Malica v vrtcu

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

tema odprta - 10. sep 2010 10:52 | ogledi: 7.091 | odgovori: 37

En dan sem pobrala malega v vrtcu, malo se mi je mudilo, on pa se je ravno zbudil. Za malico so imeli jogurt, pa sem rekla, da ga bova pač zraven vzela in ga bo kasneje pojedel. Vzgojiteljica me pa mrtvo hladno seznani z dejstvom, da to ne bo šlo, saj po novem otrokom ne smejo dajati malice domov. In tako je bilo v igralnici 5 otrok in 20 jogurtov, ki bodo šli... Kam? Bila sem tako šokirana, da sem ostala brez besed. Na vprašanje, zakaj je tako, sem dobila le odgovor, da bomo že na sestanku izvedeli. Sestanek bo čez kakšen mesec, mene pa ta ukrep tako jezi, da cel dan razmišljam o tem.

Smo samo eni izmed mnogih družin, ki imajo vsakega otroka v drugem vrtcu. Če torej pridem po enega, pa še spi, imam naslednje možnosti:

-ga prisilim, da na hitro stlači v sebe malico,

-ga počakam, da v miru poje in zamudim v drugi vrtec po drugega otroka,

-ga seznanim, da bo za predolgi počitek kaznovan tako, da bo pač ostal brez malice (pri tem, da je po bolj skromnem kosilu ob 12.00 do 15.00 že izstradan),

-se pozanimam vnaprej, kaj bo za malico in preventivno v trgovini kupim še enkrat to, kar sem že v vrtcu plačala, da nič krivi otrok ne bo za kaj prikrajšan.

Kaj pa vi mislite o tem? Ne vem, še vedno upam, da obstaja kakšna zelo dobra razlaga. Meni se zdi grozno. Kaj šele tistim staršem, ki imajo že tako skromne dohodke, da se komaj prebijejo čez mesec. Pa če si še brez avta, pridrviš iz službe z avtobusom, pobereš enega otroka, nato skupaj z njim peš po drugega v drugi vrtec... Ne vem, no.

čoko

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

10. sep 2010 11:00

Pri nas malico vedno dajo za domov, če prideš prej. V sosednjem vrtcu te navade ni. Poskušajte se dogovoriti - mogoče z ravnateljem/ico.

Atina

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

10. sep 2010 11:19

No, to pa tudi mene zanima, čeprav nimam otrok v vrtcu.Res me zanima, za kakšen razlog gre. naor

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

10. sep 2010 11:23

bolano.

ti jim reč da si plačala, in da je to t v o j e

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

10. sep 2010 11:32

Pokliči v vrtec in takoj zahtevaj odgovor. Reci, da ne boš čakala do sestanka, do takrat pa mirno plačevala malice, ki jo otroku odtegujejo.

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

10. sep 2010 11:35

To ti ne boš nikoli razumela! Ker tudi jaz ne, pa se sigruno trudim precej več časa od tebe. Namreč to našo bolestno ljubezen do pravil, ki omejujejo. Na tvojem mestu bi jogurt enostavno vzel in z nasmehom razložil, da je jogurt plačan in pripada otroku in ne njim. Sergej C

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

10. sep 2010 11:57

Ja, če gre za novo pravilo, potem je že prav, da seznanijo starše.

In ker je mesec dni do sestanka še daleč, pokliči ravnatelja, naj pove razlago.

Meni se že zdi čudno, da ne pustijo jogurt vzeti domov. Niti nimam neke pametne razlage, zakaj bi tako bilo. Edino kar mi pade na pamet je to, da so jogurti tik pred iztekom roka uporabnosti in da je bolje, da tega starši ne vidijo.  

 

Vilma

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

10. sep 2010 13:02

Bravo, Vilma. In točno to je bilo pri naših otrocih v šoli, in ko je en otrok na skrivaj dal jogurt v torbo in ga prinesel domov, se je vsa zgodba razvila oziroma zapletla. Malčica

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

10. sep 2010 13:07

Jaz bi poklicala ravnateljico in jo prosila za razlago. Mi malico v takem primeru vedno dobimo.

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

10. sep 2010 13:28

Tudi pri nas dajo vedno VSE za domov; še skoraj malo pretiravajo s tem - četrtina na pol zmečkane banane, košček obglodanega jabolka ali kruha,... VSE dobimo v vrečki za seboj. Včasih kaj tudi direkt v smeti vržem, ker ni za nikamor več. Ampak je pa to otrokova malica in ima pravico jo pojesti kasneje, če je ni takoj. Tako da bi tudi jaz stopila do ravnateljice, če ne bi dosegla nič, pa skupaj z ostalimi starši še naprej, magar na občino, ki poleg staršev financira vrtce... nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti