Testo za pico v plehu (ki jih pečejo v pizzerijah)

angelinaj  

član od: 31.5.2010

sporočila: 17

29. jan 2012 21:23

Pozdravljeni,

 

mene pa zanima kaj je tisto na pici, kar da po vašem mnjenju pici najboljši okus? Velikokrat se namreč zgodi, da na različnih koncih ješ pico, recimo klasiko,pa je nekje ˝slatka˝, nekje pa povsem povprečna...Brez iztopajočega okusa..So to pelati?Kaksne paradižnikove mezge uporabljate doma pri pripavi pice?

angelinaj

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. jan 2012 21:29

Origano, bazilika ali pa kar začimbna mešanica za pico, ki vsebuje začimbe, ki dajo pici dober okus. Jaz jih vmešam v paradižnikovo omako in pa ravno prav posolim.

zeta

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. jan 2012 23:08

Jaz zadnje čase kupujem paradižnik v konzervi. V kozico dam malo olivnega olja in malo masla, narezano šalotko, paradižnik, malo sladkorja, bazilike, origana in timijana, poper, sol , malo pokuham in s paličnim zmiksam, še malo odkrito pokuham, da izpari odvečna tekočina in voila, dobra omakca je tu. Malo ohladim in je že pripravljeno za na testo. Zadnjič sem samo obilo posula s sirom in spekla. Lahko pa dodaš, kar imaš rada. Vsakemu je dobro kaj drugega. Meni je zelo všeč špinača in kisla smetana na primer.

Šalotka je bolj blaga od običajne bele čebule in se mi zdi, da se lepše razpusti in da več nežnega okusa.

(Tako se mi zdi, da sem to že nekje napisala. Se opravičujem, ne vem kje.  )

 

 

 

naor

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

30. jan 2012 11:12

Najboljši okus dajo kvalitetne sestavine, predvsem sir, nato pelati.

Slednje nekateri pripravljajo s sladkorjem... Doma najraje uporabim blanširan paradižnik, ki ga zdrobim z vilico. Dodam začimbe in na tanko namažem na testo.

Fina se mi zdi tudi zgornja omakica... (naor)

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

30. jan 2012 18:06

Jaz pa sem ugotovila, da so pice v picerijah ponavadi bolj grenke, kot tista, ki jo pripravim doma. Ampak grenke v pozitivnem smislu. Za omako uporabljam pelate, vedno jo potresem z edamcem, baziliko in origanom, ponavadi dodam tudi šunko, včasih pa še šampinjone. Domači pici nikoli ne dodajam sladkorja (samo čisto malo v testo) in ne morem ugotoviti, kako bi dosegla tisto "genkobo".

Ali ima kdo kakšno idejo?

JJ

nina _  

član od: 31.10.2008

sporočila: 156

30. jan 2012 19:25

Pomoje je kriv edamec - sam po sebi je zelo sladek. Odvisno tudi, kako pripraviš pelate, a jim dodaš sladkor? Da malce pogreni je kriva tudi suha bazilika (če je dodaš preveč, boš takoj vedela za kaj se gre) .

nina _

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

30. jan 2012 19:43

Tudi sama sem razmišljala, da je "kriv" sir, ampak je bilo isto tudi, če sem uporabila tisto kupljeno mešanico sira za pico (naribano). Kateri sir bi bil pa bolj primeren? Ne, v pelate ne dajem sladkorja. Sladkor dodam le v testo (en ščepec), zato mi res ni jasno, zakaj ne dosežem tistega pravega okusa. Bom poskusila naslednjič malo več bazilike potrest, hvala

 

JJ

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

30. jan 2012 19:55

Mogoče bi pelate začinila še z malo žajblja in majarona. Oba sta dodana tudi v paketu mediteranskih začimb. Vsaj za žajbelj  vem, da rahlo pogreni. Sladkorja tudi jaz ne dajem, le posolim.

zeta

catcat  

član od: 23.7.2011

sporočila: 148

30. jan 2012 20:23

jaz na pico dam spasiran paradižnik, posut z veliko origana.to in pa še sir da dober okus

catcat

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

30. jan 2012 20:30

Sir naredi dobro pico, meni je najpomembnejša obloga, ostale lahko tudi manjkajo, zelo zelo pa je pomembno, da je paradižnikova omaka okusna.

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti