Panirane marele

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

20. sep 2012 13:27

Hvala, Lučka. Bom poizkusila, ko (če) spet naberem marele.

pirnica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. sep 2012 8:23

luccka:  IIIII, jaz tudiiiii. Samo da hrusta in krusta 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

30. sep 2012 18:15

Naredila pohane dežnikarice v pečici, pri 240 st, 14 minut. Zanimivo in še bodo na sporedu.

 

Migla

asimina  

član od: 7.1.2012

sporočila: 41

30. sep 2012 21:07

Marele so zelo dobre tudi pečene kot jurčki,le krajši čas je pečenja.Lahko damo pa marelo na pol,če je velika,rahlo osolimo in na hitro opečemo.Peč damo najprej iz spodnje strani (belo),nato obrnemo in spečemo še iz druge strani.Tak večji kos marele damo na kruh,po okusu lahko malo česenčka in peteršiljčka in imamo hitro pripravljen zelo dober sendvič.Poskusite,zelo je dobro in brez dolge priprave.Letos je bilo veliko marel in smo jedli na vse načine.V skrinjo sem dala samo za tri obroke,ker imamo radi sezonsko,ko je čas zanje.

asimina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

30. sep 2012 22:06

Dobila sem marele... Po priporočilu nabiralca sem vsako kapo za sekundo pomočila v krop, odcedila na mreži in pustila da se ohladilo. Potem sem vsako posebej zavila v folijo in v skrinjo. Pravi, da jih potem zmrznjene spaniram.

Nekaj jih sušim v pečici na 50 pod ventilatorjem. Bomo videli kako bo izpadlo.

Jutri spaniram za kosilo. Nekaj spaniranih bom dala v skrinjo, potem ocenim katera varianta bo najboljša.

Pozdravček!

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

1. okt 2012 0:10

Tudi rižota z marelami je zelo , zelo dobra . Je pa potrebno riž skuhati posebej in ga potem še vročega zmešat z na maščobi prepraženimi marelami .( Na olju sem prepražila sesekljano čebulo , dodala narezane marele , malo popražila , dodala česen , peteršilj , sol in poper .) S peteršiljem in česnom nisem šparala .

Nekaj marel sušim , nekaj sem jih spanirala in zamrznila , pa še surovih bom dala par v skrinjo . Nikoli še pa nisem naredila pohanih marel v pečici . Pekač je treba najbrž namastit ali je dovolj samo malo z oljem poškropit po drobtinah ? Kako ve to cvrete v pečici ?  Koliko olja ?  Bi jutri poskusila še te za kosilo , ker sta mož in sin "nora" nanje in bi jih kar vsak dan jedla .

LP

manca51

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. okt 2012 4:40

A je že katera od vas pripravljala marele na žaru?

A je kak poseben razlog, da so se več ali manj pohale? Kot otrok sem jedla namreč samo pariško cvrte.

 

P.S: Pri nas )okrog moje hiše) rastejo "neke" gobe, ki so na pogled tako rekoč identične marelam. Bojim se jih pobrati in pripraviti zaradi mogoče zastrupitve.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 01.okt 2012 04:41

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

1. okt 2012 7:42

Vanja_v ZDA..čisto komot jih lahko narediš na žaru,bilokakšnem,kot ostale gobe...mi jih imamo radi na žar ponvi,z malo masla..dvakrat obrnjeno in pojedeno..

Kaj pa raste okoli hiše,pa se le prepričaj..

Vrtejbenka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. okt 2012 8:15

Seveda Vanja, mi jih , če se dokopljemo do njih, pečemo izključno na žaru. Malo jih med peko pokapljamo z dobrim oljem. Pri nas doma jih nikoli nismo pohali, običajno smo jedli popečene na maslu (tudi ena zelo zdrava jed, saj marele, tako kot melancane vpijajo maščobo sto na uro. No ja, saj več kot enkrat, dvakrat na jesen jih pa nismo imeli na mizi).

S temi vrtnimi gobami se vsako jesen srečujem tudi sama, Žal ne z marelami, pri nas poganjajo samo ene vrste kukmaki in neki boletusi, verjetno blizu temu, kar v gobjih nebesih imenujjoe kravjače.

Te šampinjone sem leta in leta pobirala in smo jih tudi brez škode uživali. Dokler nisem enega potegnila iz zemlje in opazila, da ima repek- korenino. Ker v moji knjigi piše, da so taki neužitni, celo malo strupeni, jih ne pobiram več. Smeji se mi cela dolina - vsi veselo pražijo te gobe, saj verjetno imajo prav, ampak bom počakala z njimi dokler ne bomo čisto zares lačni.

Če imaš na vrtu gobe, jih nesi pokazat kakšnemu zanesljivemu determinatorju (ne k teti Liviji in stricu Gianniju s Parecaga ali kaj podobnega).

 

 

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti