Oblačilni report za jesen-zimo 10-11

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

10. feb 2011 9:08

Kaj menite o mineralnih podlagah? Sama sem si kupila mineralni puder, pa se nikakor nisem mogla spoprijateljiti z njim. Se mi zdi, da izsušuje mojo kožo, pa še nek ekcem sem fasala in sumim prav to mineralno kozmetiko. Sem se vrnila nazaj na tekočo/kremno podlago. Čarli08 Sporočilo je spremenil(a) Čarli08 dne 10. 2011 11:47

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. feb 2011 10:33

Minerali ti niso naredili ekcema or whatever.

Nečistoče, alergije, pokanje žilic itd...tega ne dela dekorativna kozmetika. To dela do neke mere genetika od ene točke naprej pa napake v negi kože. Koža, ki je poškovodovana, slabo negovana in kar je še tega, pa tudi z dekorativno kozmetiko slabo odreagira.  Take stvari se običajno popravljajo in vzdružujejo pri kozmetičarki, če pa to ne pomaga, se da pa pri dermatologu.

In če se recimo še da na nikoli videno kaj svetovati - recimo, če mi nekdo pove svoje mere in barve se da iz tega ustvariti neko sliko in povedati kakšni kroji ja in kakšni ne - se takole on-line ne da kaj kvalitetnega reči za kakršnokoli težavo s kožo. 

Glede mineralnih pudrov - jaz jih začnem uporabljati takrat, ko je dnevna temperatura konstantno nekje nad 15 stopinj celzija (skratka, v toplem delu leta), medtem ko uporabljam tekoče v hladnem delu leta. Z obojim sem zadovoljna.

Vendelina jr.

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

10. feb 2011 11:53

To mi je jasno, da se ne da svetovat - zanimalo me je samo mnenje ... ga bom prihranila za toplejše dni, pa bomo videli kaj bo. Čarli08

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

10. feb 2011 13:21

Imam mineralni puder v prahu, ki ga uporabljam na tekočo (nemineralno) podlago in nimam pripomb. Celo nasprotno, videz kože je dosti bolj naraven in enakomeren kot pri drugih pudrih v prahu.

motovilčica  

član od: 29.12.2009

sporočila: 231

10. feb 2011 16:42

če je tema že zašla na ličila, bom pa še jaz pristavila svoj piskrček . Kje v Ljubljani ali na Gorenjskem bi se lahko naučila ličiti svojim letom, koži, obrazu in sploh sebi primerno? motovilčica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. feb 2011 18:24

V vsakem kozmetičnem salonu, ki da kar nase, imajo tudi ličenje in to ženske naučijo.

Vendelina jr.

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

12. feb 2011 16:31

http://www.soliver.de/Casual/wo_ko_kl_casual,defaul oblekica, olivno-zelene barve (tretja vrsta, tretja oblekca). Zelo všečna, čeprav mogoče malenkost premladostna; ampak...dobro, včasih si tudi "tastare" lahko kaj tako modnega nataknemo, a ne? Kobinirala bi s črnim pulijem z dolgimi rokavi (da zakrijem bledico rok in ne več najbolj napete tricepse), črne nogavice, 40 denske (mat ali z večjim deležem lycre?) ...me pa zelo begajo čevlji...balerinke so prenežne (probala in mi ne "sede"); verjetno da bi šle kakšne z malo bolj grobo visoko peto zraven...ker pa sama tega ne nosim, me zanimajo primerni čevlji brez pet... Ima kdo (in seveda Vendelina) kakšno dobro idejo? Desanka Sporočilo je spremenil(a) Desanka dne 12. 2011 16:33

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. feb 2011 17:33

Desanka, tisto, kar jaz gledam v tretji vrsti tretje...ni zeleno, je dvobarvno sivo-črno. Je pa četrta v tretji vrsti zelena (s tem, da je tisto bolj reseda-žadasta barva, vsaj na mojem ekranu tako deluje).

Te jersey oblekice (če so iz tega sli kakšnega podobnega materiala, ki je tudi malo elastiš), se pozimi nosijo v komibninacijami s črnimi legicami (pajkicami) in bodisi muškteriskimi škornji (nizkopetna varianta je supe) ali pa z gležnarji z visoko peto (če si karakter za tak čevelj, čeprav se mi zdi, da se nekako z visokimi petami ne ujameš najbolje).

Pri legicah imaš pa tudi več vrst, glede na debelino materiala (pozimi so debelejše in so že iz materiala, kot so bile včasih špichoze, pa tudi iz svetlečega materia se najdejo). Jaz sem jih večino kupila v Zari.

Vendelina jr.

Desanka  

član od: 15.6.2007

sporočila: 134

14. feb 2011 17:55

http://www.soliver.de/Ballonkleid/14.101.82.5101,de (pravi link oblekice) Super. Hvala ti. Vedela sem, kdo ve. Mi je pa samo nekaj...ta oblekica ni iz jersyja ampak (hmm...kako se temu materialu reče?) iz bolj tanke, kot žamet brušene svila (joj, ne križaj se preveč, nad mojim izrazoslovjem, saj če ne veš, kaj je, potem ti tudi gugelček pri iskanju prave besede ne more pomagati). Vem pa, da ti veš, kaj to je. Samo še zlikat to čudo od obleke je potrebno in bom nared. Malenkost drugačna. Modno punčkasta. Desanka Sporočilo je spremenil(a) Desanka dne 14. 2011 19:28

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. feb 2011 21:12

Material je 76% volne in 24% svile.  Te pa opozarjam na kroj: tole je ballonkleid, oziroma ima obleka kroj v obliki črke A in potem je spodaj z elastiko spodvihana noter.  Ta kroj je pa, hm, škatljiv za čisto vse postave, ker na tak kroj krila/obleke je treba imeti noge do vratu in mora imeti dama dovoljenje za nošnjo težkega orožja....drugače se stvar zna sfižiti.  Ker na tisto se da obuti samo balerinke in pajkice in čisto nič drugega. In pri nošnji se ne sme non-stop popravljati tistega krilnega balona (pa večina žensk točno to počne).

Jaz bi na tvojem mestu iskala raje kaj z manj zahevnim krojem. Meni je bolj simpatilna tista slivovo modra oblekica iz prešnjega linka.

 

Recimo, takole bi naredila

Recimo, tale tunika se super kombinira s pajkicami različnih debelin in lahko zraven kombiniraš od škornjev do balerink.

Lahko pa tole kobminiraš tudi s črnim pencil skritom

http://www.soliver.de/Kleid/21.012.82.5077,default,

 

Pa tale modra stvar za pomlad je tudi okej nakup. Zraven ti že itak sugerira še ustrezne pajkice za zraven. Pajkice v kombinaciji s jersey oblekami bodo letos blazno zaželena kombinacija, ker se je to nosilo na Lanvinovi kolekciji za pomlad-poletje 2011, o čemer pripravljam prispevek.

http://www.soliver.de/Kleid/14.101.82.4656,default,

 



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 14. 2011 21:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti