Zaključni izpit- slaščičar

pikapoka18  

član od: 1.9.2010

sporočila: 25

tema odprta - 1. sep 2010 19:37 | ogledi: 6.988 | odgovori: 22

Zdravo. Ker me čaka zaključni izpit na šoli Bc Naklo,bi vas rada prosila za malo pomoči. Ker moram v enem mesecu pripraviti vsekar je potrebno za izpit me čaka kar veliko dela,ker pa ne vem kero temo bi obdelala, ker so mi vse pri srcu. To imam v mislih : rojstne dneve,poroke,valete,abraham,birme,krste. V mislih imam da bi imela nekaj v zvezi za rojstni dan otroku. V šoli moramo pripraviti projekt po katerem bomo morali delati. Imamo sicer eno drobno pecivo,eno torto in dve sladice. Nimam pojma kaj naj si izberem,upam da mi boste priskočili na pomoč in mi kaj svetovali. Vsako mnenje bi mi bil zelo v pomoč.

V naprej se vam zahvaljujem...

pikapoka18

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. sep 2010 19:57

Za malo inovativnosti si, recimo, izberi RD dvojčkov, fantka in punčke pri kake 5 letih.

rimljanka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. sep 2010 20:01

Če so ti vse teme pri srcu, se kar čimprej odloči za eno. Svetujem ti, da se odločiš sama, saj ti naša mnenja ne bodo dosti pomagala. Ko boš izbrala, pa poprosi za ideje in nasvete - čeprav (oprosti, da se vtikam) kolikor vem, naj bi bil pomen izpita ravno v tem, da gre za tvoje ideje - saj bo tudi tvoja ocena, ne? Otroška rojstnodnevna zabava se mi zdi čisto v redu ideja - imaš veliko možnosti za okrasitev prostora, morda nažicaš še kaj otrok, da se pridejo igrat (enkrat so imele punce par, ki je stal tam ves čas predstavitve na temo poroka - bila sta krasna, v pravih oblekah, naličena - ma, krasna). Ideje za hrano na rojstnodnevni zabavi najdeš na našem forumu (uborabi brskalnik zgoraj), da o Googlu ne govorim. Kar se tort tiče, si tudi oglej naše foto albume, gotovo ti bo kaj všeč.

Pa pohiti, mesec bo hitro naokoli. Mar si niste morali teme izbrati že pred časom?

tulka

modra.vrtnica  

član od: 28.4.2010

sporočila: 46

1. sep 2010 20:30

ja bistvo zakjučnega izpita je v tem da da sem prideš od ideje do donkočne izvedbe ,najboljše bo če uporabiš šolske recepte ki so preverjeni , a že zdej morate nardit osnutke kdaj boste pa imeli izpit ?,tem je pa veliko lahko narediš na temo rojstnega dneva za fantka ali punčko poljubne starosti ,lahko delaš za božič ,novo leto ,veliko noč saj gotovo so vam profesorice povedlale kakšne teme je uporabila prejšnja generacija.,lahko se lotiš lahko delaš recimo na temo jagodne sladice in narediš vse z jagodami ,ali pa se lotiš poročne torte za izdelke ti svetujem da narediš :piškote navadne ali brizgane ,torto , rolado in recimo panna coto , ob tem razmisli tudi to kaj boš poleg izdelkov postavila na mizo da ne bo preveč prazno ,naprimer za rojstni dan za žensko lahko poleg izdelkov postaviš vazo z rožami ali pa za otroka na mizo položisš nekaj igrač modra.vrtnica

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

1. sep 2010 20:57

Jaz bi pa izbrala Valentinovo

sweety

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

2. sep 2010 18:38

Mislim, da je najbolj pomembno da za osnove (testa, kreme) uporabiš šolske recepte, saj po tem te bodo ocenjevali, dekoracija z marcipanom, tičino, smetano itd. bo pa samo pika na i na temo, ki si jo boš izbrala. V tem izpitu bodo preverjali, koliko osnov znaš in kako, jih na več načinov uporabiš...pretvarjaš glede na velikost pekačev. Pa tudi čistoča je zelo pomembna.

lp, Saša

Mir in dobro!

pikapoka18  

član od: 1.9.2010

sporočila: 25

2. sep 2010 18:49

ja na žalost moramo že sedaj narediti osnutke,saj nas že konec septembra čaka odhod na delovišče. Zelo mi je všeč vaša ideja " modra.vrtnica ". Oziroma od vseh je zelo privlačna ideja oz. tema, me zelo privlači kaki rojstni dan za otroka. Je res, da izpit imamo zato, da pokažemo svoje ideje,znanje... Teme si nismo morali izbrati že pred časom saj smo izvedeli šele s 1.9., da bomo morali narediti izpit. Sicer sem pa brskala po receptih že med počitnica in mislim,da se bom odločila,da bom naredila za majhno punčko,ki bi praznovala rojstni dan. Naredila bi torto na kateri bi bila mogoče Kitty ali pa kaj podobnega,še premišljujem. Ne vem pa katere piškote naj vključim zraven + dve sladici. Saj so vse odlične in lepe na zgled. Še za kaki lep komentar bi vas prosila. Zahvaljujem se vsem,ki ste mi svetovali. Res vam hvala.. pikapoka18

pikapoka18  

član od: 1.9.2010

sporočila: 25

2. sep 2010 18:53

Glede tečine mase hm..no meni ni najbolj pri srcu,ker je zelo sladko.. jaz nikoli ne uporabljam tečine mase in ne marcipana,največ uporabljam smetano,ki jo seveda kdaj tui obarvam. Mene je glede tega izpita zelo strah saj noben niti ne ve kako poteka,zato sem se zatekla na ta forum ker tu vem da imate zelo dobre nasvete in ideje. ne rečem da sem jaz brez idej,vendar jih imam toliko da se težko za kako odločim. sicer sedaj vem da bom naredila za majhno punčko, ki bi raznovala rojstni dan. Je mogoče kdo šel že mimo tega izpita , mogoče ve kako poteka? pikapoka18

modra.vrtnica  

član od: 28.4.2010

sporočila: 46

2. sep 2010 20:48

pikapoka18 saj me lahko tikaš ker sem junija končala zakjučni izpit za slaščičarja , svetujem ti da točno določiš starost punčke izpit so sošolci opravlji junija in to je potekalo tako piškote so spekli že prej ,ostale sladice pa so naredili šele junija v dveh dneh prvi dan narediš osnovne stvari drgug dan pa sledi okraševanje tort in izdelkov ,potem je bilo potebno mize odleči z belo folijo za prekrivanje vrta potem pa na mizo daš prt ter izdelke ter ostale predmete na temo zakjučnega izpita potem pa je razstava izdelkov na katero so bili povabljeni tudi starši in ostali obiskovalci ti te mogoče kaj sprašujejo ,potem moraš pa še pripraviti še dokumentacijo za zakjučni izpit ,glede izdelkov pa ti svetujem lincerje ,ki naj bolj majhni ali pa se lotiš brizganih keksov potem lahko narediš pannna coto pa rolado lahko narediš če te pa še kaj zanima mi pa pošlji zasebno sporočilo modra.vrtnica

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

2. sep 2010 21:30

Sicer nisem slaščičarka (po profesiji), pa vseeno. Omenila si, da bi pripravila torto Hello Kitty, če sem prav razumela. Ali lahko oz. je dovoljeno, da tudi sami kupite kakšne okraske za na mizo ipd. Lahko potem narediš torto in dekoracijo v stilu Kitty - dobijo se prtički, kozarčki, baloni, krožniki... Pa tudi ostale sladice bi lahko naredila v tej rožnati barvi - panna cota - lahko bi zamenjala z jogurtovo strnjenko (z okusom jagode) in okrasila z jagodami. Upam, da sem kaj pomagala! Lp! Moycaa

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

2. sep 2010 22:10

Ne poznam sistema izpita - ali morajo biti recepti klasični, pečete iz sestavin, ki so na voljo v šoli? Kaj pa kakšna bolj alternativna varianta - rojstnodnevna zabava z bolj zdravim pecivom - iz polnozrnatih mok, sadja, z agavinim sirupom, medom, obarvano le z naravnimi barvami ipd. ali pa še večji izziv - rojstnodnevno pecivo za alergika? Kakorkoli - veliko sreče! Dobrojedka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti