Pravi čaj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. sep 2010 6:15

nola je napisal/a:

......................drugače pa naslednjič malo na Kolinsko pol pa v Orto bar.nola

Zmenjeno.

rimljanka

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

2. sep 2010 7:44

rimljanka je napisal/a:

Nola, po moje Droga Kolinska na Kolinski ulici 1, kjer je industrijska trgovina.

rimljanka

 

A niso zdaj čaji 1001 cvet v lasti Žita? Če se ne motim, jih je Bavčar prodal  in niso več del Droge Kolinske. Torej verjetno ta trgovina ne bo pravi naslov za nakup črnega čaja.

Katja D.

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

2. sep 2010 11:10

nola je napisal/a:

Ne, a veš da nisem, če ga boš ti, bom zelo vesela če boš poročala o tem.

nola
No pa bom poskusila enkrat ;) bom seveda tudi poročala! Nimam niti kej zgubit, razn pridobit! ;) _tmickena_

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

2. sep 2010 11:45

Drogin se po Ljubljani baje dobi v merkatorjih. V našem lokalnem ga ne držijo in mi ga naročijo. Nola, vprašaj kar doma, če ga lahko naročijo še tebi. Dejansko ga samo vzamejo, ko pride potnik naokrog. Kvaliteta je vsekakor stvar okusa in me zdaj kar malo skrbi. Takrat, ko čaja ni bilo nikjer za dobit, so ga nam znanci in neznanci nosili s potovanj in od vseh je ostal nepopit samo twiningsov Lapsang Souchong - tebi je pa prvi. Glede obsežnosti sveta čajev, bi se kar strinjal s Karajanom, čeprav bi ga vsaj po obsegu rajši primerjal s svetom vin. Kljub temu, da celo življenje pijem vse kar se da pokusit od čajev, me vedno znova kakšen preseneti. Pozimi sem na Madagaskarju pil doma pri nekem Kitajcu tak jasminov gunpowder, da se ne da povedat. Harmonija okusov zadeta v nulo. Tako je bil dober, da nisem mogel nehat in sem se pošteno predoziral s teinom, pa mi jasminovi čaji sploh niso všeč. Sergej C

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

2. sep 2010 14:25

Sergej C, hvala za nasvet, se bom poskusila zmenit v naši trgovini.

Glede Lapsang Souchonga se mi zdi, da je pa takole: prvič marsikomu že osnovni, dimasti okus ne odgovarja, drugič se pa med seboj zeelo razlikujejo. Meni je tale iz Čajnice zelo dober, iz Palais di the pa sploh ne, čeprav je več kot enkrat dražji. Mogoče tudi Twiningsov ni dober, ali pa enostavno ni po tvojem okusu.

Še dobro, da je čaja toliko vrst, da lahko vsak najde svojega.

nola

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

2. sep 2010 15:56

Nekaj bo na tem Nola, ker pri nas smo ga soglasno označili za kranjsko klobaso s prešvicanimi štumfi in je ostal na častnem mestu nepremagljivega. Sergej C

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti