prijateljev živali ljudi vsak dan prepričevala v nujnost sterilizacij in odgovorno lastništvo, bi bila morda bolj "nežna" ... pa je na žalost to tolikokrat le bob ob steno.

Upam, da bo z vašo mucko vse v redu. Vsekakor pa priporočam, da jo čimpej odpeljete k veterinarju, da jo pregleda in presodi katera srestva proti notranjim zajedalcem lahko uporabite. Skoraj vsi mladiči se namreč z glistami ali celo trakuljo "okužijo" od mame muce in ne-zatiranje teh zajedalcev lahko pri tako majhnem mačjem bitju hitro povzroči resne zdravstvene težave, celo smrt.

Mojca

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. sep 2010 13:54

mamaF, mi smo to, kar piše na linku, sprobali in deluje. Naš muc, ki je bil ob najdbi star kvečjemu par dni (velik kot palec na roki) je preživel in odrastel ob mačjem mleku in mačji dudi.

Ob skrbni masaži po vsakem obroku se niti enkrat  ni ponesnažil v svoji škatli.  Dali smo ga v škatlo meter x meter x  okoli 50 cm. Notri je imel v enem kotu ležišče in igrače,  v nasprotnem pa pokrov od škatle za čevlje, napolnjen s peskom.  Ko je bil malo večji, mu je hči samo dvakrat pokazala, kako se koplje po pesku in mače se je tega nagonsko oprijelo.  Na prosto smo ga spustili, ko je bil sposoben preplezati stranico škatle.

A ja, v ležišče smo mu dali v volneno nogavico zavit vključen star transformatorček od nekega malega strojčka, ki je lepo "predel" in mucek  je vedno zaspal stisnjen tesno ob njega.

Nič se mu ne pozna, da je zrasel brez prave mamice - razen morda: umivat se ni navadil, zato pa še kar potrpežljivo prenese, če ga umijemo mi.

elaphus probaj tole okrog čistoče, če ni že prepozno.

 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 26. 2010 13:54

Jannaa  

član od: 29.11.2009

sporočila: 508

26. sep 2010 14:21

Elaphus, popolnoma prav imaš in nikakor nisi zato čudna. Živali nikakor niso darilo. Kajti kdor ima željo imeti domačo živalco si jo bo vsekakor sam priskrbel in res ni potrebe da živalce drugi prinašajo k hiši! Jannaa

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

26. sep 2010 15:10

Cila, nimam besed. Našemu, ki je sicer imel nadomesto mamo, je pa ostalo to, da cuza in "molze" rokav, kadar ga popade ta crkljiva. V pesek je šel pa takoj, samo, ko ga je "mama" sprejela, je wc za nekaj časa opustil, lump scrkljani. Drugače pa se tudi njemu nič ne pozna, moja pokrampana roka ga pa ne zanima.

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. sep 2010 18:22

Cila, tudi od mene imaš en velik .Tako lepo je prebrati kaj tako toplega, sočutnega.

naor

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

26. sep 2010 18:49

MamaF je napisala vse.

Žal se ljudje še vedno ne zavedamo dovolj, da živali, prav tako kot mi, čutijo bolečino, strah, mraz in lakoto. Da hrepenijo po ljubezni, toplini in bližini in so nam prav to sposobne vračati v neizmernih količinah.

Elaphus, te popolnoma razumem. Jeziš se na ljudi, ki se obnašajo neodgovorno in s tem povzročajo škodo in bolečino živemu bitju, ki je v vseh pogledih nemočno, s svojim ravnanjem pa so slab zgled mladim.

Tale vaš mucek je imel srečo, ker vem, da boš dobro poskrbela zanj. Delo ne bo lahko, ampak mali ve, da se trudiš in ga imaš rada, zato bo hitro zrasel in ti bo vedno hvaležen.

 

zeta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. sep 2010 19:41

Ojej, dekleta, hvala za spodbudne besede, čeprav jih pravzaprav ne potrebujem, ker je tista mačica tako cartkana, da nas  kar ona spodbuja, da jo crkljamo z vso paro. Tudi hčerka pomaga z vsemi svojimi močmi . Sestavek sem napisala predvsem zato, da bi pomagala širiti vedenje (naglas na prvem e) o tem, da se živali ne poklanja kot darilo popolnoma nepripravljenim ljudem.

Hehehe, mamaF, če misliš, da si bila "trda", kot praviš, potem bi morala slišat moj govor "prinašateljem" mačke. Zaradi narave moje službe  to kar dobro obvladam. Pa nisem glasu niti povzdignila.

Definitivno muca nima 12 tednov, daleč od tega. Res pa je, da niti pojma nisem imela, da se jih pred 12. tednom ne sme oddajati. Ampak mislim, da ima (na žalost) veliko ljudi mačke za "potrošno blago" . Žalostno, a resnično.

Drugače pa, na kapalko smo zredili že en teden starega mucka, ki ga je mamica zavrgla. Niti sama ne vem, kako nam je to uspelo - imeli smo peklensko srečo, mi in mucek, ki je (po moje) imal 99 življenj in ne samo devet. Če se samo spomnim, kako sem ga masirala po trebuščku - hvalabogu, tega ni treba, kaka sam od sebe in tudi drugače ni tak nebogljenec. Se že pridno muči s hrano za mlade mačke, požrešen je, za posladek pa dobi še malo mačjega mleka. Upam, da bomo to noč spali - jutri je služba in šola

lp

cervus

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

26. sep 2010 20:49

Kaže vse dobro. Potem pa le kaj poročaj, saj veš, ko ti bo pričel po svojih močeh pač, pomagati po hiši, pri rožah..... To bo še ena žvrica.

 

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti