Ali kdo ve za bananino rezino, katero strežejov gostišču smogovc

sahara  

član od: 23.1.2009

sporočila: 3

tema odprta - 31. avg 2010 16:52 | ogledi: 7.035 | odgovori: 6

Zanima me recpept bananine rezine, ker jo tam strežejo to je v Zrečah pod roglo.

POsebnost je ta da je biskvit pečan s celo banano, ampak testo je temene barve, no ni čisto navaden biskvit.

Če kdo ve naj mi odpiše.

Hvala,

Lp, labodka

sahara

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. sep 2010 8:18

Mi ori Smogavcu vedno jemo Solnograške žličnike. So najboljši v Sloveniji in še širše. No sej drugod jih niti ne delajo , grozno redki so pri nas tako da ti priporočam, da jih kdaj probaš. Žal za bananine rezine ti pa ne morem dati nobene ocene. lp hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. sep 2010 8:36

Tule se je že n-krat pojavilo vprašanje v stilu: bila v gostilni xy in jedla to-in-to in je bilo fajn a ve, kdo, kako se tista jed naredi? Jasno da obstajajo ljudje, ki vedo, kako se to naredi. Delajo točno v tistem gostinskem obratu, kjer se to jed tudi postregli. Ergo, zakaj, za božjo voljo ne vprašajte kar tam? Ker, kaj je pa tako neverjetno težkega, kot reči natakarju, da tale jed je pa res super, kako se pa to naredi, a se lahko pohvali tistega, ki je to naredil? Pa da beseda besedo in smo v diskusiji. Ker ga ni in ga ne bo čez živo besedo in sogovornikom, ki je s tabo v istem prostoru (tega masa komunikacijskih sredstev ne more preseči in prav je tako). Take pohvale namreč spadajo v osnovno spodobnost obiskovanja gostinskih obratov. Da ne rečem, da gre za mali prispevek slehernika k temu, da se nivo gostinstva dvigne. Ker nivo kuhanja in konditorstva se bo dvignil v tej deželi, ko bodo kuharji in kondidotrji imeli imena in obraze in bomo vedeli, kdo je chef in kdo je glavni za sladice in kaj nam te osebe danes priporočajo. In če grem nazaj na izvorno: pa saj ga ni čez gušt, ko greš večkrat probati tisto sladico in se lepo zabavajo brbončice in malo razmišljaš, kaj je notri in kako se to naredi? In potem pohvališ. Ker, da smo si na jasnem, tudi ko ti bodo povedali recept do zadnje pike, doma nikoli ne bo nastal tak izdelek, kot nastane na tisti lokaciji. Doma lahko nastane drugačen, lahko celo bolj okusen, ampak cela dramaturgija od izleta in obiska gostinskega lokala v kraju - to je pa vendar neprecenljivo. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. sep 2010 8:54

hedonist je napisal/a:
Mi pri Smogavcu vedno jemo Solnograške žličnike. So najboljši v Sloveniji in še širše. No sej drugod jih niti ne delajo , grozno redki so pri nas tako da ti priporočam, da jih kdaj probaš. lphedonist

 

Loni Makaroni

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. sep 2010 13:23

Točno to sem mislil, Multi in ti so pri Smogavc odlični . lp hedonist

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. sep 2010 17:43

Ja Multi, morda pa le nisi tako zatežen, kot je bil prvi vtis.....zdej če so ti všeč Solnograjski žličniki pol znaš bit še kar v redu model pa tudi nekaj pojma imaš o kulinariki. Te bom še malo čekiral . hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti