Bolan mucek

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. sep 2010 12:20

Kravje mleko je za muce (in pse) ni dobro, pri mnogih povzroča drisko. Nabavite kozje mleko, pri veterinarju ali v spletni trgovini supercombe.si lahko kupiš tudi mleko v prahu za mačje mladiče.

tjas

Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 24. 2010 12:23

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. sep 2010 12:48

Kaj pa če bi muckom kupovali kvalitetno namensko hrano in ne človeške? Pijejo naj vodo. Mi se držimo strogo teh dveh stvari, in muce so stare slabih šest let in popolnoma zdrave, imajo tudi prelepo dlako in zobe, nobenega zadaha. Iztrebki  konstantno v redu, kar je pri mucah prvi znak da je nekaj narobe.

 

 

 

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

24. sep 2010 18:13

Marec je že uvodoma napisala, da dajejo mucku mačje mleko, tako da mislim, da so skrbi o nepravilni prehrani odveč.

Zelo pomembno je, da mucek pije, ampak, bo treba tudi jesti. A je že kaj bolje, Marec? Jaz mu želim hitro okrevanje in upam, da tudi bo tako.

 

zeta

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

24. sep 2010 20:47

Pozdravljeni. Mucek pije izključno mleko za muce in vodo. Danes pa je sam po malem polizal pasirano hrano - skuhana kokošja jetrca in srček z rižem in korenčkom. Vse to smo spasirali, zelo mu je dišalo vendar tako pomalem liže. Zelo sem vesela vaših nasvetov in vzpodbudnih misli. Garfi je muckovo ime:) marec

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

24. sep 2010 21:13

Ubogi Garfi, upam, da bo ostal pri močeh, dokler želodček ne bo spet pripravljen na hrano. Predvsem se potrudi, da dobi dovolj tekočine, da ne pride do dehidracije.

Kaj pa, takole po mačje, pokaže kaj volje in se sprehodi po stanovanju, pride k domačim, da ga malo pocrkljate? To bi bil dober znak.

Bi me zelo razveselilo, če bi v kratkem brala, da je Garfi začel jest in da se trudi nadoknadit vse zamujeno.

 

zeta

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

25. sep 2010 8:44

Dobro jutro! Naš mali Garfi je danes že sam prosil za hrano in veselo pojedel vrečkico junior. Hodi se crkljat in se sprehaja po stanovanju:) Zelo smo veseli da se je povrnil tek in da je spet mali raziskovalec:)) marec

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. sep 2010 8:51

Lepo!

lp

cervus

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

25. sep 2010 9:37

Bravo, Garfi!!!

zeta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. sep 2010 22:33

Ker imamo ravno tole temo o muckih odprto, bom kar semle napisala - danes je moja potomka dobila za rojstni dan mucka - od najboljše prijateljice in sem dobesedno poživinila. Prvič, mucek je še premajhen, pa so ga kar od mamice vzeli. Komaj zna kaj jesti, oz. ne zna, ampak, ker je zeloooo lačen, se matra, revež ubogi. Smo mu kupili mačje mleko, da se glih ne stegne od lakote. Pojma nima, kaj je to mačje stranišče in pušča lužice vsepovsod. Dobr, to ga bomo že navadili, čeprav nimam ravno časa na pretek, mačke na stranišče voditi. Večji problem je, ker že imamo DVA mačka, ki nista najbolj prijazno razpoložena do dojenčka (resnici na ljubo tudi on piha proti njima kot parna lokomotiva). Prosim, prosim, prosim, kdorkoli tole bere, naučite svoje otroke, pa magari tudi sosedove, da živali NISO darilo in jih ne moremo šenkvat kar povprek, če jih imamo preveč. Da ne razlagam, kako sem najbolj grozna mama in zelooooo čudna (to je ovito v nekako pet pol celofana) mama od prijateljice, ker ne skačem od veselja do stropa, ker so nas osrečili z mačko.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. sep 2010 23:06

Elaphus, te popolnoma razumem in strinjam s tabo.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti