Pravi čaj

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

tema odprta - 27. avg 2010 15:41 | ogledi: 6.192 | odgovori: 16

Ali se kje v Ljubljani dobi večje količine spodobnega pravega čaja po sprejemljivi oz. ugodni ceni (npr. 1 kg čaja za 10 do 20 evrov)?

V tujini je to kar običajno v kakšni trgovini z indijsko ali kitajsko hrano.

Pri nas pa imajo Cha in Čajna palača kar zasoljene cene – no, če kupuješ 10 dag še nekako gre, za večje količine pa so cene pretirane.

rdkapica

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

27. avg 2010 15:55

Še eno vprašanje oz. prošnjo imam, a ne vem kam, naj jo zastavi oz. kje naj iščem odgovor:

 

Meni pokaže samo prvih 20 tem. Kako pridem do starejših tem?

 

 

rdkapica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. avg 2010 21:16

rdkapica je napisal/a:
Ali se kje v Ljubljani dobi večje količine spodobnega pravega čaja po sprejemljivi oz. ugodni ceni (npr. 1 kg čaja za 10 do 20 evrov)?V tujini je to kar običajno v kakšni trgovini z indijsko ali kitajsko hrano.Pri nas pa imajo Cha in Čajna palača kar zasoljene cene – no, če kupuješ 10 dag še nekako gre, za večje količine pa so cene pretirane.rdkapica

Po mnenju prijatelja, pivca čajev, je v kilogramskem pakiranju Droge zelo dober črni čaj. Meni soebno je za vsakdanjo rabo povsem (oz. zelo) dober črni čaj v filter vrečkah (škatla s 50 vrečkami) v Lidlu.

Drugo vprašanje pa postavi v temi Vprašanje za Jerneja.

rimljanka

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

27. avg 2010 21:41

To z Drogo lahko kar potrdim. Po mojem okusu trenutno najboljši na našem trgu.Sicer je žal za razred slabši od tistega, ki ga je nekoč Emba prodajala v čisto navadnih kuhinjskih vrečkah (oba orange pekoe). Ti iz Čajne imajo vsi nek suh oster okus, ki meni ne potegne. Ko je pomešan z mlekom, mora imeti čaj mehak čokoladni okus. Sergej C

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

1. sep 2010 19:07

Cena je eno, kvaliteta je drugo. Ljubitelj in poznavalec bo cenil pravi čaj. Tako kot velja za whisky. karajan

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

1. sep 2010 21:11

Cena ni garant kvalitete. Mogoče na bolj razvitih trgih, kar pa Slovenija niti slučajno ni. Dvomim, da nas je v Sloveniji več kot sto, ki po okusu ločimo vsaj štiri osnovne čaje. Če sem iz twiningsa prešel na embo in potem na drogo, potem verjemi, da to ni slab čaj - vsaj zame. ;) Bi pa pil kamelio, če bi kje dobil. Sergej C

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. sep 2010 21:57

Sergej C je napisal/a:
Cena ni garant kvalitete. Sergej C

Se zelo strinjam, čaj pa nabavljam v Čajnici, so zelo prijazni in pošiljajo tudi po povzetju, kar je meni pomembno, jemljem pa že leta Lapsang Souchong in ta rdečega Formosa finest OOlong, bi zelo rada kakšen cejlonski čaj, ampak se tudi tu zal strinjam s Sergejem C. Tudi Darjeeelingi me ne prepričajo.

Sicer nisem kakšna poznavalka, ampak tako kot se eni nalivajo s kavo, se jaz s čajem.

Me je pa malo razočarala sosednja Palais des thes, sicer mi je všeč njihova brošura in tudi darilni kompleti z dvanajstimi dozicami čaja za poskušnjo, enega sem dobila za darilo in sem si vestno zabeležila kaj mi je všeč in kaj ne, pa zdaj vsakič, ko pridem v Ljubljano in do tistega konca tudi kupim kakšnega od favoritov, kakšnih presežkov pač ni. In seveda sem tudi tam enkrat vzela svoj vsakdanji Lapsang Souchong, celo v dveh variantah. Obe sta bili občutno dražji (tisti ta bolj imeniten je bil sploh zanič) in neprimerno slabši kot ta, ki jo kupujem dvoje vrat nazaj.

Me pa zelo zanima, kje se da kupiti ta Drogin čaj v kilskem pakiranju. Ker čeprav ima Droga domicil v moji občini, v naših trgovinah lahko kupimo samo razdišane vrečke. Občasno sem v Ljubljani in mi bo koristil tudi nasvet kje tam kupiti ta čaj.

Pa hvala za nasvet un informacijo.

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

1. sep 2010 22:08

Nola, po moje Droga Kolinska na Kolinski ulici 1, kjer je industrijska trgovina.

rimljanka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. sep 2010 22:20

Hvala rimljanka, pa verjetno celo pošiljajo po povzetju, bom pogledala, drugače pa naslednjič malo na Kolinsko pol pa v Orto bar.

 

nola

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

1. sep 2010 23:17

nola a si lapsanga mogoče kdaj uporabla tud za kakšno "marinado" čisto mimo poti vprašam, ker mene mika, samo še nisem, pa me zanima če je že kdo kdaj' _tmickena_

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. sep 2010 23:38

Ne, a veš da nisem, če ga boš ti, bom zelo vesela če boš poročala o tem.

Ga pa poleti namočim čez noč v hladno vodo, zjutraj precedim in hladnega pijem čez dan.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti