Testo za pico v plehu (ki jih pečejo v pizzerijah)

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

8. sep 2010 20:08

Mogoče pa samo pojem pica ne dojemam stereotipno. ;) Če smo odkriti, je pica bližje pogači kot palačinki in tudi to šem že slišal, da vsaj nekateri tujci naše gostilniške ocenjujejo za preobložene. Sergej C

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. sep 2010 20:30

Kaj imajo pa palačinke tu zraven? Ne vem o katerih tujcih govoriš, ampak jih čisto razumem.

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

8. sep 2010 20:59

Pravzaprav palačinke tukaj ne bi smele imeti nič. Vendar pri gostilniških picah testo spodaj pogosto sploh ni vzhajano in se po moje lahko mirno označi s palačinko. Sergej C

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. sep 2010 22:03

V palačinkah so jajca in mleko, pa še kakšen sladkor, vanilija, čokolada... Ponavadi jem pizze (če je ne naredim doma), v pizzerijah in ne v gostilnah ravno zaradi tega vzroka, ker naredijo, kot je rekel mišzmoke, pito. Čeprav po drugi strani so ravno take gostilniške tebi všeč. Ne razumem ravno kaj hočeš povedat, ker kar sem jaz jedel "gostilniških" pizz, so bile vse višje kot širše, na nevzhajano še nisem naletel, kar bi bilo mogoče celo dobrodošlo. Sicer pa čisto enostaven vpis "pizza" v brskalnik razjasni vsaj okvirno kaj to je ali naj bi bilo.

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. sep 2010 22:11

zzak 1977 (mi je pa tudi tvoj avatar všeč,me prime nostalgija ) lp mišzmoke

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

8. sep 2010 22:21

Joj, a ni krasno, da imamo različne okuse in mnenja? Kam bi pa prišli, če bi imeli vsi enak okus in bi vsi delili enako mnenje? Prve pice v Ljubljani, ali pa druge, da se ne bomo spet kregali, v Parmi, so imele in in imajo še danes povsem drugačno testo kot one iz krušne peči. Pa kaj? Dobre so ene in druge enim, drugim le prve, tretjim le druge, četrtim nobene. Nihče pa jih ni primoran jesti. Niti prvih, niti drugih. Je tako?

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

8. sep 2010 23:03

Potem bo verjetno problem v tem, da vedno jem pico v t.i. picerijah, ki jih pomotoma razvrščam kar med gostilne. Občutek imam, da si picopek, ki je zaljubljen v svoje izdelke. Če si, se boš pač moral sprijaznit, da tvoj ideal ni univerzalen. Če nisi, pa tudi. Kaj hočem povedat. Dejansko nič. Reagiral sem na prispevek Lakice, ki je omenila pice z mehkim testom in dal svoj recept. To je bil namreč nekoč standard pri nas. Njej so zelo dobre še danes in tudi meni je to ena od boljših izpeljank iz tistega prvotnega kruha pečenega s paradižnikom, zelišči in mogoče še malo sira. V kaj vse se je ta oblika razvila po svetu, pa lahko najdeš s preprostim vpisom 'pizza + recipe' v brskalnik. Mimogrede! Palačinke niso nujno niti z jajci, niti z mlekom in še manj s sladkorjem, vaniljo ali čokolado. Odvisno kakšne želiš in za kaj jih misliš uporabit. Seveda govorim samo o naših palačinkah. Sergej C

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. sep 2010 8:03

Daleč od tega da sem picopek, ali da se sploh kakorkoli ukvarjam profesionalno s prehrano na kateremkoli področju. Sem pa ljubitelj pizze in sem občutljiv na ta slovenska skropucala, mislim da sem celo na tem forumu zasledil recept ali nasvet, da se položi na pizzo dve plasti šunke in dve plasti sira, na vrhu pa po možnosti še dve jajci, malo pancete eno kranjsko. Pa naj gre gor še tatarska omaka da ne bo šel kdo lačen od mize. Moti me samo ta slovenska požrešnost, pa ne bom dodal še kakega pridevnika, da ne bo kdo užaljen. Nobenega občutka za kombinacijo okusev, za estetski izgled obroka, nič... Pa v redu bi bilo da stvari ohranimo v nekem okviru kaj je še pizza, kaj je še dunajski, kaj je palačinka, če ne, lahko vse skupaj označujemo kot take in drugačne čorbe.

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. sep 2010 8:11

mišzmoke je napisal/a:
zzak 1977 (mi je pa tudi tvoj avatar všeč,me prime nostalgija ) lp mišzmoke
Moj avatar je v redu, ja. Tudi na tem področju sem isto izbirčen in natančen kot pri kulinariki. Samo najboljše, če je le možno.

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

9. sep 2010 9:46

Vrnite se na osnovno vsebino teme ali pa bo tema zaključena.

moderator2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti