Piškoti 'digestive'

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 8. sep 2010 21:24 | ogledi: 10.355 | odgovori: 4

Rada bi spekla piškote, ki bi bili podobni McVities-ovim Digestive. Na spletu je kar nekaj receptov (celo taki brez ovsenih kosmičev!) mnogo negativnih komentarjev ( hja, če so brezovseni, nič čudnega, ane?) in preden bi se lotila eksperimentiranja, nejprej tule zastavljam vprašanje: se da dobit kakšen preizkušen recept? Prepričana sem, da nisem enida ljubiteljica McVitisev...

alibaba

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

8. sep 2010 22:43

Vanja, prosim pojasni, kako misliš kot polizdelek pri peki. Kaj narediš iz takšnih piškotov? Hvala in LP Dobrojedka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. sep 2010 22:51

Tile po mojem receptu so preveč dobri za karkoli drugega kot grickanje.

Tiste kupljene pa naredim za podlgo za pite, kot je cheesecake, pa limetina pita in še nekaj jih je. Jaz testa za pite (ala piškotno testo), mislim tistega, ki ga je več kot 3 mm ne maram. Mi je presuho.

Vanja

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

8. sep 2010 22:59

Aha, super, zadnjič sem delala tvojo jabolčno pito (najbrž v malo premajhnem pekaču) in sem razmišljala s čim bi naslednjič zamenjala spodnje testo, ker se nam je zdelo nekam pusto. Potresenec (naredila sem ga z orehi) pa je druga zgodba - njami. Še enkrat hvala za odgovor. Dobrojedka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti