Kaj naj bi bilo tole

Mojca2007  

član od: 11.10.2007

sporočila: 133

17. sep 2010 10:39

mamaF je napisal/a:

Krasno ogromno makluro najdemo tudi v Botaničnem vrtu v Sežani (če bi si jo katera od Primork želela v živo ogledati). Meni ti plodovi omamno dišijo - je en tak poseben vonj, nič kaj sadni, bolj spominja na lapuh.

Mojca
Ja, točno to - ko sem videla slikico, sem se takoj spomnila, da sem pred daaavnimi leti našla tak sadež v našem botaničnem vrtu v Sežani... In res omamno diši... lp, Mojca

mandelj  

član od: 6.5.2004

sporočila: 90

19. sep 2010 8:47

Tudi pri OŠ Vita Kraigherja (bežigrad) lp

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

17. okt 2014 20:55

Pozdravljeni,

s Hvara sem dobil nekaj čudnih sadežev meni neznane rastline. Sadeži so užitni, imajo čvrsto, gladko lupino svetlo rjave barve, meso je komaj opazno zelenkaste barve, po konsistenci in okusu podobno jabolku, tudi podobno sladko, vendar brez vonja, z majhno, trdo peško v sredini. Ve kdo, kaj je ta sadež? Plod kakšne palme? Kaj drugega?

Miroslav Vulović

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

17. okt 2014 22:06

Če imaš še kaj žižul jih namoči v žganje,dodaj sladkor..čez kakšna dva,tri mesece žganje malo zredči z prekuhano vodo in imaš odličen aperitiv..samo ne preveč naenkrat... 

Sedaj sem pogledala link od Kobre1..tam je opisan recept samo z žganjem..mi smo naredili boljsladko,kot ženski aperitiv,toda brez potem dodane vode nam je bilo premočna alkoholna stopnja..tako da,po želji.


Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 17.okt 2014 22:10

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. okt 2014 9:47

Včasih jih imajo tudi na tržnici v LJ.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti