Zdravniški pregled ob zamenjavi delodajalca

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. mar 2015 20:16

SMARTY1 je napisal/a:

Dari, vsa skrb je odveč.

Kartico zdravstvenega zavarovanja boš dala, da bo zdravnik videl morebitne bolezni, ali druge zaznamke, za katere zdravnik pri zdravniškemu pregledu ne bo opravil preiskav, so pa zabeležene v tvoji kartoteki. Upam da sem razumljivo napisala, in da vsaj približno veš kaj hočem povedati.

Pa srečno ! 



SMARTY1

 

Pa saj na kartici ni zapisov o boleznih, to je v kartoteki.

jade

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

5. mar 2015 20:18

Razumem.Pač zaradi podatkov.Hvala.

dari

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

5. mar 2015 20:22

jade je napisal/a:

SMARTY1 je napisal/a:

Dari, vsa skrb je odveč.

Kartico zdravstvenega zavarovanja boš dala, da bo zdravnik videl morebitne bolezni, ali druge zaznamke, za katere zdravnik pri zdravniškemu pregledu ne bo opravil preiskav, so pa zabeležene v tvoji kartoteki. Upam da sem razumljivo napisala, in da vsaj približno veš kaj hočem povedati.

Pa srečno ! 



SMARTY1

 

Pa saj na kartici ni zapisov o boleznih, to je v kartoteki.



jade

 

 

Jade, na kartici je vse, tudi katera zdravila redno uporabljaš.

SMARTY1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. mar 2015 20:34

Smarty, jade se heca, no..

Vendelina jr.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. mar 2015 20:35

Ni res, da je gor vse. Diagnoz ni. So pa podatki o zdravilih, ki si jih dvignil v lekarni, in o tehničnik pripomočkih.

Iz strani ZZZS:

Z vročitvijo kartice zavarovana oseba omogoči zdravstvenim delavcem elektronski dostop do podatkov o:

zavarovani osebi (ime in priimek, naslov, spol, datum rojstva),zavezancih za prispevek (registracijska številka, naziv, naslov, vrsta plačnika prispevka),obveznem zdravstvenem zavarovanju (veljavnost zavarovanja),prostovoljnem zdravstvenem zavarovanju (zavarovalnica, vrsta police, veljavnost zavarovanja),izbranih osebnih zdravnikih (splošnem zdravniku, pediatru, zobozdravniku, ginekologu),izdanih medicinsko-tehničnih pripomočkih,izdanih zdravilih,prostovoljni opredelitvi za posmrtno darovanje organov in tkiv za presaditev.

 

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. mar 2015 20:37

Aja, glede na to koliko zdravstvenih kartic gre čez moje roke vsak dan bom pa ja vedela kaj je gor.  Včasih so gor tudi ostanki od hrane ali barve od kavbojk....

jade

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

6. mar 2015 11:44

Jade ali res drzi naslednje: ce si zaposlen v tujini, sedez bivalisca pa imas se vedno v Sloveniji in tudi zdravniske storitve koristis v Sloveniji, ali  so potem res vsi racuni za opravljene storitve izstavljeni na ZZZS v tujini in ti dejansko ni treba placevati dodatnega zavarovanja pri nas?

Glede na tvoj zapis zgoraj si te predstavljam kot eno zelo prijazno medicinsko sestro . Hvala za odg.

svenska

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

6. mar 2015 14:02

Svenska, ali plačuješ obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje v Sloveniji (ZZSS oz. dopolnilne zavarovalnice)? Če je odgovor ne, potem seveda tudi stroškov ne krije naš ZZZS. Kaj ti plača zdravstvena zavarovalnica v tujini pa je odvisno od tega, kakšno zavarovanje plačuješ.

 

Še primer: slovenski državljani, ki so zaposleni pri določenih EU institucijah v Sloveniji (primer: Evropska komisija) ne plačujejo zdravstvenega zavarovanja v Sloveniji (čeprav živijo in delajo v Sloveniji) in so zato kar se tiče našega zdravstvenega sistema samoplačniki. Plačajo sami, nato pa stroške dobijo povrnjene (ne v celoti!) preko zavarovalnice v Bruslju.

 

Smarty, to kar je napisala Jade drži. Podatkov o boleznih na zdravstveni izkznici ni.

bybyka  

član od: 4.4.2007

sporočila: 17

6. mar 2015 15:16

Pozdravljeni,

ali lahko še meni razložite: v novembru 2014 sem opravila zdravniški pregled (plačal delodajalec) delala pri njemu dobra dva tedna, nato končala (neskladja glede pogodbe) dobila novo zaposlitev pri drugemu delodajalcu in ali je potrebno zopet opravljati nov zdravniški pregled ali lahko prenesem staro potrdilo. Saj za zdravniški pregledi podobne zaposlitve delajo verjetno enak ali vsaj podoben pregled, zato mislim da ga ni potrebno ponovno opravljati!!!

Lep dan

bybyka

bybyka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. mar 2015 8:18

Vsak delodajalec napiše svoje zahteve glede delovnega mesta in zdravnik mu mora potrditi, da je v trenutku zaposlitve delavec sposoben to delo opravljati glede na njegove zahteve in glede na stanje delavca. Novo zdravniško potrdilo je potrebno. Razen če gre delodajalec v riziko in pravi, da velja staro, ki pa nima roka veljavnosti. Je samo potrdilu naročniku.

Ob tem naj povem, da sem pred veliko leti kot mlada deklica morala obvezno opraviti ginekološki pregled, da sem lahko delala na DM v računovodstvu v zelo ugledni slovenski firmi, kjer sem še danes in me niso več pregledovali na ta način. Sem bila besna ko ris in sem se upirala, ampak mi je dohtar povedal, da mi drugače potrdila ne bo dal. Aja, pa sem že bila v delovnem razmerju.

To zgodbo pripovedujem ob vsakem 8. marcu kot primer spolne diskriminacije. Še danes se mi zdi nedopustno.

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti