Oblačilni report za jesen-zimo 10-11

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

8. sep 2010 17:39

Bravo Spagon, se podpišem pod tole . Tudi jaz imam dolge, blond lase, pa znam razmišljat s svojo glavo, tudi v mojem delovnem okolju vedo, da se lahko name vedno zanesejo. Moje delo je zahtevno in je kljub mojim dolgim blond lasem zelo dobro opravljeno. Že dolgo več ne velja mit, da ženske s takšnimi lasmi ne jemljejo resno ...tu pa tam se najde še kakšen primitivec ... Mayisa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. sep 2010 19:12

Sem blond, natur (zadnjih nekaj let "skoraj" natur) in kratkih las. Ko sem bila še zaposlena, sem imela odgovorno, poslovodno delo in jemali so me resno. In kot berem, Vendelini ni prišlo na misel namigovati, da ste dolgolaske trapaste. Le v svoji maniri modne gurujke (glejte dolge strani odzivov njenih navdušenk) pove - kar sicer govorijo tudi modni svetovalci po tujih revijah, da za ambiciozno zrelo žensko v poslovni sferi, blond loknice, spuščene po hrbtu, niso prava izbira. Kot niso prozorne bluze, luknjčasti topi, mini krilca in sandalce z 10cm petami. Vsak se pa odloča po svoje in kot tudi s kravato neprimerne barve lahko postaneš generalni direktor, si verjetno tudi s frizuro birmanke lahko spoštovan in cenjen. Samo da je morda malo težje in malo bolj počasi. Lisa

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

8. sep 2010 19:47

Nikjer ni govora o loknih (kot Lisa pojmuje frizuro birmanke). Predstavljamo si lahko tudi strogo počesane speglane blond dolge lase (kot na moji hčerki), ki na svoji sferi raztura. Barbra

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. sep 2010 20:13

Pa ja, saj se ve: v ameriških filmih so ta žleht punce vedno s precej temnimi lasmi, one pridne in oh in sploh primerne za ožent in in za eno čudo drugih stvari so pa po difoltu svetlolaske (si ne upam napisat blond, da se ne bi kdo kaj spotikal ob moje pisanje )

lp

cervus

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

8. sep 2010 21:42

Ja, pa angeli so tudi blond... Barbra

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. sep 2010 21:50

Res je - edini, ki je bil brinet, je šel pol v podzemlje.....

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. sep 2010 22:44

...pa na vseh "makeover" šovih, ženskam drastično porežejo lase. Kratki lasje so  super. 

Zato sem jaz zaprisežena kratkolaska.  No ja, s svojimi lasmi si kaj drugega itak ne morem izmisliti.

 

 

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2010 7:17

Hja, je Lisa povedala bolje, kot bi povedala sama. Je pač tako - petindvajset in kakšno leto čez in kaki dve leti od diplome - takrat se človek še uči in ga ta ko dojema tudi službena okolica. Nihče ne dvomi v sposobnost človeka, da misli s svojo glavo - edini kavelj tu je, da eni potem dobijo manj priložnosti, da to tudi pokažejo. Ker človek se sprijazni s tem, da se najprej uči in si ustvarja dom, potem pa hoče tudi priložnost za kaj več. In oblačila, ki bi bila rada seksi, pa so vulgarna, vlečejo nazaj in zmanjšujejo priložnosti. Pa predolgi lasje tudi (blond ali črni, ključna beseda je predolgi). Dolgi lasje (to je pa od pet centi čez ramo naprej) so lahko še tako lepi in negovani, ampak v karierni kodi ne pomagajo. Enostavno to enačimo z "mladostjo" - beri: premlad za kaj resnega. Še bolj seksitično in politično nekorektno je seveda to, da ljudje (obeh spolov) mislijo, da so punce z dolgimi lasmi verjetno "punce, ki kuhajo kavo" ali "pa punce iz fotokopirnice." Skratka nekaj, za kar ni treba imeti ne faksa in tudi ne posebej pametne glave. Sama sem videla, kako je človek z univerzitetno izobrazbo naročil magistrici (32 let, dolgi lasje), da naj nekaj fotokopira. In smo potem potrebovali petnajst minut, da smo njega naučili manir in dve ure, da smo potolažili njo. Ona ima sedaj, jasno, krajše lase (do ramen) in je seveda obredno sesula tistega prostaka (se mi zdi, da večkrat). Če imate blazno rade dolge lase in bi rade kariero, lahko seveda poskusite s kakšno flamenco-figo in rdečimi ustnicami in seksi sivim kostimčkom (pencil skirt do kolen) in vam seveda ne bo treba do fotokopirnice, ker je tak stajling zelo edgy. V nasprotnem primeru pa ja. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 09. 2010 07:18

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

9. sep 2010 10:01

Vendelina jr. je napisal/a:
Še bolj seksitično in politično nekorektno je seveda to, da ljudje (obeh spolov) mislijo, da so punce z dolgimi lasmi verjetno "punce, ki kuhajo kavo" ali "pa punce iz fotokopirnice."
Ti to resno? V mojem okolju tega (hvala bogu) ni, ampak okej, če rečeš, bo že res. Glede dolgih las pri ne-več-najstnicah se nekako strinjam s tem, da daljši delajo bolj slabo uslugo oz. da so redke ženske, ki jim dolgi lasje res pristojijo. (Been there, done that.) Ampak enako slaba varianta je pa fantovska frizura. Tudi pristoji redkim damam. Dolžina do ramen in striženje, ki pristoji obliki obraza in strukturi las, pa si na konju! sara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. sep 2010 10:39

Hja, sara, žal je tako. Tudi v najbolj navidez nobl družbah najdeš maso prostakov in drugače omejenih primerkov. Se strinjam s tabo glede las. Zelo kratki lasje gredo samo na lepotice tipo Halle Berry ali pa na tak karizmatične kot je Annie Lennox. Če pa punca nima kvalitet omenjenih dam, se ponesrečeno približa verziji Sonje Lokar. In iz teh razlogov so mid-long hair tako zelo uporabna zadeva Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti