Koliko časa so uprabne krvavice?

marijajak  

član od: 13.12.2009

sporočila: 116

tema odprta - 18. avg 2010 14:54 | ogledi: 6.724 | odgovori: 7

Imam nekaj krvavic od prejšnje jeseni in sedaj ne vem, ali jih lahko še uporabim ali ne.

Od izdelave naprej so bile zamrznjene.

Hvala za nasvete!

Marija

marijajak

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

18. avg 2010 15:14

Uh, jaz bi jih sigurno stran vrgla. Ker z zamrzovanjem ne preprečiš razmnoževanja mikroorganizmov, ga samo zelo upočasniš. Sicer lastnih izkušenj s tem nimam, ker ne jemo krvavic, kolikor vem, pa se naj ne bi nobeno meso zamrznilo za več kot 6 mesecev (oz. je odvisno od vrste mesa). Čao! perpetua

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. avg 2010 15:32

Krvavice dokaj hitro dobijo okus po žarkem, zato sem jih zamrznila samo enkrat. Kako je s tvojimi, lahko zelo hitro ugotoviš - eno raztrgaj in prepraži na malo olja s čebulo in česnom, poskusi in če bo okus v redu, serviraj vse skupaj polito čez krompir v koščkih. Nečemu podobnemu rečejo v Bohinju drob - seveda sveže narejenemu. Lisa

marijajak  

član od: 13.12.2009

sporočila: 116

18. avg 2010 19:07

Hvala za odgovora. Sploh Lisin je super, ker vsebuje še recept in etnološko zanimivost. :) marijajak

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. avg 2010 8:23

perpetua je napisal/a:
Uh, jaz bi jih sigurno stran vrgla. Ker z zamrzovanjem ne preprečiš razmnoževanja mikroorganizmov, ga samo zelo upočasniš. Sicer lastnih izkušenj s tem nimam, ker ne jemo krvavic, kolikor vem, pa se naj ne bi nobeno meso zamrznilo za več kot 6 mesecev (oz. je odvisno od vrste mesa). Čao! perpetua

Hja, na minus 10 se nobena bakterija, ki je v zamrznjenem živilu, ne razmnožuje. Kar se mene tiče, je edina nevarnost pri krvavicah, da bi postale žarke, ker prihaja počasi do kemijskih sprememb maščobe v njih. Ampak jesenske so po mojih izkušnjah zdaj čisto OK. Ja, tudi jaz bi se poslužila Lisinega nasveta ali pa jih preporosto spekla in potem videla.

rimljanka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

19. avg 2010 9:08

perpetua je napisal/a:

kolikor vem, pa se naj ne bi nobeno meso zamrznilo za več kot 6 mesecev (oz. je odvisno od vrste mesa). Čao!

Mi jih shranimo maksimalno 3 mesece!

Kuharca Anamarija brez glave

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

19. avg 2010 18:11

Sori, jemljem nazaj. Sem enkrat to nekje prebrala in napisala sem, ne da bi zares pomislila. Sicer pa sem še pogledala v učbenik Kuharstvo, kjer piše, da je pri -18 stopinj lahko meso čaka (v mesecih): govedina 10-12, teletina 6-9, svinjina 4-8, perutnina 4-8. perpetua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti