Grenka endivija

adrijanat  

član od: 18.11.2006

sporočila: 3

tema odprta - 18. sep 2010 13:10 | ogledi: 11.793 | odgovori: 15

Pozdravljeni.

Na vas se obračam, ker enostavno ne vem, kaj delam narobe, da je solata endivija vedno grenka. Po nasvetu svoje mame sem dodala vroč krompir, vendar solata je kljub temu tako grenka, da ni za jest.Na spletu nisem našla nobenega nasveta, zato pišem vam. Prosim vas za pomoč, če kdo izmed vas ve rešitev mojega kuharskega problema.

Hvala

Janča

janca

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

18. sep 2010 13:26

Ej, grenko endivijo pa še nisem srečal. Si prepričana, da ni to radič?

Sergej

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. sep 2010 14:04

Tolaži se s tem, da so prav te grenčine zdavilne. Tako kot pri radiču. Menda trendi spet vodijo v sorte radiča, ki so grenke. Se pa meni tudi zdi, da endivija ne greni toliko. Morda imaš katalonski radič?

Kliknite za veću sliku O tukaj.

rimljanka

adrijanat  

član od: 18.11.2006

sporočila: 3

18. sep 2010 14:07

Ja, sem prepričana, da je endivija. Imamo jo zelo radi. Če jo kupim v trgovini, le ta ni grenka. Če pa jo prinesem iz domačega vrta pa je zadeva grenka. Mogoče je krivo večerno zalivanje ob vročih dneh. Ne vem. janca

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. sep 2010 16:48

Neko obdobje sem jedla nago solato in ugotovila, da so vse solate, ki imajo malo vode med rastjo, grenke. Prva berivka je bila grozno grenka.

Vem tudi, da je radič, če ga predolgo kopaš v vodi grenek, zato ga je potrebno na hitro sprati.

Pri solati, kjer je dodana sol, kis in olje, sploh ne opaziš, da je grenka.

F r i n a

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. sep 2010 17:18

Frina je zadela pravo. Zelene solate, ki počasi rastejo, bodisi zaradi pomanjkanja vode ali preslabe zemlje, pogrenijo - lastne izkušnje.  Očitno v tvoji zemlji nečesa manjka.

Ne vem, kako pri vas prijateljujete s česnom.  Pri radičih lepo prekrije grenčino, najbrž bi jo pri endiviji tudi. Pa na drobne rezance jo nareži, dodaj fižol in koruzo iz konzerve, takoj bo okus blažji.

Cila

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

18. sep 2010 19:45

adrijanat imaš zasebno sporočilo!!! čebulka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

19. sep 2010 15:35

Sem skoraj sto procentno prepričan, da nimaš prave endivije. Ziher maš neko gensko spremenjeno zel ,nekakšen križanec med endivijo, ta najbokj grenksim radičem (btw jaz ga imam zelo rad ) in cikorijo. Pa smo tam. Je pa tudi res da je vprašljivo , kak nivo za grenko in imaš v svojem defoltu. Kakor koli, poslušaj Rimljanko , ma prov. lp hedonist

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. sep 2010 15:45

Tudi mi smo danes jedli grenko endivjo

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. sep 2010 16:09

Ne bi o GENSKO SPREMENJENIH ZELEH, hedonist, lepo prosim. Ker NI RES, ta izraz je rezerviran za organizme, ki jih je človek s posebno gensko manipulacijo spremenil tako, da jim je vsadil gene drugiih vrst s prav določenim namenom. In endivije prav gotovo ni na spisku.

No, naša endivija, niti običajna, niti kodrasta, ni grenka, danes preverjeno, oziroma, je grenka, kolikor je za domačo endivijo normalno. Kupljena je pač običajno pridelana tako, da je brez "barve, vonja in okusa". Pač po volji večini potrošnikov menda.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. sep 2010 17:37

Jaz obožujem endivijo.Ne kupujem je v velikih centrih, kjer imajo pretežno uvoženo zelenjavo.Od gospe s tržnice, ki ima integrirano pridelavo kupim endivjo lepo zeleno, z rumenim srčkom in čudovitim okusom.

In ne morem pristati na to, da večina potrošnikov nima okusa in jim je vseeno, kakšna je endivija.Mislim, da vsi še preradi dobro jemo in še vedno vemo, kakšno mora biti jabolko ali solata.Bolj mi je znano to, da se ljudje pritožujejo, da sadje ali zelenjava nista več to, kar sta bila, da je vse bolj ali manj brez okusa.

Zares grenka pa je meni cikorija, ki sem jo jedla kot prilogo v Valdoltri in si rekla, da tole pa ne bo nikoli na mojem jedilniku.To bi se pa strinjala, da je solata rasla kje blizu te vrtnine in se "nalezla" njene grenkobe!?

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti