Jota in korenje

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

24. avg 2010 20:49

anaboleyn,jaz bom dala še enkrat toliko korenja kot ga daš ti in verjamem,da bo dobroma kje sm bla k sm tuhtala uporabniško imesarinkorenček bi mi prav pasal ravno kuham golaž za svojega,ki dela cel dan te dniampak je brez korenja,hehe ne javite se tisti prosim,ki v golaž dodate korenje,ker bom zares zmedena sarin

bea  

član od: 29.7.2009

sporočila: 23

25. avg 2010 9:36

Jaz vedno kadar kuham golaž naribam notri korenje, malo za okus in malo za zgostitev. Seveda pretiravat ne smeš, da golaž ni presladek.

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

25. avg 2010 19:13

No pa smo tam,korenje paše torej vsepovsod.Bom naslednjič poskusila tudi v golažuDanes bo pa kar prebranac iz konzerve pa rdeča pesa tako,da ne rabim tuhtati "korenje da ali ne" sarin

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

25. avg 2010 20:37

Tudi v prebranac in pasulj naribam malo korenja, za korenje v joti pa prvič slišim. V golaž pa gresta ena ali dve kisli kumarici, na drobno sesekljani. LP booris

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. avg 2010 21:02

Jaz tudi dajem naribano korenje v pasulj, včasih v prebranac, vedno v chili con carne, v boranijo pa narezano na velike kose; v golaž ne, čeprav ga dajem kar veliko v bolonjsko omako. V joti ga še nisem jedla, pač pa že večkrat v bobičih. Sladek okus korenja me sploh ne moti, navsezadnje je čebula tudi precej sladka, pa kuham golaž iz mesa in čebule v enakih delih. lp, proxima

neznan uporabnik

25. avg 2010 21:17

Jaz dam v pasulj korenje v enem kosu in ga potem, ko je pasulj kuhan, vzamem ven (pojem). K fižolu mi dolgo ni pasal, pač nismo imeli navade dajati korenja k fižolu.Potem sem poskusila in je dobro. Ja, narezano na malo večja kolesa. V joto ga bom dala prvič, ko jo bom skuhala. V golaž ga je moja teta vedno dajala, naribanega, a mi ni bilo všeč. Ga je bilo najbrž preveč. Tudi k bučkam ali kumaram mi ne bi potegnil. Pravzaprav je pa potrebno eksperimentirati. Tudi stročji fižol v solati s čebulo mi je bil tuj. Mi smo ga pripravljali vedno s česnom. Zdaj ga jem na oba načina. japaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. avg 2010 21:23

booris je napisal/a:

 V golaž pa gresta ena ali dve kisli kumarici, na drobno sesekljani. LP booris

 

To se potem imenuje "krokarski" golaž. Vsaj po Ivačiču.

lp

cervus

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

26. avg 2010 0:48

Vidim, da že kar lep čas obdelujete joto oziroma korenček v njej . Tudi jaz dam korenček v joto , ker jemo tudi z očmi in se mi zdi , da je na videz lepša , četudi okusa kak korenček bistveno ne more spremenit.Sem pa danes v Šparu odkrila konzervo jote -ETA .Čeprav sem proti konzervirani hrani sem jo kupila iz golega firbca .Vsebovala je košček prekajenega mesa , kislo zelje , fižol , na kocke narezan krompir in ne boste verjeli , korenček , tudi narezan na kocke , pa še ravno malo ga ni bilo. Lahko rečem , da mi je bila všeč . L p manca51

ariella  

član od: 29.1.2010

sporočila: 16

27. avg 2010 9:11

Sem primorka in vsi družinski člani tudi. Ko je na meniju jota je vedno kažin :) tata zagovarja, da mora korenček bit not, saj potem ni prava jota, mama pa vestno, da korenje ne paše not.... To traja od kar pomnim... Mislim da je korenje zelo hvaležna zelenjava, da ga lahko uturiš prav povsod: v golaž, pasulj, joto, polpete... ariella

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

27. avg 2010 9:28

V joto sicer ne dajem korenček, ga pa naribam v nadev za filane paprike, mesno štruco, čuftice, nadev za sarmo... Skratka, korenček je v moji kuhinji zelenjava No 1.

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti