Divjačinsko kosilo

student  

član od: 18.9.2003

sporočila: 7

tema odprta - 6. okt 2003 16:35 | ogledi: 2.877 | odgovori: 4

Lep pozdrav!!!

Prosim za pomoč pri naslednji zagati. Kuhati nameravam srnin hrbet v omaki ... in prosim, če mi lahko priporočite kakšno fino predjed, ki bi sodila k temu. Po možnosti tudi vino in še kakšne ideje za priloge. (zdaj pa izgleda, kot da še nimam ničesar v mislih - ni res, le odprt sem za predloge in nasvete)

Najlepša hvala.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

6. okt 2003 17:10

Lep pozdrav! Za hladno predjed lahko izdolbeš paradižnike ter vanje nabrizgaš skutin namaz, ki ga narediš sledeče: skuto osoli, popraj ter dodaj, malo kisle smetane, česna, peteršilja, mlete paprike, drobnjaka, bazilike, origana... Postrežeš z doma nerejenimi kruhki, ali pa z bageto narezano na rezine. Za toplo predjed pa lahko narediš kakšne toaste, ki jih namažeš z maslom, obložiš s blanširano odcejeno špinačo, na to položiš kolut paradižnika, na to dodaš še dva beluša iz konzerve, ali pa mogože dva storžka koruze, potreseš s mozzarello ter spečeš. Za prilogo lahko narediš: - kruhove cmoke, če boš slučajno izbral kakšno drugo predjed saj se sestavine ne smejo ponavljati (kruh) ali pa - krompirjeve kodre =(krompir skuhaš, pretlačiš, soliš popraš, dodaš jajca, parmezan, zmešaš, daš v dresirno vrečko, na namazan pekač nabrizgaš poljubno, potreseš s parmezanom in spečeš). Če rabiš točen recept povej. Obloga kuhana hruška z brusnicami. LP Saša

sinja  

član od: 24.8.2003

sporočila: 66

7. okt 2003 15:58

Prosim za količine za krompirjeve kodre. Lep dan vsem skupaj! branka žibert

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

7. okt 2003 19:00

Za kodre za 5 oseb Skuhamo 0,80 kg krompirja v slani vodi, odcedimo, prepasiramo, dodamo 6 dag margarine, 3 manjše rumenjake, popramo, solimo po občutku (odvisno, koliko je bila voda slana), dodamo še muškatni orešček ter 1-2 žlici parmezana. Dobro premešamo Damo v dresirno vrečko z zvezdastim nastavkom. nabrizgamo na peki papir (na pekač), potresemo še malo s parmezanom ter pečemo pri 250°c cca 20 min. Odvisno od pečice. Sproti opazujemo, da so lepo zlatorumeni. če nimamo dresirne vrečke pa naredimo žličnike, ki jih potem isto spečemo. Dober tek! saša

sinja  

član od: 24.8.2003

sporočila: 66

8. okt 2003 14:43

Saša, najlepša hvala! Ker imamo v družini jagre in zato velikokrat jemo divjačino, mi taki recepti še kako prav pridejo. LP Branka Sporočilo je spremenil(a) sinja dne 08. okt 2003 14:44:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti