Torta piškotek

fikret  

član od: 18.12.2007

sporočila: 4

tema odprta - 18. avg 2010 13:41 | ogledi: 20.515 | odgovori: 14

ojla!

Nikjer ne najdem recepta za torto "piškotek". MI lahko kdo pomaga? Vsaj z idejami kaj vtaknit v vanilijevo kremo: zdrobljene piškotke (kakšne), koščke čokolade? Hvala,lp

fikret

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. avg 2010 15:46

Fikret, vidim, da si član že nekaj časa, samo oglasil se nisi. Na tem portalu imaš rubriko Recepti in potem tam naprej klikaš recepte po kategorijah in je precej obsežna kategorija tudi tista za torte. Klik-kilik-klik je mati uspeha v tem stoletju Stric gugl ti najde tole http://www.google.si/#hl=sl&q=cookie+cake+recipes& Glede vanilijeve kreme in ponaredkov-ki-spominjajo-na-kreme-z-okusom-vanilije: Vanilijeve kreme, ki da kaj nase (vanilija, rumenjaki, sladkor, mleko, škrob) v osnovni škoda za to, da bi jo pacali s čemerkoli. Tisto, ko se v kreme z okusom vanilije bašejo čokolade, piškoti, karamela pa še kaj, to je v bistvu za to, da se kamuflira, da gre za vaniljev ponaredek. Hope this helps Vendelina jr.

fikret  

član od: 18.12.2007

sporočila: 4

18. avg 2010 23:23

Hvala za odgovor. Ja, kar redna uporabnica kulinarike :). Nisem pa preveč za pisanje :( No, kakorkoli, vedno se potrudim sama poiskati, vendar tokrat ni šlo. Ne najdem ne tukaj, ne prek googla. Rezultati v angl. očitno niso torta piškotek kot jo poznamo pri nas. Ja, ampak bi rekla da v bi v tej torti osnova morala bit vanilijeva krema?! lp fikret

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. avg 2010 8:34

Fikret, a ti si punčka? Sem mislila, da si fantek (sodeč po slikici zraven nicka)... Vendelina jr.

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

19. avg 2010 9:13

Vendelina jr. je napisal/a:
Fikret, a ti si punčka? Sem mislila, da si fantek (sodeč po slikici zraven nicka)...
Sodeč po slikici je vesoljček. sara

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

19. avg 2010 10:00

Ta slikica ponazarja vesoljčka:)))

 

Drugače je pa v reviji Dober tek 1/2010 recept za piškotek torto od Alenke Kodele.

Jelenckova

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. avg 2010 10:14

Slikica, kamor lahko "prilepimo" avatarja, pri fikretu res ponazarja fantka...

lp

P.s. Kakšna pa je sploh "torta piškotek"??? Še nikoli nisem slišala za to.

cervus

neznan uporabnik

19. avg 2010 10:28

Kar pomeni, Elaphus, da so vesoljčki zgolj moškega spola. In evo ti še ene diskriminacije..! Zakaj se pa ne reče tudi vesoljka? Oziroma kar vesoljko, nisem ravno prepričana, da se vesoljke in vesoljci delijo na ikse in ikse z napako , tazadn k sm ga srečala mi ni znal povedat katerga spola je KVAK japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 19. 2010 10:29

fikret  

član od: 18.12.2007

sporočila: 4

19. avg 2010 22:04

hahaha, ja "punčka", ja. Slikce pa nisem nič zbirala, izgleda da mi takale pripada :) Elaphus: odlična! Podobna fora kot sladoled Piškotek. Ne vem če lahko delam reklamo.... v KR jo imajo v dveh kavarnah. fikret

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

20. avg 2010 0:52

Tud jaz sem v prejsnji sluzbi delala torto piskotek,z pasto za sladoled coocies..drugac,če ni paste bi pa naredila eno res super vanilijevo kremo in vanjo nadrobila piškote oblite s šokolado,,,vendar še zdaleč ne bi bil okus prave piškotek tortice...drugač ma to pasto Čarko in Alpegel,,je pa draga in se dobi v velikih posodah oz piksnah

sweety

fikret  

član od: 18.12.2007

sporočila: 4

23. avg 2010 22:16

NO, tko, smo sprobal. Spekla 4 torte, schwarzwaldsko, nutelo, mešano sadno in piškotek. Piškotek je bil najslabši. No za ostale bi lahko rekla da so bile odlične saj so kar izginile. Piškotek je bil pa kljub en kup poizkušanja in pacanja (tko da je bila krema okusna) na koncu presuha(namočila sem jo z zelo razredčeno kavo z malo ruma)...Dala sem pa v vanilijevo kremo piskotke: pol čokoladnih in pol navadnih Leibniz in malo pokapala z raztopljeno jedilno čokolado, da ni bilo presladko. Kakorkoli dokler ne dobim res dobrega recepta te torte ne bom več delada...ni to to....lp fikret

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti