Bonsalt- sol nove generacije

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. avg 2010 20:27

Hvala Stasafrank, no , zdaj mi je pa že malo bolj jasno vse skupaj. Mi je bilo že ime malo čudno (najprej sem na hitro prebral in sem mislil da gre za ene vrste "bonsai" ) no, pol sem pa videl da je gre za neko sol. To se pravi da gre za še eno natego ! Ne bom kupil . lp hedonist

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

20. avg 2010 20:29

Jao Rimljanka, tudi tebi hvala za pojasnilo. Torej gre za ene vrste razvijalec, ja , tega se pa spomnim, ko smo razvijali filme- najprej razvijalec, pa fiksir , po orenk sprat z vodo.....Ja sam pol je pa to strupena substanca al kaj ? lp hedonist

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. avg 2010 11:08

Že ko smo pri bolj ali manj strupenih substancah, predvčerajšnjim so bili pri moji sestrični monterji s Koroškega.

Za pospešitev dela so zahtevali šnops in Autan.

Šnops so popili in pohvalili, ko so se pa mazali z Autanom, je eden od njih prevrnil stekleničko in polil tekočino po mizi, pokriti s plastičnim prtom (takim trpežnim, ki ima spodaj tkanino, čez pa plastiko, podobnim, kot ga ima Ežoj v svoji letni jedilnici).

Autan je prt popolnoma razjedel, ne verjamem, da bi koncentrirana kislina lahko napravila toliko škode.

Če mi kdo razloži kako, pošjem še sliko.

 

 

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. avg 2010 9:49

Raje ne. Odvisno sicer od tega, katero kislino imaš v mislih in kako koncentrirano, ampak če nisi kemije v šoli čisto v celoti prespala, potem se najbrž spomniš, da različna topila različne snovi pač različno raztapljajo (polaren - nepolaren pa te stvari). Saj je gospodinji jasno, da vsak madež zahteva drugo čistilo - enih se lotevamo z lugom, drugih z detergentom, tretjih z limoninim sokom, četrtih pa z oljem itd. Zato se pač s kislinami ne igramo na marmornih mizah, z organskimi topili pa ne pacamo po sintetičnih prtih. Pa tudi acetona ne odlagamo kar tako na omaro v spalici, na umivalnik pa lahko. Luknja v prtu je pač všteta v ceno vseživljenjskega izobraževanja - pa bodi vesela, to je bila še zelo nizka cena, tako rekoč ponudba v akciji (ali pa tudi ne - ker če bi monterjem privoščila prt iz damasta namesto plastike, se mu po pranju ne bi nič več poznalo, seveda, tisti stari borovnočevi fleki so pa druga zgodba.... oh, ta kemija). Lep pozdrav, Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti