Modelčki za gobice in breskvice

kokr  

član od: 30.8.2010

sporočila: 16

tema odprta - 30. avg 2010 18:30 | ogledi: 13.170 | odgovori: 11

Živjo imam vprašanje za vse tiste ki hodite v trgovino pekarrna vrhnika tam kjer imajo pripomočke za peko, ali tiste ki hodite v trgovino sve i svašta. Zanima me ali ste kje že zasledile modelčke za gobice ali breskvice tako da ne bi bilo potrebno delati kroglic, namreč zadnjič pri zdravniku v čakalnici sem zasledila pogovor dveh žensk očitno veliko pečeta ena celo za prodajo in ravno tista je omenila da tega peciva speče največ in da ima model pa mi je bilo nerodno vprašat kje ga je kupila,zato ker je nevljudno vleči na ušesa. Hvala in pozdravćek

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

31. avg 2010 22:08

V ponedeljek sem bila v Sve i svašta in tega nisem videla. Poglej v katalog, ki ga imajo na netu, če to sploh držijo. Poskusi še pri Kreku v Lescah. http://www.mojalbum.com/tajda/kulinarika

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

31. avg 2010 22:27

Tudi v Lescah jih jaz še nisem videla, pa sem velikokrat tam. Grem v četrtek spet verjetno, pa bom vprašala.

Nena

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. sep 2010 9:53

kaj pa ce uporablja manjso zlico za sladoled, izrezovanje pesk, ali kaj podobnega? Ni nujno da je modelcek res namenjen breskvicam.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

1. sep 2010 12:00

Ma meni ni kej preveč jasno kako naj bi ta modelček zgledal. Ker, ko delam breskvice je treba narest eno lepo kroglico, ki je enakomerno narejena, se lepo sveti, skratka lepa kroglica, ne da se to anrest kr tako, kot če bi človek sldoled zajel z tistim za delat kuglice. sploh pa je pri breskvicah po mojem mnenju res kar precej dela.Mogoče še najmanj pri valjanju kuglic, ampak pri izdolbenju le teh, pa pri sestavljanju z filo oz maso, pa pri barvanju, pa "namakanju" v sladkor,... Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

1. sep 2010 12:47

Nauk te zgodbe: kdor jezika špara, kruha (modelčkov) strada. sara

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. sep 2010 11:23

Ko sem hotela oblikovati enake kukije, sem uporabila žličko za kavo. Manjša je od sladoledne, nima sistem za izpadanje.

To je polkrogla žlica na dveh žicah in se uporablja za doziranje espreso kave. Imajo jo v Sparu, Merkurju.

Tista velika sladoledna žlica pa je namenjena doziranju riža in krompirja v lepe kupčke in je še večja do sladoledne.

 

F r i n a

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

3. sep 2010 14:33

Za dolbljenje breskvic je meni najljubši tale pripomoček, kupljen 1x poceni v Lidlu ali v Hofru:

za_breskvice_595

Nena

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

3. sep 2010 18:57

Tale pripomoček, ki je na sliki od nb je itak vsestranski. Tudi sama ga uporabljam za dolbljenje breskvic, paradižnika, bučk pa še kaj bi se najdlo. Mislim, da najcenejši nakup do sedaj, pa tako zelo vsestranski Petya

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

4. sep 2010 14:47

Ampak te polovičke so tako enakomerno velike, da bi človek rekel da so pečene v modelčkih. Na tržnici večkrat gledam male breskvice, ki jih prodajajo kmetice in sem skoraj prepričana, da morajo obstajati modelčki za to - SAMO KJE DOBITI? Hobotka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti